אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
תרמו לעמותת חופש
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > יומן חדשות  לגירסת הדפסה     

"חופש" - יומן אירועים - דת ומדינה

מס' 141: מאי-יוני 2015

כתבות הצבועות עם רקע אפור הן כתבות בעלות חשיבות מיוחדת

ל"ג בעומר: זיהום אוויר כבד בי-ם ובבני ברק

שקט, מטייחים. מקריבים את הנפגעים החרדים

אברכים יוכלו לקנות דירות לזכאים בערים החילוניות - ולהשתמש בהן להשקעה

מלגות כפולות לאברכים שלא שירתו בצה"ל

נתניהו ודרעי מבטלים יוזמה שהוציאה אלפי חרדים לעבודה

תעשיית הזנות באומן: "אצלי זה גם תפילות וגם פלז'ר"

אחרי ההילולה במירון: ערימות אשפה בנחלים

בלעדי: כך מצגר הורה ליד ימינו לשקר בחקירה

שנת מאסר ומיליון שקל קנס לרב פינטו

תביעה: הנפיקו תעודות השכלה תורנית מזויפות - וגרמו נזק של 260 מיליון שקל למדינה

מחריף הקמפיין נגד גיוס חרדים: מתקפה אישית על קצינים

תחקיר המקור: מדוע השר כץ לא מאפשר תחבורה ציבורית בשבת?

יומן חופש


כפייה וחקיקה דתית

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

01.05.15

nrg
News1
גלובס
הארץ
nrg
ynet

החרדים באשדוד מאיימים על מיתחם הקניות והבילוי 'ביג פאשן' כי הוא פועל בשבת. החרדים מתכננים "הטלת עיצומים כלכליים" על רשת 'ביג', שיפגעו בהכנסותיה, וכמו כן, הם רוצים לדרוש מחברות הביטוח ומקרנות ההון המושקעות בעסקי 'ביג' באחוזים גבוהים - דוגמת חברת 'מגדל' ובנק 'הפועלים' - למשוך את השקעתן במיזמי 'ביג', אחרת יסתכנו בקריסה בשל החרמה.

 

05.05.15

ynet
nrg
כלכליסט
News1

מבקר המדינה בחן את הליכי הטיפול בתמיכות הניתנות למוסדות התורניים הכפופים למשרד החינוך ובמלגות הלימודים לאברכים - ומצא ליקויים רבים. בין הליקויים: חלק ניכר מתמיכות האגף למוסדות הגדולים והבינוניים, שנאמדות בשנת 2012 בכ-500 מיליון שקל ובשנת 2013 בכ-275 מיליון שקל, אינו עובר ביקורות שטח לבדיקת נוכחותם של התלמידים שבגינם זכאים המוסדות התורניים לתמיכה; פעילות המוסדות התורניים אינה כוללת מדדי איכות המתייחסים לתשומות ולתפוקות, אלא למספר הלומדים במוסדות ונוכחותם במוסד בעת ביצוע ביקורת השטח; המדדים אינם בודקים את רמת הלימודים, את קיומה של תכנית לימודים מאושרת או כל מרכיב פדגוגי אחר. ממצאי הדו"ח מצאו כפל תמיכות בין משרדי ממשלה. על פי בדיקת המבקר, משרדי החינוך והרווחה לא ביצעו בקרה סדורה ושיטתית באמצעות הצלבות בין רשימות תלמידי האגף למוסדות תורניים ובין רשימות התלמידים בכלל היחידות של משרד הרווחה, על מנת לאתר מקרים של כפל תמיכות.

 

05.05.15

mako

במשרד הכלכלה מתכוונים לאכוף בקרוב בשמורות הטבע והגנים ברחבי הארץ את החוק האוסר על העסקת יהודים בשבתות. זה אומר שלא יהיו פקחים בשמורות הטבע וגם לא תהיה אפשרות לרכוש מוצרים. אמנם החוק אינו חדש אולם העניין עלה לאחר שבעלי מרכזי השירות והמכירה באתרי הטיולים פנו למשרד הכלכלה לצורך אישור העסקה רשמית של עובדים יהודים לאורך סופי השבוע, אך נתקלו בסירוב.

