אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
כל מה שרציתם לדעת על ברית מילה או שהעדפתם לא לדעת
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > במות חופש  לגירסת הדפסה     

במת חופש

שימותו הקנאים

עוד על ביטויי שנאה המושמעים כלפי אתר חופש וחבריו

שנאת הבריות מוציאה את האדם מן העולם
אבות ב יא
שנאה היא רגש המוליך להכחדתם של ערכים
חוזה אורטגה אי-גאסט
שנאה היא תוצאה של פחד. אנו יראים מפנידבר לפני שאנו שונאים אותו
סיריל קונולי
השנאה היא נקמתו של מוג הלב על היותו פחדן
ג'ורג' ברנארד שאו

 

ביטויי שנאה מגולשים דתיים  וחרדיים ממשיכים להגיע בקביעות לאתר חופש, ובמה זו מצטרפת לבמות ומאמרים קודמים באתר, המתייחסים למכתבים מסוג זה:

חופש

הפותח את הבמה הפעם הוא גולש חרדי, שחתם בשם עם קידומת 'הרב':

'הרב' שמעון ספרן (השם עצמו שונה) לחופש

יוווו.. כמה שאנחנו יותר מתנכלים להם הם יותר גודלים ואנחנו נעלמים.. יווו.

ימותו הקנאים!

 

שירה מצוות חופש לשמעון

תודה לך מר שמעון ספרן על שהקדשת מזמנך היקר מפז לכתוב לנו. שבע שאלות (מספר קדוש!!) והערה אחת לי אליך:

  1. מי זה אנחנו
  2. מי מתנכל למי
  3. מי גדל
  4. מי נעלם
  5. מיהם הקנאים
  6. מיהו שמייחל למותו של מישהו
  7. מיהו שמייחלים למותו

והערה:  מכתיבתך לא נראה לי שאתה באמת רב.

בברכה

שירה מצוות חופש

שמעון:  שירה שלום. במקרה נתקלתי באתר שלכם וכמי ששייך למיגזר החרדי הבנתי שהגעתי לאתר שכל כולו מושתת על שינאה לחרדים ולכן שלפתי איזה משפט קצר כתגובה אך אין בו כוונה אמיתית לפגוע ח"ו. בתקווה שנדע לחיות בשלום זה עם זה - שמעון (התואר "הרב" הוענק לי ע"י חבר שיצר לי את כתובת הדואר, ואכן עדיין אינני רב).

שירה:  בוקר טוב שמעון - "מודה ועוזב ירוחם" אמר משלי, החכם מכל אדם, אבל אמר גם "החיים והמוות ביד הלשון". ויהודה הלוי הוסיף (ב'הכוזרי') - "כוונתך רצויה אבל מעשיך אינם רצויים":  אם לא הייתה לך כוונה לפגוע - מדוע בחרת במילים כל כך פוגעניות? אנחנו בני אדם כמוך, לא טובים יותר ולא רעים יותר ושום שנאה אין בנו כלפי איש, גם לא לחרדים, שיש ביניהם ידידים קרובים וטובים. כיצד זה הגעת למסקנה כה אלימה שהאתר שלנו "כל כולו מושתת על שינאה לחרדים"? על סמך מה כך הבנת? האם העובדה שאנחנו יהודים שאינם מאמינים באלוהים, או בשל הביקורת שאנו מותחים על מנהגים ופולחנות דתיים הופכים אותנו בהכרח לשונאי-חרדים? היכנס שוב לאתר, קרא בו בעין בוחנת אך רגועה, ונסה לראות את האחר, את השונה ממך - אותנו - מזווית ראיה אנושית.

אשמח אם בכל זאת תענה על השאלות שהצגתי בפניך במייל הקודם, שהרי הייתה לך כוונה כלשהי בכתיבתך.

ולסיום - אילו חבר היה מדביק לי תואר שאינו שלי ואינו מגיע לי, לא הייתי מעזה להשתמש בו בפומבי. דאג נא למחוק מחתימתך את התואר 'רב', שאינך ראוי לו, עד לרגע בו תהיה ראוי לו. אני מאחלת לך שתמשיך ללמוד, שתהיה רב, אבל לפני הכול - שתהיה אדם, שהרי בצלם אלוהים ברא את האדם, זכר ונקבה ברא אותם - חרדים וחילונים, אישה ואיש.

