אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
תרמו לעמותת חופש
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > השתלטות חרדית  לגירסת הדפסה     

נצחון התושבים במאבק בנווה שרת על גן הילדים ברחוב קליבלנד

כשהתושבים עומדים על זכויותיהם ומוכנים גם להיאבק על כך -
הם גם מנצחים במאבק נגד השתלטות חרדית!

מאת נועם רווח, כתב חופש בנווה-שרת, תל-אביב
אוגוסט 2001


זוכרים את הסיפור מלפני ארבעה חודשים? איך היוו תושבי שכונות נווה-שרת והדר-יוסף שבצפון-מערב תל-אביב מטרה לניסיונות השתלטות של קבוצות חרדיות, בעיקר מאלה המשוייכות לש"ס? לא זוכרים? קראו כאן.

ואכן, עמידה עיקשת ובלתי מתפשרת של תושביה החילוניים של השכונה, הביאה למניעת השתלטות של ש"ס על גן ילדים נטוש ברחוב קליבלנד בנווה שרת, ולפתרון אזרחי הוגן, ע"י העברת המקום לידי אגף קנו"ס (קהילה, נוער וספורט) בעירייה, על מנת שתנועת הצופים תוכל להשתמש במבנה לצרכיו של הנוער בשכונה, במקום שישמש בסיס לפעילות חרדית.

תושבי השכונה, בראשות גב' בת-עמי גריידי, יו"ר ועד השכונה, בעידודה ובסיועה של חברת המועצה צופיה מלר (מרצ), חזרו ופנו בתביעה נמרצת לראש העיר מר חולדאי, ועמדו על זכותם לקבל את המבנה לשימושם ורווחתם של בני השכונה:


ועד השכונה חזר וציין, שמזה שנה וחצי מבנה הגן איננו מתפקד כגן ילדים, אלא משמש את תנועת ש"ס, שעורכת בו בשעות הערב לימודי תורה למבוגרים, נשים ונוער. חובה לציין, שבשכונת נווה-שרת קיימת קריה חרדית, ותושביה החילוניים של השכונה אינם זקוקים לפעילות חרדית מעבר לכך, בוודאי לא בתחומם.

לפני כעשרה ימים הורתה גב' גילה בן-הר, מנהלת מינהל החינוך והתרבות של עיריית תל-אביב-יפו, להעביר את הגן לידי אגף קנו"ס של העירייה, לתכנון פעילות הצופים במבנה:


מערכת חופש מוסיפה:

אנחנו מברכים את תושבי שכונת נווה-שרת על נצחונם במאבק הצודק, ועל עמידתם הנמרצת והבלתי מתפשרת כנגד ניסיונות, המוכרים מאזורים אחרים של העיר של השתלטות של גופים חרדיים. לגופים אלה אין שום קשר לשכונה, ומטרתם ליצור הגירה מלאכותית של צעירים חרדיים לאזור, על מנת לפעול כמיסיונרים על צעירי השכונה. השלב הבא בדרך כלל הוא באמצעות לחצים פוליטיים בניית מוסדות דת שלאיש אין צורך בהם, ובסופו של דבר השתלטות על השכונה כליל, כפי שנעשה כיום ביבנאל.חברים ב- עוצב על ידי