אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
תרמו לעמותת חופש
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > השתלטות חרדית  לגירסת הדפסה     

מקווה טהרה שני בשכונת בית כרם החילונית

מקווה הטהרה הראשון בבית הכרם כבר פועל מזה כחודשיים. מדובר במקווה טהרה בשכונה חילונית באופייה (כ-85% מתושביה הם חילונים). למרות זאת, החליטה העירייה הקודמת לבנות מקווה נוסף "לרווחת התושבים". האם לרווחת התושבים החילונים בשכונה? או לרווחת החרדים שיבואו לגור בשכונה בעקבות המקווה, ולשנות את צביונה?

מסיבות קואליציוניות, העירייה הנוכחית אינה מוכנה להפסיק את הבנייה של המקווה השני. כל האמירות בדבר בדיקת האפשרות להעבירו למקום אחר התגלו כעורבא פרח. ראש העיר, מר ניר ברקת, מתנגד. ניר ברקת יעמוד לבחירה עם סיום הקדנציה שלו (5 שנים). הבניינים שהוא יבנה לא יעמדו להריסה בעוד 5 שנים.

ביום שישי 1/5/2009 ייערך הפנינג שכונתי ליד איזור הבנייה, בסימן התנגדות לבניית המקווה השני. ההפנינג ייערך בצמוד לאיזור הבנייה, במגרש הגדול שנמצא בקצה רח' משה אהרון טוב (פנייה מיוחאי בן נון), קרוב לשבשבת של קצה רמת בית הכרם. ההפנינג ייערך בין השעות 15:00 - 18:00, ויסתיים עוד לפני כניסת השבת, כדי לאפשר גם לדתיים שבוחרים בכך להשתתף.

ההפנינג יכלול בניית מיצג מחאתי נגד המקווה, כסמן לניסיון יצירת תהליך של התחרדות השכונה. כל הבאים יוכלו לקחת חלק בבניית המיצג. כדאי לבוא בבגדים המאפשרים גם עבודה בצבע. ההפנינג יכלול גם פעילויות נוספות: אפיית פיתות, יצירה וכו', בהתאם ליכולת. מתוכנן גם כיבוד קל, כולל כיבוד קל עם השגחת כשרות רבנות (במיוחד עבור הדתיים שבינינו). מוזמנים תושבי השכונה, אנשי מפתח מהעירייה, עיתונאים, אמנים ותומכים.

בואו בהמוניכם. נודה גם לכל מי שיוכל לסייע בהכנות לקראת האירוע, או לסייע בנקיונות בסוף האירוע.

(פרטי המארגנים שמורים במערכת)


אפריל 2009חברים ב- עוצב על ידי