אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
עם אחד גיוס אחד
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > במות חופש  לגירסת הדפסה     

במת חופש

על קוצו של יוד
אשקא דריספק חרבה ביתר

תגובה לטענת שנאה בפורום חופש בתפוז מאת אוהד מאתר חופש

בשירו של י.ל.גורדון "על קוצו של יוד"

או

מוות וחיים ביד-לשון (משלי יח 21)

המכתב הבא עלה בפורום חופש של תפוז ביום ששי, 29.10.2004:


לניצן מאתר חוישיש ולהקתו שלום רב lmatan1   

04:29 | 29/10/04 


יום אחד רשמתי באתר שהוא מנוע חיפוש שנקרא גוגול שתי מילים שונאי יהודים ואז הופיעה הכותרת על תתפוס אותי במילה מעל  9000  מראי מקום תוך 10 שניות של  מקומות שבהם מוזכרות צמד המילים הנ"ל. בין השאר הופיע מספר פעמים האתר חופש בתוך דיון נוטף שנאה .על ידי אחד שמתקרא סיבירידין שאני נוהג לפגוש מידי פעם בפורום אתאיזם ודת.

אני לא מתכוון להלאות את הקוראים במיוחד אלה שמעליך ומתחתך בנאצות שקראתי באתר שאתה כל כך מתפאר בו. רק להתרכז בדבר אחד בשיטה הנלוזה שאתה משתמש ולמדתי אותה היטב מההוא סיבירדיין ולצורך כך נכנסתי לכרטים האישי שלו ובציטוט הנבחר הוא כתב ככה. כשאתה מתווכח אם טיפש ודא שאתה לא עושה את אותו הדבר .אם תשים לב כלומר אם עוד נשאר לך מהחומר הזה תראה בעצמך את השיטה אני לא רוצה להוסיף לך שמות תואר. אבל בכל אופן מה שמתברר מיכולת הביטוי הפסולה שאתה משתמש בה היא שאתה מנצל את השכל המוגבל שלך באופן מיני קר ואכזרי הייתי אומר ועונה לאנשים שמדברים אל ליבך שכנראה לא מתפקד ועונה בתשובה מתוחכמת כאילו חוזר כמו תוקי על מהשכתבו לך מכל הלב ומחזיר תשובה מהשכל שבעצם ניזונה מהשאלה אבל מזלזלת באדם שאתה משיב לו. מה שבאמת מדגיש את הבוז המדומה שאתה רוחש לתובנה היהודית שמנסים להראות לך. אני מעז להגיד לך חד וחלק שאנשים לאו דוקא אלה שאתה כביכול מתעלל בהם הם לא טיפשים והנושא של מהות הדת נדון לאורכו ולרוחבו במשך מאות בשנים ולא חיכה לחכם כמוך שיפרש את הדברים כפי שאתה מפרש אם אתה היית באמת רוצה לדעת לא היית מתנהג כפי שאתה מתנהג ,ומאחר ובחרת מרצונך החופשי להעצים את השכל ולאטום את הלב  אתה בעצם אטום לידע. ולכן אתה משתמש האותה שיטה נלוזה שאתה מתבטא בה.

בדרך כלל הסיבה לתופעות כמוך הם אנשים שנולדו בבית דתי ועברו סוג של כפיה מההורים המולידים שלהם ובשל רצונם העז למרוד במה שניסו ללמד אותם הם מפתחיםשנאה חסרת מעצורים וברגע שהם יוצאים מהארון הם הופכים לנוקמים ושונאים אני לאמכיר אותך אבל ברור לי שעברת חוייה של כפיה על מנת שתוכל לפתח אנטי בצורה שאתה מתבטא אני מקוה בשבילך שמשכלך העוור והנוקם תוכל למצוא את האיזון שבן המוח הקר והלב החם ותצטרף למשפחת בני אדם וחיים טובים ושלום.

