אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
חופש - יומן אירועים - דת ומדינה
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > השתלטות חרדית  לגירסת הדפסה     

הש"סניקים מנסים להשתלט על גן-הילדים
ברחוב קליבלנד בנווה-שרת בתל-אביב


מאת כתב חופש בנווה-שרת


אחרי ניסיון כושל של הש"סניקים להשתלט על "מועדון עוז" בשכונת נווה-שרת, וניסיון שני להתמקם בצורה לא-חוקית במבנה בית הספר הממלכתי-דתי "אלשייך" ברחוב מבצע-קדש, מתבצע כיום ניסיון נוסף להשתלט על גן-ילדים ברחוב קליבלנד. הגן, שאיננו פעיל מזה שנה, אמור היה לשמש כ-150 ילדים של תנועת הצופים של נווה-שרת, שעד כה נאלצו לכתת רגליהם עד לשכונת צהלה.

שבט הצופים של צהלה קבל בברכה את פניית ועד השכונה, והסכים להדריך את השבט החדש של נווה-שרת בצעדיו הראשונים, והם פנו לגב' גילה בן-הר, ראש מינהל החינוך בעיריית תל-אביב-יפו, לסייע להם. אלא שעד היום לא נעשה דבר בשטח, והגן ממשיך לעמוד ריק, וילדי נווה-שרת נאלצים להמשיך וללכת לשכונת צהלה לפעילות הצופים.

אבל כל וואקום מתמלא, מן הסתם: בביקור שלי במקום ביום שלישי, 24.4.2001 הופתעתי לראות שהמקום נכבש, לכאורה, בידי ש"ס. על הגדר מצאתי שלט "סניף אל-המעיין":


תצלום גן-הילדים ברחוב קליבלנד בשכונת נווה-שרת
עם השלט: "סניף אל המעיין"
צילום: כתב חופש בנווה-שרת


פניתי לצופיה מלר, חברת מועצת העיר מטעם מרצ, ומסתבר לי שהיא כבר פועלת לביטול ההשתלטות של ש"ס, כפי שגם עשתה בעבר לגבי "מועדון עוז" ובית הספר הממלכתי-דתי "אלשייך" בשכונה זו. בת עמי גריידי, יו"ר ועד השכונה, טוענת במכתב ש"העירייה החליפה מנעולים במקום מספר פעמים, אולם גורמים מסויימים, לדעתי פעילי ש"ס בשכונה, פורצים מנעולים אלו ומחליפים את המנעולים".


מכתב שכתבה יו"ר שכונת נווה-שרת לחברת מועצת העיר תל-אביב


תגידו, אתם שם בעירייה, אנחנו עיר חוק או עיר של הפקרות? עד כמה שאני מבין, ההפקרות שולטת כאן שליטה מוחלטת! ואתם, הורי 150 ילדי הצופים וחברי הועד הנכבד, אתם נראים לי נמושות!קרא כאן עדכון מאוגוסט 2001 !
חברים ב- עוצב על ידי