 

06.05.15

דה-מרקר

סעיף בהסכם הקואליציוני של יהדות התורה מבטיח כי משרד החינוך לא יעצור את ההקצבות לישיבות שייתפסו גונבות מהמדינה, כפי שהיה נהוג עד עכשיו. ככל הנראה, לישיבות שיתפסו בדיווחים פיקטיביים יערך שימוע והחוב שלהן ינוכה בתשלומים מההקצבות שימשיכו לזרום. בנוסף, לאברכים חרדים שהם זכאי דיור תינתן עדיפות ברכישת דירות בערים חילוניות על פני זכאים חילונים. כבר ב-2012 פרצה סערה כשהתברר שזכאים חרדים קונים דירות בזול בעיר החילונית מודיעין, מוכרים אותן ברווח גדול, ואז רוכשים דירות יקרות יותר בעיר החרדית מודיעין עילית.

הטירוף חוגג והפראיירים משלמים.

10.05.15

News1

הפרשן החרדי אבי בלום מדווח כי ערים חרדיות יוחזרו לרשימת אזורי העדיפות הלאומית. סעיף זה מוזר כי אין עיר חרדית בפריפריה. שתי ערים חרדיות ב"שטחים" נמצאות ממש על הקו הירוק במרכז הארץ. לא ברור כיצד אפשר יהיה להכריז על העיר החרדית מודיעין עילית כאזור עדיפות, כאשר העיר השכנה לה, מודיעין, לא תוכרז כך וכיצד תובדל העיר ביתר עילית הסמוכה לירושלים. עלות הסעיף האמור יכולה להגיע למאות מיליוני שקלים.

 

11.05.15

כלכליסט

"הממשלה תפעל לביטול אפליה בקריטריונים לדיור, ותשוב לאלו שהיו נהוגים ב־2012" - כך מנוסח סעיף בהסכמים הקואליציוניים לפיו יינתנו הקלות בדיור לחרדים על פני משרתים בצבא. החזרת הקריטריונים, כפי שנקבע בהסכמים, תעניק ניקוד גבוה יותר למשפחות חרדיות שמתחתנות מוקדם, ובהן הגבר לא פעם לומד בישיבה ואינו עובד.

 

19.05.15

דה-מרקר
ynet

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הכלכלה החדש אריה דרעי מתכוונים לבטל את התנאי לסיבסוד מעונות יום לילדים, המגדיר כי על שני ההורים לעבוד. התנאי היווה תמריץ לגברים חרדים לצאת לעבודה. משרד הכלכלה הראה כי בשנה הראשונה להפעלת התנאי נרשמה צניחה חדה של מספר האבות הלומדים ב-36% (עם זאת לא ידוע מי מהאבות החרדים נכנסו בפועל למעגל העבודה או שפשוט לא הצהירו על כך שהם לומדים).

מאוד מעניינת ההערה האחרונה של משרד הכלכלה והיא מתארת עד כמה אין פיקוח על הכספים המוזרמים בהקשר זה. מירב ארלוזורוב כתבה מאמר המשך ובו רשמה (דה-מרקר): "אי־אפשר להמעיט בגודלו של העוול הבין-דורי הזה, ובאחריות המלאה של מדינת ישראל לקיומו של העוול. המדינה מאפשרת במו ידיה לחרדים להרוס את עצמם, להרוס את הילדים שלהם - ועל הדרך גם להרוס את המדינה, בשל נטל תשלומי רווחה גדל לצד היעדר תרומה מספקת לתוצר ולצמיחה." המהלך יעלה 24 מיליון שקלים (כלכליסט, כלכליסט).

