אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
עם אחד גיוס אחד
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > יומן חדשות  לגירסת הדפסה     

מדינת הלכה יהודית מבית מדרשו של עובדיה

מאת אוהד, אתר חופש

רק אתמול עלו באתר חופש תשובות של 15 אזרחים לשאלה, מדוע מברך הגבר היהודי הדתי בכל בוקר את הברכה "ברוך שלא עשני אישה". לכאורה אפשר, וגם מותר, להגיב על כך בתמיהה: מה לכם ולתפילה דתית? האם אין זו גישה פמיניסטית מזויפת, לכאורה, מצדכם?

לכל מי שיש בלבו ספק באשר לנחיצות ולחובה לצאת כנגד ההלכה היהודית הדתית ככל שמדובר בבני-אדם, יציץ בעמוד הראשי של "מעריב" מאתמול, 18.8.2002, ויצטרף אלינו בתדהמה לנוכח הכתוב שם:

עובדיה יוסף ovadia yosef

הפה הגדול לא חסך שבט ביקורת על היחס האנושי שמפגין בית המשפט הממלכתי הישראלי כלפי נשים:

עובדיה יוסף ovadia yosef

גם חדשות WALLA מהבוקר, יום ראשון, 18.8.2002 - מביא ידיעה זו:

הרב עובדיה המום: בית המשפט פוסק לפי שיוויון זכויות

במסגרת הדרשה השבועית אמר: "בית המשפט פוסק כמו הגויים ונותן ירושה לנשים"; "מי שפונה לבתי המשפט יקבל סרטן או צרעת"; "מי ששולח ילדיו לבי"ס חילוני - לזרוק אותו מכל המדרגות"

"מה אותו אחד חושב, שהוא יפנה למי ששופט שלא לפי דרך התורה, ושאפשר לעקוף את ההשגחה של הקדוש ברוך הוא?", שאל הרב יוסף והוסיף "אנשים פונים בכל מיני עניינים, שיודעים שבית משפט שפועל לפיה ההלכה לא יפסוק לטובתם. למשל, דרישה של בנות לקבל ירושה. בית המשפט של המדינה פוסק כמו הגויים, לפי שוויון זכויות. איזה זכויות יש נגד התורה? דרכם רק גזל וחמס. מי שפועל נגד התורה, אין לא חלק לא בעולם הזה ולא בעולם הבא. אולי כסף ירוויחו, אבל מי יציל אותם מצרעת? מי יציל אותם מסרטן?", כך פורסם ב"מעריב".

אין לנו טענות לפה שמפיק את המרגליות הללו ולמוח שהוזה אותן. יש לנו טענות קשות כלפי מי שמצטט חרפה מעין זו ומפיץ אותה בציבור, כמו היו אלה דברי חוכמה נשגבים; יש לנו טענות קשות כלפי כל מנהיג פוליטי המשתף פעולה במישור הפוליטי-חברתי עם אדם חסר תרבות, שאין לו הבנה מינימלית בזכויות אדם בסיסיות. מותר לכל אדם להאמין באמונות-הבל כרצונו; מותר לכל אדם לסגוד לאלילי-אבן או לאליל-בשר-ודם כאוות נפשו. אסור לחברה מודרנית, משכילה, תרבותית, דמוקרטית ושוויונית לשתף פעולה עם מנהיג, שרעיונות כאלה נפלטים מפיו, ושחוקים מסוג אלו הם נר לרגליו. אם יימשך שיתוף הפעולה החברתי-פוליטי עם מנהיג כזה, יהיה זה סופה של המדינה המודרנית והדמוקרטית שהקימו מייסדיה הציונים, ועל חורבותיה תוקם, לאסון הכל, מדינת הלכה יהודית מבית מדרשו של עובדיה.

עובדיה יוסף ovadia yosefחברים ב- עוצב על ידי