אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
תרמו לעמותת חופש
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > החזרה בתשובה  לגירסת הדפסה     

Soulf Hunters

ציידי הנפשות - תשובה ל"תשובה"

ספרם של צופיה ודן מלר
זמורה ביתן, מוציאים לאור
(כל הזכויות שמורות לזמורה ביתן, מוציאים לאור)

ניתן לקנות את הספר בכל חנויות "צומת ספרים"

מספר קטעים מהספר:

כמה מושגים הזהות היהודית
דילוגי אותיות שטיפת מוח בגימטריה
וגם: תגובות על הספר

ועוד כמה מלים שלנו על הספר:

לפני מספר חודשים התקיים בבית הספר "הרצוג" במועצה האיזורית גזר, טקס סיום שנת הלימודים. בטקס נשא דברים מנהל בית הספר שאמר, בין השאר, לתלמידים, שמוטלת עליהם חובה ייחודית "לשמור על הדמוקרטיה מפני הכוחות האפלים שרוצים למגר אותה, אלה שרוצים להשליט על ישראל משטר תיאוקרטי חומייניסטי באיצטלה יהודית".

"נגד זה אתם חייבים להילחם", אמר מנהל בית הספר, "הדגל שלנו איננו הדגל שלהם. ההימנון שלנו איננו ההימנון שלהם. אני מזהיר אתכם לבל תיפלו ברשתם של כנופיות המחזירים בתשובה שמסוכנים יותר מסוחרי סמים השפלים ביותר".

לדבריו, "המאבק הזה צריך להיות אקטיבי. גם אם צריך לעלות על בריקדות, אז עושים את זה".

אנחנו מסכימים לחלוטין עם ההשוואה בין מחזירים בתשובה לסוחרי סמים. ספרם של צופיה ודן מלר (הורים לבן שחזר בתשובה), 'ציידי הנפשות - תשובה ל"תשובה"', שופך מעט אור על שיטותיהם של סוחרי הדת המחזירים בתשובה. הספר יצא בהוצאת זמורה-ביתן בינואר 1998.

הנה חלק ממה שנכתב על הכריכה האחורית של הספר:

"ציידי הנפשות הוא ניסיון ראשון לעמוד בפרוטרוט על תופעת ההתחרדות בחברה הישראלית והמענה לה. המחברים חושפים את דרכי ההטפה ושטיפת המוח, ההטעיות והטלת המורא, הנזק וההרס שממיטה מערכת התיחרוד על הפרט, המשפחה והחברה. מן הספר עולה דמותה של מערכת מתוכננת להפליא ומשומנת היטב בתקציבי עתק, מרביתם מכספי משלם המסים הישראלי.

הספר נועד לסייע לקורא המתלבט לעמוד על 'העגלה המלאה' של היצירה והתרבות היהודיים והאוניברסליים, לאו דווקא דתיים, המצויים בהישג יד, אשר הבחירה בהם מעשירה את בעליה ברוחניות, הרבה לאין ערוך מן ה'רוחניות' המזוייפת של "שלוחי כוח עליון מטעם עצמם עלי אדמות".

ד"ר צופיה מלר, מרצה וחוקרת במדעי החינוך, ופרופסור דן מלר, רופא מנתח פלסטי, שחזו מבשרם את התופעה בהתחרדותו המכאיבה של בנם, הקדישו שנים רבות לחקר התופעה."

 


פברואר 1998חברים ב- עוצב על ידי