26.05.15

News1

עמותת 'חדו"ש' לחופש דת ושוויון הוציאה מסמך המפרט את משמעויות ההסכמים הקואליציוניים עם המפלגות הדתיות. ביניהן ניתן למצוא: עידוד החזרה בתשובה של תלמידים, פגיעה בשכר החיילים המשרתים, ביטול אכיפת תוכנית הליבה ותיקצוב מוסדות חרדיים שאינם מלמדים ליבה, חידוש קצבת הבטחת ההכנסה הבלתי-חוקית לאברכים בהיקף של כ-140 מיליון שקל עוד.

מדינה מתאבדת.

04.06.15

נענע10
nrg

סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן מהבית היהודי, ביקר את החלטת צה"ל לבטל את עונשו של החייל הבודד שנשפט ל-11 ימי מחבוש לאחר שאכל כריך שהכיל בתוכו בשר חזיר (נענע10, nrg, הארץ, mako,‏ ynet), ואמר: 'פקודות צה"ל ברורות - בצבא העם היהודי אוכלים כשר.'

פקודות הצבא אומרות שבחדר אוכל צה"לי אוכלים כשר.

09.06.15

נענע10

רביב דרוקר בתוכנית 'המקור' עקב אחר מעשיו של שר התחבורה, זה שש שנים, ביום שבת. הוא שלח את נציגי התוכנית להמתין בפתח ביתו של השר ביישוב כפר אחים וגילה כי הוא נסע עד תל אביב בשביל גלידה ולפגישה פרטית שנמשכה עשרים דקות. בכתבה הציגו את השר מגיב לשאלה מדוע אין תחבורה ציבורית בשבת. לטענת השר, אנשים שנוסעים בתחבורה ציבורית במהלך השבוע יכולים לתכנן את זמנם כך שהם ימנעו מהצורך לנסוע בשבת.

גלידה בתל אביב אפשר גם לקנות באמצע השבוע, השר כץ. תגובת לשכת השר היתה (nrg): "בפועל השר ממעט להשתמש ברכב בסופי השבוע והנסיעה המדוברת לתל אביב הייתה לצורך טיפול שיניים דחוף (הוא עצר בדרך חזרה לקנות גלידה - כפי שתיארתם לאחד מאנשי המושב. אכן חשיפה ענקית כיאה לעיסוק תכניתכם בכל הסוגיה)." אז הנה דוגמה למקרה שתחבורה ציבורית חיונית: בזמן שארבו לו אנשי תוכנית 'המקור', הייתה לשר כץ בעיית שיניים דחופה.

17.06.15

ynet
ynet

בטעות הופסקו נסיעות של קו אוטובוס 104 לכיוון בית החולים תל השומר לפני צאת השבת. הודות לפרסום ב-ynet הקו יוחזר לפעולה. "קו 104 נגרע בטעות מרשימת הקווים המאושרים לפעול כשעתיים לפני צאת השבת," נמסר ממשרד התחבורה, "הקו יחזור לפעול כסדרו כבר במהלך השבת הקרובה, החל מהשעה 18:30."

מדהים, קו ציבורי נוסע בשבת והשמיים לא נופלים.


השתלטות/התחרדות/מיסיונריות

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

07.05.15

ynet
וואלה!
nrg

גרפיטי בסגנון "נחמן מאומן" רוסס על בית כנסת בן 2,000 שנה. את הוונדלים גילו חניכי בני עקיבא. אורי ברגר, ארכיאולוג נפת גליל עליון מזרחי ברשות העתיקות, סיפר: "רק סיימנו לשמר את בית הכנסת שהושחת - והנה שוב גורמים נזק למורשת. יש כאן אכזבה עמוקה מקומץ האנשים, שכאילו בשם האמונה פוגעים במורשת היהודית ששייכת לכולנו."

בע"ח שונים עושים מעשים שונים כדי לסמן טריטוריה.

14.05.15

mako

אישה נכה ובן זוגה שעלו לרכבת ישראל, גילו כי הקרון הנגיש שיועד לבעלי נכויות וצרכים מיוחדים, שימש למשך זמן ארוך כ"בית כנסת". האנשים שתפסו את הקרון לא זזו גם כאשר ראו את האישה. ברכבת ישראל אמרו שהם אינם מצליחים להתגבר על התופעה.