שבת שלום

שירה

שמעון:  שירה - שוב שלום. אכן לא עיינתי בתכנים שבאתרכם אך הכותרות הספיקו לי להבין שהקמתם את האתר בשביל מטרה אחת והיא "הכפשת החרדים". למרות שיש לי סבלנות גדולה כלפי השונה ממני ובמקרה אני אחד שמאד איכפתי ביחסי דתיים חילונים אין לי זמן מיותר בשביל להתעמק בתכנים שלכם מכיון שהם נועדו מלכתחילה לנגח את העולם החרדי (העולם היהודי). אשמח להמשיך ולנהל לנהל דיאלוג אם המטרה היא אכן ליצור הבנה בין השונים  ולגשר על הפערים עד כמה שניתן. לגבי המשפט שכתבתי באמת שלא הייתה בו כל כוונה אלא בלהט קריאת כותרות המאמרים שלכם. אנא אל תעשי שימוש בפסוקים ובאימרות בזמן שאת אינך מאמינה בהם.

בתקווה שאכן מטרתך טובה.

שירה:  קראתי בעיון רב  את מה שכתבת לי: "הקמתם את האתר בשביל מטרה אחת והיא הכפשת החרדים", והבנתי  את רמתך, אישיותך ותרבותך. אני מתפלאת על אדם כמוך שמתרשם מכותרות, ואינו טורח לקרוא את התוכן. ממש מוזר. אני טורחת לקרוא גם תכנים, לא רק כותרות, בטרם אמתח ביקורת על הכתוב.

לאור כל האמור אינני מוצאת  כל טעם בהמשך ההתכתבות אתך, ואסיים ב"שלום ולא להתראות".

שמעון:  שבוע טוב -  מקווה שאת האימל האחרון אלי לא כתבת בשבת, בכל אופן אני חוזר ומבהיר: לא הייתה לי כוונה לפגוע במישהו, ישנו סלנג ישראלי שלא אני המצאתי (ימותו הקנאים) ורק השתמשתי בו בשליפה למשהו שהרגיז אותי. לגבי היווו.. זה משהו אישי מצטער לא תביני אותו.

שירה: שמעון -  אתה נשמע לי בחור נבון. בוא ותפריד בין החיים שלך לחיינו שלנו: אנחנו אוכלים כל דבר שאנו אוהבים והוא היגייני ובריא, ורוצים לאכול בדרך ובזמן שאנחנו אוהבים ורוצים, ושום צו דתי לא מפריע ולא יפריע לנו בכך.  אנחנו חיים את חיי התרבות והרוח שלנו בדרכנו, ללא כל קשר לחוקים דתיים שהם חסרי כל משמעות לגבינו. וכך גם לגבי השבת - בעבודה בתרבות, בבילוי ובכתיבה. מה שאני עושה בשבת אינו מעניינך, בדיוק כשם שמה שאתה עושה בשבת אינו מענייני. לי לא מפריעה העובדה שאתה מבלה את שבתך בתרבות תפילה ולך לא צריך להפריע מה שאני עושה בשבת ואם אני עוסקת בשבת בכתיבה.  אני אכתוב ואוכל ואסע ואבלה בכל זמן ומקום שארצה, ואינני חייבת על כך דיווח לאיש, גם לא לך.

לגבי מה שכתבת בעבר - קבלתי את התנצלותך כבר במכתבי הקודם ("מודה ועוזב ירוחם"), אלא שאתה הוא שהתעקשת לראות באתר "מטרה אחת והיא הכפשת החרדים", ולאור זאת לא מצאתי כל טעם בהמשך ההתכתבות. וכבר כתבתי לך זאת:  אני מתפלאת על אדם כמוך שמתרשם מכותרות, ואינו טורח לקרוא את התוכן. ממש מוזר - אבל זה אתה. אני טורחת לקרוא גם תכנים, לא רק כותרות, בטרם אמתח ביקורת על הכתוב ועל הכותב.

בברכת שבוע טוב

שירה

חופש

אתם חתיכת חוצפנים

שמשון אוחנה (השם שונה) לחופש

אתם חתיכת חוצפנים, באיזה זכות אתה קובע שאין אלוקים? אתה חתיכת אדיוט, זה שאתה חתיכת חמור ולא מבין כלום מהחיים שלך ובוחר מרץ זה בעיה שלך באיזה זכות המוח הטיפש שלך נותן לך רשות להבריח אנשים מהאמת???

זאת חתיכת חוצפה ואפשר להגיש תלונה במשטרה עליך... תעיף מהר מאוד את כל הכתבות המכוערות האלה... אם תרצה לראות את האמת בשעתיים תוכל לראות את הסרט הזה (כאן באה הפנייה לאתר מחב"תי) דרך אגב תמיד תוכל לברר את האמת באתר (הפנייה לאתר מחב"תי אחר).