 

לא האמנתי למראה-עיני, וחזרתי וקראתים שוב ושוב: יום אחד רשמתי באתר שהוא מנוע חיפוש שנקרא גוגל שתי מילים שונאי יהודים ואז הופיעה הכותרת על תתפוס אותי במילה מעל 9000 מראי מקום תוך 10 שניות של  מקומות שבהם מוזכרות צמד המילים הנל. בין השאר הופיע מספר פעמים האתר חופש בתוך דיון נוטף שנאה

מאחר והבדיקה בגוגל איננה נחלתו הבלעדית של ידידנו מתן1, פתחתי חיש-קל גם אני את אתר גוגל, הקלדתי עליו את צמד-המילים שונאי יהודים, והמתנתי שנייה לראות את המספר 9000 כמראי-המקום לשונאי יהודים. כשעלה המספר 2640 בלבד, סגרתי והקלדתי שנית שונאי יהודים, שהרי לא איש כמתן1 יטעה, ולא יעלה על הדעת שאדם ערכי והגון כמוהו ישמיץ, ככה סתם, את אתר חופש, על אף שמן המפורסמות היא שהאתר ידוע לשימצה ברחבי העולם החרדי. [הערת המערכת: התוצאות שנותן מנוע החיפוש "גוגל" משתנות כמובן במשך הזמן, וכיום עשויות להתקבל כבר תוצאות שונות. בנוסף, קיים הבדל בין חיפוש של צמד מילים עם גרשיים ["שונאי יהודים"] לבין חיפוש של צמד מילים ללא גרשיים [שונאי יהודים] - הראשון מחפש את הצירוף המדויק והשני מחפש כל מילה בנפרד (באותו הדף).]

לא עזר לי דבר. חמש פעמים הופיע המספר 2640 כמספר מראי-המקום לצמד-מילים זה. מילא, שיהיה 2640, הרי לא זה העיקר!  מיהרתי לסרוק אותם לינקים, על-מנת ללמוד ממקור-ראשון את שנאתו הנוראה של אתר חופש ליהודים.

כשסיימתי את העמוד הראשון, ובו עשרת הלינקים הראשונים, ולא מצאתי בהם קישור כלשהו לאתר חופש, הלם לבי בפחד נורא: היכן טעיתי? איך זה שאינני מוצא את צמד המילים שונאי יהודים - עליו הודיע מתן1 לכולי עלמא,  שהן מופיעות מספר פעמים באתר חופש בתוך דיון נוטף שנאה? המשכתי עוד דף ועוד דף, והנה - הנה סוף-סוף מצאתי קישור לאתר  ובו - בגוגל - צמד-המילים שונאי יהודים: מאמר מאת שלומי טל איך למנוע מלחמת גוג ומגוג
http://www.hofesh.org.il/articles/religions/gog.html

אבל, אבוי - היכן הוא צמד המילים שונאי יהודים במאמר עצמו? חיפשתי וחיפשתי אותו  במאמר "נוטף השנאה" ולא מצאתי! במקום זאת מצאתי צמד-מילים אחר, דומה: יהודים שונאי אללה. מילא, שיהיה כך. שהרי ידוע שגוגל, בחיפושיו אחר צמדי-מילים, הופך לעתים את הסדר, ושני קודם לראשון. מה זה חשוב? העיקר שמתן1 גילה שונאי יהודים  באתר חופש.

בלא ליאות המשכתי לבדוק קישורים אחרים, נוספים. סרקתי עמוד אחר עמוד, ועד לקישור מספר 150 הגעתי, והנה, אכן, אורו עיני: אאוריקה! אאוריקה! יש! צרחתי בקול עד שכל תושבי הסביבה התעוררו משנתם, מצאתי! יש צמד-מילים שונאי יהודים באתר חופש, וזאת בתגובתו של ד"ר משה גרנות ליניב בבמת-חופש המוקדש לנושא השנאה.

אלא שבתוך דקה הפכה שמחתי לאבל נורא: זה לא זה! זה לא זה! מיררתי בבכי. כולם ניסו לנחם אותי, אבל לשווא. נותרתי מדוכא ומתוסכל: לפני צמד-המילים שונאי יהודים ניצבה לה בשקט מילה קטנה אחת בת חמש אותיות: איננו. ממש מזעזע לקרוא מה שכתב האיש האיום והנורא ד"ר משה גרנות באתר חופש נוטף השנאה: 

איננו שונאי יהודים כפי שאיננו שונאי-אדם באשר הוא אדם.

אלו הן המילים של ד"ר משה גרנות באותה במת חופש - ואני - אנה אני בא?

טענתו של מתן1 הזכירה לי את הסיפור אודות היהודי שפנה לרבי והודיע לו, שהוא החליט להפנות עורף ליהדות ולהתנצר. מדוע? מה קרה? נחרד הרב. זה בגלל עשרת הדברות שלך, ענה לו האיש. עשרת הדברות? הזדעק הרב,  מה יש בעשרת הדברות שאינו לטעמך? ראה, השיב לו האיש, כתוב שם תרצח, תגנוב, תנאף, תענה ברעך עד שקר -  עם חוקים נוטפי-שנאה כאלו אינני מסוגל לחיות. אלך לי לחברה אנושית אחרת, טובה יותר...