 

28.05.15

ynet

תושבי כפר יונה מתכננים לצאת למאבק נגד בניית בית ספר של תנועת ש"ס. התושבים מסבירים ש"אין כאן כמות תלמידים שמצריכה בנייה של בית ספר חרדי ואין צורך במוסד כזה," ודורשים להפנות את התקציב המיועד לכך - לטובת תושבי היישוב, לאחר שבמשרד החינוך החליטו להקציב 5.4 מיליון שקלים לטובת הקמת מבנה קבע עבור בית הספר של ש"ס. חבר המועצה אבישי ברעם תומך במאבק התושבים. לדבריו: "בניית בית ספר כזה תמשוך חרדים מבחוץ לתוך העיר וזה עלול לפגוע בה. כפר יונה היא ברובה חילונית, בניית בית ספר חרדי זה עניין פוליטי."

 


גזענות, שנאת והפליית האישה, הגר, השונה - הדרת נשים

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

21.05.15

ynet
וואלה!
nrg
כלכליסט

בשבועון החרדי המזוהה עם מפלגת ש"ס, "יום ליום", התפרסם היום הצילום המסורתי של ממשלת ישראל ה-34, יחד עם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, כאשר הוצאו מהצילום המקורי שלוש שרות: השרה לאזרחים ותיקים גילה גמליאל, שרת המשפטים איילת שקד ושרת התרבות והספורט מירי רגב.

גם אתר "בחדרי חרדים" פירסם תמונה שבה פוקסלו פניהן של השרות (פייסבוק). בתו של הרב עובדיה ביקרה את התמונות הללו ואמרה בציניות על צנזור השרות: "אולי רוצים שנלך עם רעלות?" היא הוסיפה שאבא שלה היה מתבייש (וואלה!). עם זאת, אבא שלה היה עד לתופעה ולא פעל במרץ למגרה.

03.06.15

נענע10

הנהלת ישיבת 'מקור חיים' כפתה את רצונה על כך שנערות לא ישירו בטקס לזכרם של גיל-עד שער, איל יפרח ונפתלי פרנקל, שנחטפו ונרצחו בשנה שעברה, למרות שמנכ"ל הישיבה הכחיש בשיחה עם אנשי התכנית "אורלי וגיא" כי הועברה בקשה כזו.

 


פינת הפשיעה והפינה האפלה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

03.05.15

דה-מרקר

יעקב דומב, בעלים של סוכנות להחלפת כספים, ששימש בפועל גם מנהל השקעות ובנו של הדיין החרדי הרב דב דומב - נמלט מהארץ תוך שהוא מותיר אחריו חובות נטענים של עשרות מיליוני שקלים. לפי מקורות שעמדו עמו בקשר, הוא גייס מאברכים חרדים סכומים גבוהים תוך הבטחה למתן תשואה חודשית קבועה של 2.5%. בהמשך, כשדומב נזקק לסכומים נוספים, הוא העלה את שיעור התשואה החודשית גם ל-5% - עד שקרס ונמלט מהארץ. הוזכר כי הרב דב דומב יצא לחופשה לאחרונה מתפקידו כדיין בבית הדין בתל אביב, לאחר שנחשד במירמה והפרת אמונים, כאשר התערב בתיק גירושין של קרובת משפחתו.

 

03.05.15

ynet

שבעה נערים מהעיר החרדית אלעד בגילאים 13 עד 16 חשודים כי היו מעורבים באונס קבוצתי של נערה בת 17 בגן ציבורי בעיר. הם חשודים שבשעת האונס הם צילמו את המעשה. משטרת ראש העין פתחה בחקירת האירוע בעקבות מידע שהתקבל בתחנה, אך הנערה סירבה להתלונן.

