אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
הספר: ויברא האדם את אלוהים בצלמו
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > השתלטות חרדית  לגירסת הדפסה     

מקווה טהרה שני בשכונת בית כרם החילונית

מקווה הטהרה הראשון בבית הכרם החילונית כבר פועל מזה כחודשיים. למרות זאת מוקם עכשיו מקווה שני. את ההזמנה לאירוע השכונתי להתנגדות לבניית המקווה השני שלחנו לכם לפני האירוע.

ביום שישי 1/5/09 אחר הצהריים נערך ה"הפנינג" המתוכנן בצמוד לאתר הבניה ברמת בית הכרם. לאירוע הגיעו כ-150 מתושבי השכונה. המטרה העיקרית היתה לבנות מיצג המבטא את התנגדות התושבים למקווה טהרה שני, אשר מהווה יתד בניסיונות החרדיים להשתלט על השכונה.

התושבים טוענים כי לא ייתכן שהשכונה תבקש מהעירייה גני ילדים וכיתות לימוד, ובתגובה תקבל עוד מקווה טהרה. כל זאת כאשר כבר נפתח מקווה טהרה אחד בשכונה, אשר אינו סובל מביקוש יתר.

לאירוע הגיעו גם נציגי ציבור: מר יוסף (פפה) אללו, סגן ראש העיר, לורה ורטון ועופר ברקוביץ, חברי הנהלת ומועצת העירייה. מישהו הזמין גם משטרה, בתואנה של רעש בשעות הצהריים, איסור לצבוע את הגדר, ואיסור להתקהל ללא בקשת רשות. המשטרה הבינה שאין כאן עניין משטרתי.

התוצאה הסופית היתה מרשימה: התושבים הביעו את דעתם בנושא המקווה והתחרדות השכונה, ע"י כתיבת סיסמאות וציורים על הגדר, גם אם לא בצורה אמנותית. אי אפשר להתעלם ממספר האנשים שעסקו במחאה, אי אפשר להתעלם מהתוצאה. כולם מוזמנים לראות. התיקשורת לסוגיה (מקומית ואף ארצית) דיווחה אף היא על האירוע. מתוכנן גם סרט וידאו קצר של התושבים.

       

תודה לכל המשתתפים ולכל הפעילים


מאי 2009חברים ב- עוצב על ידי