אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
תרמו לעמותת חופש
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > יומן חדשות  לגירסת הדפסה     

דצמבר 2002

המאבק לחופש מעריצות דתית, בכפר-סבא

נכתב על ידי צעירים תושבי העיר

יומן חופש

אפשר להוריד קובץ וורד עם תוכן הדף הזה, להדפסה ולחלוקה - כאן.

כידוע לכם, בשבועיים האחרונים בהם היה קניון ערים פתוח בימי שבת משמשת עירנו דוגמא ומופת לחיים דמוקרטיים. משמעות פתיחת הקניון אינה רק בתוספת יום קניות לציבור תושבי כפר סבא אלא זוהי הצהרה ברורה על רצוננו להיות חופשיים מעריצות דתית.

לרוע המזל, קיימים אלה שרוצים לגזול מאתנו חרות זאת. הם מתייחסים לחופש הפרט בחוסר נוחות וכהפרעה לעצמם ולאמונותיהם. אנשים אנטי-דמוקרטיים אלה היו רוצים לגרום לנו לוותר על החופש שלנו. היום מדובר רק בפתיחת הקניון - עובדה שהיא כשלעצמה מהווה חופש משמירת השבת הנכפית עלינו - אבל מחר, מחר אולי הכפייה תתייחס לדרך בה אנו מחנכים את ילדינו, מה אנחנו אוכלים (דבר שקיים כבר היום במידה רבה) ואיך אנחנו מתלבשים.

אסור לנו לאפשר לכפייה הזאת להימשך. כל בר דעת החש סלידה מכפייה זו ובעל זיקה לדמוקרטיה יכול וחייב להגן על זכויותיו - זכויותינו!!

הדבר הראשון שעלינו לעשות הוא להגיע בהמונינו לקניון ערים ביום שבת בשעה 11:00 כדי לוודא שקולם של החופש והדמוקרטיה יישמעו חזק יותר מקולה של מדינת ההלכה.
דבר נוסף שעלינו לעשות הוא להציף את נבחרינו בכנסת במכתבים ולהסביר להם נחרצות כדי שיבינו שהבעיה אינה רק באיזה יום מימות השבוע אנחנו עורכים קניות, אלא זו שאלה מהותית של מי מחליט עבורך כיצד אתה מנהל את חייך.

לסיום, כדי שנזכור במה אנחנו נאבקים, הנה ציטוט מדבריו של אחד ממנהיגי החרדים בדור האחרון:

"ואנו תפילה לריבונו של עולם, אנא פטור אותנו מקללת הדמוקרטיה החדשה שנשלחה לעולם, שהיא ממש כמו מחלת הסרטן שנשלחה לעולם."

הרב אלעזר מנחם מן שך ז"ל (מנהיג הזרם הליטאי-חרדי) ספר מכתבים ומאמרים, חלק חמישי, תשנ"ה.

יומן חופשחברים ב- עוצב על ידי