תהיה בריא... שלא תבין שיש לי משהו נגדך זה פשוט דבר מעצבן... יש לך בחירה בחרת אחרת אל תגרום לאנשים לשנות את דרכם אל האמת...

חופש

ניצן מצוות חופש משיב לשמשון

שלום  שמשון,

מפאת קוצר זמן, אתייחס בקצרה לרוב דבריך (המובאים בהמשך) כפי שהגיעו אלינו:

באיזה זכות אתה קובע שאין אלוקים
מה זה "אלוקים"?

אתה חתיכת אדיוט, זה שאתה חתיכת חמור ולא מבין כלום מהחיים שלך
אין לי מה להתייחס. ממילא גם לא שווה התייחסות.

ובוחר מרץ זה בעיה שלך
כל אחד מאנשי צוות האתר בחר במפלגה שונה, על פי השקפותיו.

באיזה זכות המוח הטיפש שלך
אין לי מה להתייחס. ממילא גם לא שווה התייחסות.

נותן לך רשות להבריח אנשים מהאמת
אינני יכול להתייחס כי אינני בטוח שאני מבין מה אתה אומר.

ואפשר להגיש תלונה במשטרה עליך
לא מבין על מה, אבל אם אתה רואה עבירה - חובה עליך להגיש תלונה במשטרה.

תעיף מהר מאוד את כל הכתבות המכוערות האלה
איזה?

אם תרצה לראות את האמת בשעתיים תוכל לראות את הסרט הזה
ראיתי חלקים ממנו. אם תרצה אוכל להפנות אותך לתיאור הטעויות שבו.

דרך אגב תמיד תוכל לברר את האמת באתר
ראיתי חלקים מהאתר. אם תרצה אוכל להפנות אותך לתיאור הטעויות שבו.

אל תגרום לאנשים לשנות את דרכם אל האמת
שוב - אינני בטוח שאני מבין מה אתה אומר, אבל לפי כל הידוע לי אני לא גורם דברים כאלה.

בברכה,

ניצן

חופש

זה פשוט חוצפה להגיד שבסמינרים עושים שטיפת מוח

שמי ארז (השם שונה)

רציתי לומר לכם שאני מזועזע מהדברים שקראתי באתר שלכם ועד כמה כל הנתונים שהבאתם הם שקריים מיסודם. אני בחור חילוני, והשתתפתי לפני כשנה בסמינר ערכים ולמרות שלא חזרתי בתשובה מהסיבות שלי אני רוצה לומר לכם שכל הדברים שדברו עליהם בסמינר לא היה בהם שמץ של הסתה או כפיה דתית. ומה שאתם עושים באתר שלכם זו כפיה חילונית. בסמינר אמנם לוח הזמנים צפוף בגלל שכל הסמינר הוא שלושה ימים וצריכים להספיק להקיף כמות של חומר מסויימת על מנת שאנשים יוכלו לקבל את התמונה בשלמותה. כל מי שהגיע לשם שמע את הדברים היתה לו הזדמנות להגיב ולשאול שאלות ולקבל תשובות כמובן. לא כופים על אף אחד שום דבר, ותפסיקו לבלבל את המוח. אני לא שומר מצוות אבל זה לא מונע ממני להיות מאמין, אבל אני חושב שצריך לכבד כל אדם באשר הוא ובתורה עצמה כתוב דרכיה דרכי נועם וזה פשוט חוצפה להגיד שבסמינרים עושים שטיפת מוח. חבר'ה תתבגרו ותפסיקו להתעסק בשטויות. אתם לא רוצים להיות דתיים אל תהיו  אבל באמת.

בתודה - ארז

שירה לארז

ארז  יקירי - מותר לך להזדעזע מדעותיהם של אחרים, אבל לרגע אל תשלה את עצמך, שבהליך זה של 'הזדעזעות' אתה עליון עליהם, טוב מהם, חכם מהם או בוגר מהם. אמנם אתה מתריס כלפינו "חבר'ה תתבגרו ותפסיקו להתעסק בשטויות", אבל לאור ההתנסחות שלך אתה נשמע לי צעיר מאתנו בהרבה. איננו "חבר'ה" שלך, בוודאי לאור הדעות שאתה משמיע, והסגנון בו אתה מבטא את עצמך.

לגבי 'שקר' ו'אמת' - ככל שמדובר באמונה דתית אין שום קשר מחייב בין מונחים אלו למציאות כלשהי. אין שום 'אמת' בהטפות המחב"תים (ה"מחזירים בתשובה") ואין שום שקר באתר שלנו. אשר לסמינרים - הכרנו והשתתפנו בכאלה זמן רב לפניך, ומה שנראה בעיניך נפלא ונשגב תמים והגון - בעינינו ובאוזנינו הוא ההיפך הגמור. מותר לך לחשוב ולהרגיש? מותר גם לנו. התרשמות היא תמיד עניין מאד סובייקטיבי.