 

09.05.15

mako

הרב הראשי לשעבר יונה מצגר, החשוד בקבלת שוחד בסך מיליוני שקלים, תועד בהקלטה עם עד המדינה ובה הוא נשמע כמי שמנסה להדיח אותו לעדות שקר ולשבש את החקירה. מצגר יואשם בכפוף לשימוע בקבלת שוחד של עשרה מיליוני שקלים, מהם שילשל לכיסו שבעה מיליונים.

 

10.05.15

ynet

שני אחים שהואשמו בעבירות מין חמורות בנערה הלוקה בשיכלה, שאותה צילמו בזמן ביצוע המעשים והפיצו את הסרטון המפליל ברשתות החברתיות - ביקשו לנסוע להתפלל באומן. למרות העבירות שבהן הואשמו, שירות המבחן לנוער במשרד הרווחה תמך בבקשת האחים, והמליץ בחודש שעבר לאפשר להם לממש את אמונתם. בית המשפט העליון דחה את בקשתם.

על פי כתבות בעיתונות, נראה כי יש להם הזדמנויות רבות לפרוק את יצרם גם באומן (דה-מרקר).

11.05.15

nrg

מאות אלפי מאמינים מכל רחבי הארץ שעלו למירון להילולה הגדולה על קברו של רשב"י, השאירו אחריהם ערימות אשפה עצומות שליכלכו את הנחלים ומרחבי הטבע באזור.

"ארץ ישראל יפה, ארץ ישראל פורחת."

12.05.15

כלכליסט
mako
ynet
הארץ
נענע10

הרב יאשיהו פינטו קיבל שנת מאסר בפועל, שנתיים מאסר על תנאי ומיליון שקל קנס, על כך שנתן שוחד לראש היחידה הארצית לחקירות הונאה לשעבר, תת-ניצב אפרים ברכה. שנת המאסר היא עונש קל כי נהוג לתת בין שנתיים לחמש שנים מאסר על עבירות שוחד, אולם בעקבות עסקת הטיעון הומתק עונשו של הרב פינטו. בתום הדיון המשפטי, תקפו עשרות מחסידיו של הרב צוותי צילום שהיו במקום, דחפו והיכו אותם ללא כל התגרות. השופט מתח ביקורת חריפה על התנהלותו של הרב המקובל: "מדובר ברב וגדול שחטא והחטיא," אמר השופט בפסיקתו, "הוא שיחת והשחית אחרים ששילב בפשעיו ובהם גם את אשתו."

רב למופת מדינת ישראל.

13.05.15

nrg
ynet
mako
נענע10

גבר יהודי דתי כבן 54 החשוד באונס ועבירות מין בשלוש מבנותיו במשך שנים, נעצר על-ידי משטרת ישראל. מעדויות הבנות עולה כי האב ביצע בהן מעשים מיניים בעיקר בזמן שהיו בבית, וכן באחד המקרים בהם טס לחו"ל עם בתו בת ה-17.5. בחקירתו הודה החשוד במיוחס לו וטען שהמעשים בוצעו בהסכמה. בחיפוש שבוצע בביתו נמצאו אביזרי מין שונים וכדורי ויאגרה.

 

13.05.15

כלכליסט
ynet
נענע10

ה"קבליסט" המוכר ובעל תכנית הרדיו השבועית, נתנאל אור כהן מחולון, נעצר בחשד שבמשך שבע השנים האחרונות העלים הכנסות בסכום מצטבר של מיליוני שקלים. במסגרת עיסוקו, הוא העניק ייעוץ בעל אופי "מיסטי" בתחומי זוגיות, פרנסה, פריון וכד', וכן עסק במכירת קמיעות, מזוזות, שמני מרפא ועוד.

 

13.05.15

ynet

מלכה לייפר, מי שניהלה את בית הספר החרדי לבנות "עדת ישראל" במלבורן שבאוסטרליה, נתבעה ע"י תלמידה לשעבר שלה בטענה כי המנהלת התעללה בה מינית. לאחר שנחשפו פרטים על 74 עבירות מין שביצעה לפי החשד בשלוש תלמידות אחיות, היא נמלטה לישראל.

