אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
תרמו לעמותת חופש
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > יומן חדשות  לגירסת הדפסה     

6/12/2002

חלוקת סופגניות ופליירים בבני ברק

מאת איתן , נציג אירגון "דעת אמת"

'דעת אמת' מארגנת ומבצעת פעילויות בשטח במגוון דרכים, למשל: מרכז הרצאות בטלפון, חלוקת קונטרסים ופליירים בדואר, חלוקה ברחוב או בטרמפ, חלוקה בבתי הכנסת ובישיבות, קורסי "רבני דעת אמת" לחילוניים, הרצאות להגברת המודעות בצורך להפרדת הדת מהמדינה לכל גווני הקשת הישראלית וחלוקות בריכוזים חרדים.

דעת אמת

חג חנוכה מסמל עבורי את החשיבה הביקורתית של היוונים בתקופת חורבן בית המקדש. חשיבה ביקורתית ש'דעת אמת' מבקשת לעודד ולעורר כלפי כל אדם בכלל וכל אדם דתי בפרט. לכן, לא היה זמן טוב יותר לקיים פעילות לחלוקת פליירים על מרכז ההרצאות הטלפוני מאשר בחג חנוכה.

התכנסנו קרוב ל-15 אנשים בפינת רחוב ז'בוטינסקי ורבי עקיבא בבני ברק, עם שלטים, פליירים וקונטרסים. התקדמנו לרחוב רבי עקיבא והתחלנו לחלק לעוברים ושבים. הרחוב הגיב לאט. מאוד לאט. בחצי שעה הראשונה אנשים לקחו את הפליירים והחלו לנהל איתנו שיחות. מדי פעם הגיע חרד זועם אך פניו היו קורנות מאושר: סוף סוף מצאנו לו תעסוקה/ריגוש (תבחרו בעצמכם) והוא החל לצעוק, לגדף, לעורר מהומה. היה אחד שקראתי לו "המשאית". הוא היה קרוב ל-2 מטר, ענק ורחב כתפיים. הוא התחיל להתנגש בנו, אותי הוא ניסה לדרוס עם 120 ק"ג של שומן אבל ברחתי לכיוון מצלמת הווידיאו, שממנה, כידוע, חושש כל עבריין, ואז נשארתי בחיים. היתה אישה סהרורית, שלא הפסיקה לחטוף מאיתנו את הפליירים של מרכז ההרצאות הטלפוני החדש. אבל בסך הכל חצי השעה ראשונה עברה בשקט. המשטרה הגיעה. אחרי חצי שעה התחילו להתקבץ סביבנו יותר ויותר חרדים (אגב, ברחוב ממול היו המון ילדים שזכו - נס חנוכה - לראות בפעם הראשונה בחייהם את החילונים הרשעים והבורים מתקהלים עם שלטים :)

בשלב מסויים הוקפנו בחרדים והשוטרים החלו להילחץ. ממצבים דומים ידענו (וגם השוטרים ידעו) שברגע שהחרדים יהיו רוב מכריע הכוח יתפרץ והפנאטיות תשתולל. אחד החרדים החל לצעוק "ה-ח-ו-צ-ה !!" וכולם חזרו אחריו. בתיאום מושלם תקפו החרדים את מחזיקי השלטים והשמידו את כולם (כל השלטים). אחר כך החלה מתקפה רבתית והשוטרים שניסו לחצוץ בינם לבינינו הבינו שהחרדים עומדים לבצע לינץ' ולכן פינו אותנו מהמקום. ברגע שהחרדים הבחינו בנסיגה שלנו הם חשו תחושת ניצחון שהגבירה את הנחישות שלהם והם התחילו לשרוף פליירים. אחרי שעה וקצת עזבנו את המקום וחזרנו הביתה.

