אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
הספר: ויקרא את שמם אדם - פרשות השבוע בפעמת הזמן
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > השתלטות חרדית  לגירסת הדפסה     

קרית יובל: שוק שישי-בשקל ודוכן של חופש

וסגירת עוד מוסד דתי שפעל בניגוד לחוק

במסגרת מאבק התושבים לשמירת צביון שכונת קרית יובל, התקיים ביום שישי 5/6/09 מבצע "שישי בשקל - שוק בגדים משומשים", שבמסגרתו נמכרו פרטי ביגוד מיותרים בשקל בודד כאשר התמורה משמשת להמשך המאבק. האירוע התקיים במרכז המסחרי של קרית יובל.

חלק מהצביון שעל שמירתו כה עמלים התושבים, הופר כבר בעת תליית המודעות שהודיעו על האירוע. בנוסף לתלישתן העקבית על-ידי אנשים שונים בעלי חזות או מסרים דתיים, הופעלה גם אלימות של ממש כלפי חלק מתולי המודעות, עד כדי מכות ובעיטות.

עמותת "חופש", בתיאום עם התושבים, הציבה אף היא במקום דוכן ובו חולקו חוברות, סטיקרים וחומרים בעלי מסרים חופשיים-חילוניים. באופן כללי, החומר המחולק התקבל באהדה רבה על-ידי מרבית העוברים והשבים במקום. יש לציין שמספר אנשים דתיים אשר נכחו במקום הביעו במקרים מסויימים הבנה, ובמקרים אחרים גם הזדהות, עם מאבקם של תושבי השכונה החילוניים. פה ושם התפתחו, כצפוי, מספר דיונים בנושאי דת, מדינה ואמונה, וכולם "בדרכי נועם" (מעניין איך היו נראים ויכוחים אלה על חלוקת חומר באיזור חרדי).

אדם בודד בעל חזות חרדית שעבר במקום טרח להשוות אותנו בפנינו לנאצים ימ"ש, והסתלק לו לדרכו. אדם יקר, אתה הוא יוצק התכנים מעוותי הצביון שעל שימורו אנו עמלים.

   

ובנוסף - עוד הישג קטן שפעילות עיקשת לשמירת הבית יכולה להשיג:


יוני 2009חברים ב- עוצב על ידי