 

13.05.15

mako

קמפיין חדש נגד גיוס חרדים בחברה החרדית תוקף אישית חיילים וקצינים חרדים שפועלים לגייס חרדים לצה"ל. תמונותיהם ושמותיהם של החיילים החרדים פורסמו ברבים.

 

14.05.15

ynet

אברהם נתן ברנט, תושב ירושלים בן 35 שעבד כמלווה בהסעות ילדים, נעצר בחשד שביצע עשרות מעשים מגונים בילדים. הוא הודה בחקירתו כי במהלך השנה האחרונה ביצע מעשים מגונים בילדים בני 4 עד 6 ברכב ההסעות, בבית כנסת, בחדרי שירותים ובגן משחקים.

 

18.05.15

ynet

הרב בארי פרוינדל, ראש מערך גיור ומבכירי הרבנים באיגוד האורתודוכסי בארצות הברית, הואשם והורשע בהתקנת מצלמות וידאו במקווה הטהרה השייך לקהילת "קשר ישראל" שבראשה עמד. הוא הורשע בלא פחות מ-52 סעיפים הנוגעים למציצנות. בית המשפט החליט לגזור עליו עונש של 45 ימי מאסר על כל קורבן שהוכח כי צילם והקליט - ובסך הכול כ-2,340 יום.

 

26.05.15

ynet

תינוק בן שבוע לקה בזיהום חמור ובדלקת קרום המוח מחיידק צואתי בשל חבישת ברית המילה, ואושפז ביחידה לטיפול נמרץ של בית החולים שניידר. הזיהום נגרם עקב החבישה החזקה שהמוהל ביצע לאחר המילה, שגרמה לעצירת השתן והיא עודדה הצטברות חיידקים. האם אמרה לאחר המקרה: "אנחנו אנשים משכילים למדי, ועשינו בירורים לפני זה, קיבלנו המלצה על המוהל הזה, אבל שום דבר לא הכין אותנו למה שקרה."

 

27.05.15

ynet

הרב טודרוס גרינהויז, רב בקהילה היהודית במנצ'סטר שבבבריטניה, הורשע לאחר שתקף מינית את שתי תלמידותיו בשנת 1990. בשנת 2009 נחשפה ההתעללות המינית, אך בכירים בקהילה החרדית שידעו על כך, בחרו שלא לדווח לרשויות. בכירים בקהילה העידו כי העדיפו שלא לערב את המשטרה משום שלא רצו "להרוס את חייהן" של הקורבנות. במקביל שלחו את גרינהויז, אב לעשרה, לטיפול פסיכולוגי במרפאה מקומית. אותו רב נמלט לישראל והוחזר לבריטניה לאחר 11 חודשים בהם שהה בארץ.

אכן דאגה כנה לבנות היא זו שגרמה ל"בכירים" בקהילה היהודית להתעלם כמעט לחלוטין ממעשיו של הרב התוקף.

12.06.15

ynet

נוסע, שהציג עצמו כחסיד של הרב אליעזר ברלנד, נעצר בנמל התעופה בן גוריון לאחר שזרק מסך מחשב על דיילת, לאחר שגילה שאין לו מקום בטיסה. הוא נעצר ע"י המשטרה.

 

17.06.15

mako
ynet

תושב תל אביב נעצר בחשד שתקף את ארוסתו, כי לטענתו לא הקפידה לשמור מצוות. בני הזוג הם ארוסים טריים שעוברים תהליך התחרדות. בין השניים פרץ ויכוח לאחר שהגבר חשב כי זוגתו אינו מקפידה הקפדה יתרה בענייני שמירת מצוות ודת. על פי החשד, הוויכוח הידרדר לאלימות קשה והצעיר כלא את ארוסתו תוך שהוא נועל את דלת הבית. הוא היכה אותה באגרופים, גרר אותה בכל רחבי הדירה ואף ניפץ על ראשה כוס זכוכית. מפקד המרחב, תת ניצב יהודה דהן, אמר: "המשטרה תנהג באפס סובלנות כלפי אלימות מכל סוג ומי שינהג באלימות כנגד נשים ימצא עצמו מאחורי סורג ובריח."