לגבי כיבוד כל אדם באשר הוא - האם אתה מכבד את יגאל עמיר? או את בן לאדן? אם לא - למה לא? הרי גם הם בני אדם!  לא ידידי היקר - אין חובה לכבד כל אדם. מומלץ לכבד אנשים שאינם פוגעים באחרים, שאינם מזיקים ואינם מרעים להם. התורה - זו שאתה נאחז בה כבקרנות מזבח - התורה מצווה גם על דברים נוראים ואיומים ולא רק על דברים חיוביים, ודמויות תנ"כיות, הנחשבות כיום לסמלים - כמו אליהו, פנחס, דוד היו, בין השאר, רוצחים. לכבד אותם? הצחקת אותי.

טיעון ההגנה שלך על הסמינרים שכל הדברים שדברו עליהם בסמינר לא היה בהם שמץ של הסתה או כפיה דתית הוא מגוחך: אף אחד לא טען שבסמינרים מתנהלת כפייה דתית. הכל שם הרי נעשה "בדרכי נועם", במתק-שפתיים - -  וברמייה!

איש מאתנו איננו מונע ממך להתבסם בבוסמה המזוייף של המיסיונריות הדתית-יהודית. אהוב את הסמינרים כאוות נפשך, רק אל נא תטיף לנו מוסר, חדל מהחוצפה לטעון כלפינו "חוצפה", ואל תנסה אפילו להכתיב לנו מה לחשוב, מה לעשות ומה לא.

שירה

חופש

אינכם אלא גרגר אבק

גולשת אלמונית לאתר חופש

לדניאל בכר/אוהד/כל "שגריר" מפוחד אחר - בעקבות המלצות לבקר באתרכם (שמעתי שרבים התגלגלו מצחוק! ולכן המליצו גם לי...) הגעתי גם אני לבדוק במה מדובר, ולהפתעתי (ואולי בעצם לא) גיליתי שאין כאן דבר מצחיק כלל וכלל, המציאות קשה ועצובה. ברפרוף נתקלתי בשורה שנכתבה ע"י ילד בשם אוהד, ברשותכם אעשה קופי-פייסט: אני מאחל לך שתישאר בן אדם טוב והגון. זה יותר חשוב מאשר להיות יהודי טוב והגון. בהמשך נחו עיני על זעקה מחרידת עיניים של ילד העונה לשם "דניאל בכר" בדבר האזהרה (???!) שלא להגיע לסמינר יהדות (בשלב מסויים לא יכולתי עוד להמשיך ולעיין... חשתי חלחלה (אם יורשה לי אעדיף לכנות את תחושתי כך). כעת ברצוני לשאול מספר שאלות:

  1. האם צוות האתר מפרסם כל פניה לאתר, גם את פנייתי זו, או רק "פניות נבחרות" שרובן מפוברקות לתועלת הילדים שעומדים מאחוריו?
  2. היתכן שבמדינתנו אין שום גוף מפקח על תקשורת עויינת מכיוון של ארגונים נאציים כאלה או אחרים? (ככל הנראה שאלה רטורית).
  3. ??? מה שמו של מקים ארגון "חופש" שהתדבק על דלתו של הרב נויגרשל, זמן מועט לאחר שהקים את הארגון המפואר, בתחנונים שיקבלהו חזרה, שכן ברצונו לחזור בתשובה (צר לי ידידי... אך למרות שהדבר אולי לא ידוע לקורבנות הפונים לאתר... הוא אכן ידוע ומפורסם בחברה. אני בעצמי שמעתי על כך ממקור ראשון, וכן ממקורות נוספים).

מאמצכם יוסיפו לעלות בתוהו... שכן מלחמתכם איננה עם בשר ודם... כולכם יחד אינכם אלא גרגר אבק כנגד מי שעומד מעליכם. יש להניח שאף אחד מהילדים בקבוצתכם איננו עולה על גיל 23 סטטיסטית... חוזרים בתשובה יש בכל מגזר, בכל גיל.

תשובת חופש

לאלמונית שלום. משפט ידוע בשפה העברית אומר "לשקר אין רגליים" - אצלך לשקרים גם אין גוף ואין ראש. בטרם אשיב לך על שאר פרטי מכתבך, אשמח אם תשלח אלינו את המקור למידע השקרי שכתבת:  "??? מה שמו של מקים ארגון "חופש" שהתדבק (התדפק!) על דלתו של הרב נויגרשל, זמן מועט לאחר שהקים את הארגון המפואר, בתחנונים שיקבלהו חזרה, שכן ברצונו לחזור בתשובה".