לא המשכתי לחפש. מאה וחמישים קישורים לצמד-המילים שונאי יהודים בלא ממצא כלשהו לקיומו של צמד-מילים שונאי יהודים באתר חופש הם די והותר. במקום זה חיפשתי בגוגל את המילה שנאה. מתוך 16,600 (שישה-עשר אלף ושש-מאות) הקישורים שבגוגל בדקתי את מאה וחמישים הראשונים. שניים בלבד מתוכם הם מאמרים לקוחים מאתר חופש. את האחד כבר הזכרנו קודם: http://www.hofesh.org.il/letters/bikoret/hate1.html והשני הוא http://www.hofesh.org.il/articles/shas/benizrim.html

הדן בביטויי-שנאה שהשמיע ח"כ שלמה בניזרי כלפי הומוסקסואלים. שלמה בניזרי, כידוע, עדיין איננו חבר בצוות אתר חופש.
את מאמרו של סייברדין - נשוא מתקפתו הצודקת של מתן1 העלה אתר חופש בפעם נוספת ב-31.10.2004. כנראה שלא רק אני נחרדתי מהגילוי המצמרר של שנאת יהודים באתר חופש.

כל גולש וקורא מוזמן לקרוא את הכתוב במאמר, להכיר ממקור ראשון את השנאה הנוראה ליהודים היוקדת בלב סייברדין, בלבי ובלב כל חברינו באתר חופש, ולהבין מה גרם לנו לעשות מעשה מכוער, מביש ומגונה כזה.
מתן1 יקר: תודה לך על שחשפת באומץ את היחס השלילי, הפסול, המרושע והבלתי-אנושי שמגלים אנשי אתר חופש ליהודים. שנאה ליהודים, ושנאה לאדם בכלל, היא תכונה איומה ונוראה, ואני מבטיחך נאמנה, שנעשה כל שביכולתנו לתקן את דרכינו הנלוזות. במסגרת מאמץ על-אנושי זה סרקנו שוב ושוב את האתר, וגילינו מספר מאמרים שעניינם שנאה, אותם אנחנו ממליצים לך מאד מאד לקרוא. כן, אתה, מתן1 היקר באדם - קרא ולמד שנאה מהי, ומיהם השונאים יהודים. כן, שונאים אותנו - הרי גם אנחנו יהודים -  טובים וכשרים לא פחות ממך:
http://www.hofesh.org.il/articles/sinaa.html
http://www.hofesh.org.il/letters/bikoret/hate1.html
http://www.hofesh.org.il/letters/forum/02/101.html
http://www.hofesh.org.il/articles/leper/bar_kochva.html
http://www.hofesh.org.il/letters/talks/sinaa2.html
http://www.hofesh.org.il/articles/hiloni_dati/mizosophy.html

בהוקרה, בהערצה ובעיקר בתודה על שעוררת אותי לבדוק את הנושא לעומקו,

אוהד מצוות אתר חופש


נ.ב.: לכל מבקרי וקוראי אתר חופש ופורום חופש בתפוז: כבר אמר החכם מכול אדם - המוות והחיים ביד-לשון. מילה קטנה אחת עושה את ההבדל, בהופכה אמירה מסויימת לאמירה הפוכת-כיוון ומשמעות. בין אם התייחס מתן1 לצמד-המילים שונאי יהודים בשוגג ובין אם במתכוון, הפגיעה שפגע באתר חופש ובאנשיו היא פגיעה חמורה, שדינה דין לשון-הרע והוצאת דיבת-שווא. לאור אורכו של מכתבו בפורום, ולאור האיזכור החוזר ונשנה של האשמת האתר בשנאה כלפי יהודים או בני-אדם כלשהם, קשה לקבל את מתן1 ככותב תמים, שנפל קורבן לטעות מקרית ומצערת.  יותר מתקבל על הדעת שהוא חובר לאותם משמיצים ומכפישים בקרב הקהילה החרדית, שנציגיהם מככבים לכבוד ולתפארת בבמות חופש קללות ושנאה
http://www.hofesh.org.il/letters/bikoret/curses1.html

http://www.hofesh.org.il/letters/bikoret/hate1.html


דצמבר 2004


חברים ב- עוצב על ידי