אגב: שאלו אותי אם זה "חכם" לפרסם את הפעילות שלנו ברבים? תשובתי היא שפעילות מסוג של "התקהלות" (ששונה לחלוטין מפעילות לילית בישיבות, פעילות שמחייבת את גורם ההפתעה) מטרתה להגיע לקהל רחב ככל האפשר, רצוי כמובן חרדי, והחיכוך שנוצר יוכיח לציבור שהאלימות רק מגבירה ומעצימה את התסיסה שלנו. החיכוך יוכיח לציבור החילוני האדיש (באמצעות התקשורת) שהציבור החרדי אלים ומסוגר והדבר הטוב ביותר לעשות הוא להפריד את הדת מהמדינה. התקהלות היא דבר חוקי ואין אנו צריכים להסתיר אותה, נהפוך הוא, אנו נודיע באופן קבוע על קיום פעילות על מנת ליצור הבנה שאנחנו פועלים בגלוי ובפומבי.

פירסום מקדים יאפשר ליותר חרדים להשתתף באירוע וזה בדיוק מה שאנחנו רוצים!

איתן, נציג אירגון "דעת אמת"
לבירורים:
נייד מספר = 055.56.57.58
דוא"ל = hi_tany@hotmail.com
ביפר = 03-6106688
www.daatemet.co.il

דעת אמת

תרשו לי להוסיף שהחרדים עוקבים באופן שוטף אחרי פעילות "דעת אמת" ולאחר הפירסום באתר "חופש" על פעילותנו המתוכננת וגם לאחר ביצועה בפועל הגיבו החרדים בעיתונות הכתובה ובפורומים השונים. להלן דוגמא אחת על פרסום הפעילות המתוכננת שלנו באתר "חופש": "היום, 1.12, תתקיים פעילות בבני ברק: יחולקו סופגניות, קונטרסים ופליירים ויונפו שלטים לכבוד "מרכז ההרצאות הטלפוני" החדש. תחילת החלוקה בשעה 19:45 בפינת רחוב ז´בוטינסקי - רבי עקיבא (מול מכון מור). אנו מזמינים את הציבור החופשי בישראל לבוא ולהשתתף בחוויה מיוחדת זו, ליצור דיאלוג עם הציבור החרדי ולאכול ביחד סופגניות. נתראה היום בערב! טלפון לבירורים: 055.56.57.58 - לבקש את איתן. מספר המשתתפים אינו מוגבל :-)"

החרדים מיהרו להגיב בפורום "חדרי חרדים" באתר הייד פארק:
מישהו שמע?

לאחר החלוקה התפרסם ההמשך:
"ההודעה הזו הופיעה גם באחד מאתרי השטנה. מדובר באנשי "דעת אמת" (עפ"ל) ובראשם ירון ידען המתועב.

הם התחילו אתמול בחלוקה לשעה 8 לערך בצעדם מאיזור מכון מור במעלה רח' ר' עקיבא. אני עקבתי אחריהם מרחוק כדי לראות להיכן הם מתפזרים (הם היו עשרה לערך) והודעתי על צעדיהם טלפונית לפעילי "לב לאחים".

משהתקבלה ההודעה הגיעו קצת פעילים וחרדים אחרים ששהו במקום והתפתחה תגרה קולנית בדרישתנו שיעזבו את המקום מידית, גם שלטים שהם הניפו נחטפו שם ופליירים היו למרמס (והגדיל לעשות אדם ששרפם לעיניהם) ולפתע התחיל קול קורא בשירה "יוונים יוונים נקבצו עליי" ואליו הצטרפו כל המקהלה המאולתרת מן הרחוב, תוך כדי גירושם מהרחוב לכיוון רח' ז'בוטינסקי.

למסקנה, אותם בני בליעל הצליחו להשאר במקום כ-40 דקות מרגע התחלת החלוקה והצליחו גם להסריט מעט אלימות יבשה (ואני לקחתי טלפונים של כמה מהם)."

תגובות נוספות בקישור הבא: http://www.hydepark.co.il/hydepark/topic.asp?topic_id=246329

קריאה נעימה!

דעת אמתחברים ב- עוצב על ידי