מצוות זה כמובן חשוב. אגרופים ומכות - כמובן לא.

17.06.15

nrg

מריבה בין תלמידי הישיבה התיכונית 'פרחי אהרון' בקריית שמואל, לאחר סיום הלימודים מחוץ לכותלי בית הספר, הסתיימה כאשר קבוצת נערים שלפה סכינים ודקרה שניים מהנערים. אחד מהנערים נדקר בראשו בעוד הנער השני סבל מפגיעה בידו.

לא יכול להיות. רק חילונים מסתובבים עם סכינים בבית הספר ומחוצה לו.

17.06.15

mako

אלפי חסידי ברסלב שבאים לאומן על מנת להשתטח על קברו של נחמן מברסלב ביום, יוצאים בלילה לבקר בבתי זונות, מנצלים את מצבן הכלכלי הקשה של הנשים במדינה, וחוזרים לארץ עם הקרדיט של מי ש"עשו מצווה גדולה". ישראל כהן, כתב האתר החרדי 'כיכר השבת', העריך את התופעה בחמישה אחוז מהמבקרים, שהם כמה אלפים בשנה. רובם, לדעתו, חוזרים בתשובה. ויש מי שטוען כי מי שהולך לזונות הם רק "מתחזקים".

רק שידאגו ללבוש שחורים. מתוך הכתבה: "הזונות מתלבשות צנוע כדי לא לפגוע ברגשות החסידים" - חחח.

18.06.15

נענע10
הארץ

כתובת נאצה בעברית נתגלתה על קיר כנסיה בטבחה שלחוף הכנרת. הכתובת הכילה את הכיתוב "האלילים כרות יכרתון" שלקוח מהתפילה היהודית. צוותי כיבוי אש הגיעו למקום על מנת לכבות שריפה שהוצתה בו.

משטרת ישראל עצרה עשרה תלמידי ישיבה החשודים בהצתה (News1). הרב הראשי לישראל, דוד לאו, הבהיר שההצתה וההשחתה "נוגדת את ערכי היהדות ואת המוסר האנושי". הוא הביע תקווה כי המציתים ייתפסו "וייענשו בכל חומרת הדין". הרב שרלו הגיב: "כואב הלב לראות מה נעשה לכאורה בשם הדת" (ynet). מוזר, אם כך, שמלמדים את תלמידי ישראל את הרשום בספר שמות: "לא תשתחווה לאלוהיהם ולא תועבדם, ולא תעשה כמעשיהם, כי הרס תהרסם, ושבר תשבור מצבותיהם."

22.06.15

ynet

אריאלה שטרנבך ויהודה שוחט מ"ידיעות אחרונות" פנו ל-27 רבני ערים בסיפור על פגיעה מינית, והקליטו את העצות שהרבנים נתנו. רוב הרבנים ביקשו להשתיק את הפרשה ולמנוע מהמתלונן/מתלוננת להגיש תלונה במשטרה בתירוצים שונים: "יש לו אישה וילדים, למה שיסבלו?" אמרו. "זו נפילה חד-פעמית," הוסיפו רובם. "זה יפגע לך בשידוכים," איימו במרומז. תירוצים כאלה ניתנים כמעט מדי יום לעשרות נפגעות תקיפה מינית בחברה החרדית.

ורבני הערים עדיין מכהנים בתפקידם?

24.06.15

דה-מרקר
נענע10
ynet

מנכ"ל אתר "בחדרי חרדים" לשעבר, גיא כהן, הואשם בסחיטה באיומים, בעבירות מס, ובעבירות של מירמה, עורמה ותחבולה. שיטת הפעולה הייתה "הצעת" תוכן חיובי לרבנים שהסתבכו עם החוק תמורת תשלום של עשרות אלפי שקלים בחודש.

