אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
תרמו לעמותת חופש
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > במות חופש  לגירסת הדפסה     

בשירות האנטישמים

ההתכתבות הקצרה הבאה התנהלה במהלך הימים האחרונים בין גולש שכתב לנו את טענותיו, לבין ניצן מצוות "חופש". בחרנו לפרסמה הואיל ואנו מואשמים לעיתים על-ידי גורמים שונים באשמות של שנאת אנשים ואפילו "אנטישמיות", וזאת בשעה שחלק גדול מתכנינו עוסקים דווקא בביקורת על השנאה שמופיעה בתכנים אחרים.

חופש

כתב לנו יעקב [שם בדוי]:

מסתבר שכתבי הארגון הקיצוני דעת אמת משרתים היטב את גדולי הארגונים האנטישמים. [וכאן מנה יעקב מספר רב של קישורים בהם מוזכרים מסמכים של דעת אמת באתרים זרים] ... זה די מוכיח כי דעת אמת הוא ארגון אנטישמי ומסוכן, ואתם בתור ארגון דומה שמפרסם את דברי דעת אמת ומפיץ דברים אנטישמיים משל עצמו לא שונים מהם בהרבה.

פניתי לדעת אמת אך "למרבה ההפתעה" הם לא טרחו לחזור אלי. כעת אני פונה אליכם, באתרכם אתם מהללים ומפרסמים את ירון ידען וארגונו. אתם מעלים את כתביו לאתרכם (לא נשכח ולא נסלח על המאמר האנטישמי "הונאה עצמית") ואפילו הכתרתם אותו כ"אביר חופש" ( באתרכם לא טרחתם אפילו להזכיר כי מדובר בפושע ומשדל לפשע כפי שקבע בית המשפט).

אשמח לקבל את תגובתכם ...

חופש

ניצן השיב ליעקב:

תודה על המידע.

"חופש" ו- "דעת אמת" הם שני ארגונים שונים, שיש ביניהם קירבה בנושאים אידיאלוגיים.

לגופו של עניין, גם הנאצים אהבו לשמוע בטהובן - האם זה אומר שתכניו של בטהובן הם מעתה רעים לשמיעה?

גם בטקסטים ההילכתיים היהודים, גם בטקסטים המוסלמים וגם בטקסטים הנוצריים (וגם באחרים) ישנם תכנים שראוי להתפאר בהם, וישנם תכנים שראוי להתבייש בהם ולגנותם. מי שיודע לבקר רק את תכניהם של האחרים, עליו אומר הכתוב "טול קורה מבין עיניך".

חופש

על כך הקשה יעקב:

לא הבנתי מה הקשר בין הודעתי לתגובתך?

איזו מין השוואה זאת "בטהובן" ו"דעת אמת"?! המוזיקה של בטהובן שמשה את הנאצים באידיאולוגיה האנטישמית שלהם?! לא נראה לי. לעומת זאת כתבי דעת אמת משמשים ומשרתים את הארגונים האנטישמים - מה גם שהארגונים האנטישמיים ודעת אמת טוענים את אותן טענות אידיאולוגיות נגד היהדות - משמע, דעת אמת הוא ארגון אנטישמי שכל דבריו אינם ראויים לקריאה. אין לדעת אמת תכנים שראוי להתפאר בהם שכן כל התכנים משרתים את אותה מטרה אנטי יהודית.

ואתם, שמפרסמים את כתביהם, מהללים את ארגונם, משמיצים את התלמוד (אותו תלמוד שנשרף בידי גופים אנטישמיים לאורך השנים) ומזלזלים ובזים למצוות היהדות: כגון מצוות תפילין (אותם תפילין שהיו בידיהם ובראשיהם של אלפי יהודים בעת שנשרפו בחיים בתקופת השואה), חוטאים גם אתם באנטישמיות.

ארגון "דעת אמת" לא שונה מכל אותם מומרים יהודים לאורך ההסטוריה (יהושע הלורקי, שלמה הלוי מבורגוס, אבנר מבורגוס, ניקולס דונין, יוהנס פפרקורן ועוד רבים) ששירתו הזינו את האנטישמיות של הכנסיה הנוצרית וארגנו פולמוסים עם מנצח ידוע מראש על מנת להשפיל את היהודים - אותם פולמוסים שהובילו לפרעות, רצח יהודים ושריפת התלמוד וספרי קודש אחרים.

חופש

על כך השיב ניצן:

הקשר לטעמי ברור, ואני מזמין אותך לעיין במאמר על לוגיקה וכשלים לוגיים כדי להבינו יותר.

הסקת המסקנות שלך לוקה בחסר, לדעתי. "דעת אמת" לא עושה הרבה יותר מאשר לצטט קטעים מארון הספרים היהודי. אם באותם קטעים יש אכן בסיס איתן לאנטישמיות, הטענות שלך צריכות להיות מופנות לכותבים המקוריים שלהם (מקורות התורה, התנאים, האמוראים וכו) ולא למי שמצטט אותם. אם אין בהם בסיס לאנטישמיות, הטענות שלך צריכות להיות מופנות למי שמנצל אותן למטרה זו.

עליך להיזהר מלעשות שימוש חסר אחריות בשם התואר "אנטישמי". גם אתה (אני מניח) וגם אני, יהודים ומגזע שמי מזרח-תיכוני. הכתבים היחידים שראיתי במו עיני "נשרפים" בעת האחרונה הם דווקא אלה של דעת אמת, ולא התלמוד. והם נשרפו ע"י אנשים שבזים במוצהר למדינה ולמוסדותיה, ואינם משרתים אותה. האם הם "אנטישמיים"? אינני חושב כך.

חופש

הערת המערכת: נציין שהמאמר "האנטישמי" העיקרי שפונים בעניין זה מציינים בדרך כלל, הוא המאמר גויים בהלכה, שהוא מבוסס על ציטוטים מחוברת של הרב דוד בר חיים מישיבת מרכז הרב - חוברת שנמצאת בספרייה של אוניברסיטת בר אילן. אם יש להלין על מישהו בהקשר זה, הרי זה על הרב בר חיים ועל האוניברסיטה. יתרה מזאת, "דעת אמת" באותו מאמר (ולעניין זה גם "חופש") מתקוממים נגד האמור באותם ציטוטים.

ראו גם את המאמר: מיהו אנטישמי?


ינואר 2008חברים ב- עוצב על ידי