בברכת לא תוציא דיבת חברך רעה

גרגרי האבק של צוות חופש

אלמונית לחופש

הדבר נודע לי ממספר גורמים שונים, בשלבים שונים במהלך חיי וכן התאמת בשיחות עם אנשים שונים, שחיים בערים שונות ושמעו את אותו הדבר בדיוק, כל אחד דרך מקור אחר, כשההתחלה נעוצה באותו גורם ראשוני, שודאי ולא אנקוב בשמו, מקים הארגון יודע בדיוק במה דברים אמורים...

אך אין סיבה להתרגש ממקרה זה, לטעמי דוקא המקרה הזה הוא שמציל ולו במעט את כבודו של אותו מנהל ארגון מהולל. ההודאה בטעות מבטאת גבורה וכח פנימי עצום. לא כל אדם יכול לעשות כן... אתם ודאי יודעים זאת היטב.

אומנם התעלם לו הקורא מיתר שאלותי קליל, אך אם יורשה לי אוסיף שאלה נוספת: לטענתכם, הרי שאין מציאות של נשמה, בורא או רוחניות כלשהיא. לדאבוני כל תחושותיכם, מחשבותיכם, תכונותיכם והרגשותיכם, שלא ניתנים לתפיסה בחוש, נכללים במערכת זו. דבר זה תמיד הפליא אותי והביא אותי לשאול: היתכן שתכריזו על עצמכם כקציצות, תפרסמו זאת, תשמחו כל כך, ואף תתגאו בכך?? הנכם מבינים שאין זו הגדרתי... זו הגדרתכם שלכם! מעולם לא כתבתי אימייל לקציצה! הדבר מרגש אותי.

כמה טוב שמי שברא אתכם ומתבונן בכם כעת, איננו מעריך אתכם כפי שאתם מעריכים את עצמכם...

תגובת חופש

על מכתבה זה של האלמונית לא ענינו. וכי מה עוד יש לומר לאדם הנעול על "אידאה-פיקס" של שקר נעים לאוזן ומרהיב לעין ולא אמרנו? קל מאוד לייצר שקר ולהפיצו ברבים, בייחוד בתקשורת הנגישה כל-כך של האינטרנט. קשה הרבה יותר להוכיח שמדובר בשקר נלוז. השנאה מצד חרדים מסויימים לחופש האנושי, לפתיחות ולידע הבלתי מוגבל נובעת מפחד, ולא בכדי. מי שצריך לדעת יודע היטב היכן מצויה האמת, ולמען ביסוס השקר והנצחתו אין טוב מאשר הפרחת עלילת-דם על האויב השנוא והמפחיד והתבשמות נצחית בה.

חופש

בלבולי מוח מזובלים

יוסי לחופש

חרא של אתר! חפשתי ומצאתי היום את האתר שלכם וחוץ מכמות של בלבולי מוח מזובלים לא מצאתי כל עניין. תתבישו לכם אם לרגע חשבתם שאתם באמת מבינים את כל מה שאתם כותבים.

השנאה היא נקמתו של מוג הלב על היותו פחדן

ג'ורג' ברנארד שאו

יוסי מייצג גולשים דתיים וחרדיים - לצערנו לא מעטים, שבמקום להתמודד עם אתגר רוחני-רעיוני, מעדיפים לברוח כעכבר מוכה לחורה של השנאה. היותו דתי, "ירא שמים", ומקיים לכאורה מצוות האלוהים קלה כחמורה אינו מונע אותו מלהשתמש בביטויים גסים, שלשון אדם בן-תרבות, ללא כל קשר לאמונתו, לא תעלה על דל-שפתיו בשיח אנושי, למעט בביבי השופכין של עלובי החיים. רק לאחרונה קבלנו מייל מזעזע מחרדי, החותם בשםtal100, שבגלל חומרת הגסות שבו אנחנו חושפים גם את כתובתו:sigalitl@zahav.net.il

יבני זונות רואים שאתם לא מבינים כלום תדחפו את האתר המזדיין שלכם לתחת המזוין שלכם בני זונות מפגרים... יזונה תאמיני לי שאת לא יודעת איפה את חייה מטומטמת זונה שלא מבינה כלום מהחיים שלה לך תאונני ימסריחה חחחחחחח


יולי 2006


חברים ב- עוצב על ידי