 

24.06.15

דה-מרקר

הרב יצחק אוחנה, מאיר רוזנטל, מאיר רואימי, חיים בן חיים ואהרון גוטסדינר הורשעו בכך שיצרו תעשייה של הנפקת תעודות ומסמכים במירמה. החמישה סיפקו לכ-1,300 אנשי כוחות הביטחון תעודות השכלה תורנית גבוהה, שאיפשרו להם לקבל הטבות שכר של אלפי שקלים בחודש. על פי התביעה, הנזק הכולל שנגרם למדינה כתוצאה מהפרשה נאמד ביותר מ-265 מיליון שקל. משרד הביטחון והמשרד לביטחון פנים הגישו היום תביעה בסך של 20 מיליון שקל נגדם.

 

30.06.15

nrg

התקשורת באמריקה חשפה כי נהג הסעות חרדי מואשם בניצול מיני של פעוט בן 4. הנהג, שלמה ארפס (27), הסיע את הילדים לתלמוד תורה "תורה עדת יראים" ושם ככל הנראה ניצל מינית את הפעוט. האירוע החמור התרחש לכאורה בדרך לישיבה בספרינג וואלי שבמונסי ניו יורק, בחודש מאי האחרון. לאחרונה יש גל חשיפות של מקרי התעללות מינית בחברה החרדית.

 


איוולת

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

27.05.15

ynet

מנהיגי החסידויות סדיגורה ושומרי אמונים קובעים כי נפילת הרקטה סמוך לעיר אשקלון, היא מסר משמים נגד חילולי השבת במיתחם הקניות "ביג" במקום, וכי מעשים אלה מביאים איום ביטחוני על התושבים. האדמו"ר מסדיגורה אמר: 'יש להתעורר מכך להתחזק בשמירת השבת ולפעול ככל האפשר למיגור חילולי השבת ר"ל (רחמנא ליצלן), המאיימים על ביטחונם של תושבי העיר.' האדמו"ר משומרי אמונים הוסיף: 'בעיקר בזכות תפילת רבים של אלפי תושבי העיר שהתכנסו לתפילה יחד שבטי ישראל (בעצרת שנערכה לפני כשבועיים נגד חילול השבת) - זכינו לראות את חסדי השם עין בעין.'

יפה מאוד, אז שישלחו את כל האברכים ובחורי הישיבות לגבול עזה וסוריה ולבנון. שם הם יעמדו מול הגדר ויתפללו חזק חזק, ובא לציון גואל.

16.06.15

וואלה!
mako
ynet
נענע10

בנו של יוסף בורנשטיין נפטר בבית החולים, לאחר שנולד כחודש לפני הזמן וסבל ממומים במוח ובכליות. הוא הגיע לחברה קדישא בירושלים, על מנת להביא אותו לקבורה, אולם במשרדי החברה סירבו למסור לו את מיקום קבורת הגופה, כי קוברים את הפגים בקבר אחים. לאחר דין ודברים הסכימו לקבור את הילד בקבר אך עדיין ללא ידיעת האב. לאחר מספר ימים ביקשו חברה קדישא לקחת את הגופה כי הם לא מסכימים לקבור את הפג והוא מצא את בנו המת בקרטון.

תגובת בכיר בחברה קדישא ל-ynetעל גופת התינוק בקרטון: "אחד שמטפל במרצדס לא יטפל בסוסיתא." לשמוע ולא להאמין.


כללי

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

07.05.15

ynet
nrg

מדורות ל"ג בעומר הביאו לעלייה בזיהום האוויר של כמעט פי עשרה מביום רגיל במקומות נרחבים בארץ, והעליות הגדולות ביותר נרשמו בריכוזים דתיים. חלק מהחלקיקים עלולים להיות מסרטנים.

הדבר הנוראי ביותר בחג הזה - עם או בלי קשר לדת - הוא שבעלי חיים נזרקים למדורות (ynet).

יומן חופשחברים ב- עוצב על ידי