אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
כל מה שרציתם לדעת על ברית מילה או שהעדפתם לא לדעת
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > יומן חדשות  לגירסת הדפסה     

"חופש" - יומן אירועים - דת ומדינה

מס' 132: נובמבר-דצמבר 2013

כתבות הצבועות באדום הן כתבות הקוראות לא להיכנע לחרדים ולגחמותיהם
כתבות הצבועות עם רקע אפור הן כתבות בעלות חשיבות מיוחדת

בנט מבהיר: "נטיל וטו על חוקים שנוגדים את ההלכה".

ראש העיר בית שמש: "גייז לטיפול משטרה".

הרב הלברטל: "לנשים אין זכות מוסרית לשלוט".

שני דיינים בכירים ניסוי לשכנע אישה לבטל תלונה על מעשים מגונים.

הרב הראשי לשעבר יונה מצגר נעצר בחשד לשוחד במיליונים במשך כהונתו.

ח"כ פרוש הציע לפקח על פדופיל שברח פעמיים לחו"ל מאימת הדין, בעת חופשתו.

יומן חופש


כפייה וחקיקה דתית

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

03.11.13

הארץ

הורים שרצו לאמץ ילד יהודי נדרשו עד כה להפוך את אורח חייהם לדתי (או לשוות זאת למראית עין) וגם לשלוח את ילדם המאומץ לבתי ספר דתיים בלבד. הגיור של הילד שימש מנוף להחזרה בתשובה של ההורים, ומה שנחשב לדרישה מינימלית מבחינה הלכתית, הוא למעשה ויתור על אורח החיים החילוני. הצעת החוק הגישה ח"כ עדי קול (יש עתיד) מאפשרת ביטול דרישה זו.

 

04.11.13

News1

פורום רבני "חותם" תיאר את הרצון למסד ברית זוגיות כ"ביטול הזיקה שבין מדינת ישראל לבין תורת ישראל" ולטענתם בחברה שבה ידוע כי אין חיים משותפים של איש ואישה אלא במסגרת נישואים, לא יהיו הרבה מקרים של אונס ופיתוי. ראש מכון צומת (מדע וטכנולוגיה), הרב ישראל רוזן, טען שיש לקבל את ברית הזוגיות כדי להשתמש בהם ולמנוע נישואי הומוסקסואלים.

ברית הזוגיות שומטת מידי הרבנים את המונופול העשיר בתקציבים וכסף של מה שמכונה "נישואים דתיים". בוודאי שיתנגדו ויעשו הכול כדי למנוע זאת, אך כפי שאותו ישראל רוזן אמר, המצב כבר קיים. אז נוסיף ונאמר שזוגות הומוסקסואלים חיים גם ככה יחד מבלי לבקש את רשותם המיותרת של רבנים אורתודוקסים.

06.11.13

וואלה!

יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט אמר שיטיל וטו על כל הצעת חוק בענייני דת ומדינה, שלא תיעשה בהידברות עם מפלגתו. בנוסף, שהצעות החוק בענייני דת ומדינה לא יסתרו את ההלכה, ויתאימו "למה שהסיעה תחשוב שטוב לעם ישראל."

עלה בפייסבוק וכל המוסיף גורע.

01.12.13

nrg
nrg
וואלה!
ynet

האדמו"ר מוויז'ניץ קרא לבחורי הישיבה של החסידות לא להתייצב בלשכות הגיוס, להתנגד להגעה לצו ראשון או שני ולמעשה לא להכיר ברשויות הצבא.

לא אמורים להכניס לכלא על קריאה לסרבנות?

18.12.13

ynet

בית הדין הרבני כופה על אישה למול את בנה במסגרת גירושיה מבן זוגה. התינוק, כבן שנה, לא נימול, וכשבית הדין הרבני שמע כך (אולי מבן זוגה של האישה) הם החליטו כי על האישה למול את בנה ועד אז עליה לשלם 500 ש"ח על כל יום עיכוב.

 

31.12.13

גלובס
הארץ

ח"כ אלעזר שטרן העלה הצעת חוק לפיה המדינה תכיר בתלמידי ישיבות מחוץ לגבולות ישראל, ובהם שליחי תנועת חב"ד הפזורים ברחבי העולם כאילו שרתו שירות לאומי.

 


השתלטות/התחרדות/מיסיונריות

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

04.11.13

נענע10
נענע10

אבישי בן חיים, כתב ערוץ 10, הציג סדרת כתבות שמנסות לתאר מה יהיה במדינת ישראל בעוד כעשרים שנה כאשר החרדים יהיו רוב. הסדרה מתארת מצב עגום מאוד לחילוניים בהתבסס על תהליכי ההקצנה שאנו עדים להם היום ומאידך, נשמעים קולות של דתיים שמרגיעים את הציבור.

אותם קולות מרגיעים אינם אלא זריית חול בעיניים. העומדים מאחוריהם מתעלמים לחלוטין ממעשי האלימות, הכפייה וההקצנה הדתית ורק זורקים באוויר: יהיה בסדר. אז למי שמאמין להם, אנו ממשיכים לעקוב אחר המתרחש ומתעדים זאת ביומן.

11.11.13

וואלה!

חסידי ברסלב פלשו אל בית הכנסת של יהדות רומניה שבצפת. הברסלבים הצטרפו לאותו בית הכנסת והחליטו להשתלט על המקום. הם עקרו לוחות הנצחה של יקירי הקהילה שנספו בשואה, וזרקו את הספסלים שבבית הכנסת. רבה הראשי של צפת שעורב בעניין פסק לטובת הברסלבים.

כתבה נוספת בעניין בהנחיית דב גילהר (נענע10)

25.11.13

נענע10

ילנה קירילוב ואחותה, זינה אמלין מתלוננות על כך שבשנתיים וחצי האחרונות הן סובלות מרעשים שעולים מבית מדרש לא חוקי. הן פנו לבית המשפט והוא הורה על הריסת המבנה, אולם, לטענתן, נהגו האישי של איל המרכולים רמי לוי מתגורר שם, והוא עירב את רמי לוי, החבר במועצת עיריית ירושלים, כשהוא מלווה בסגנו של ראש העיר מאיר תורג'מן ואלה מנעו את ההריסה.

 

03.12.13

mako

נציגי המועצות הדתיות אוסרים על בעלי מסעדות להעסיק "גויים" בבישול, אם ברצונם לקבל תעודת כשרות. לדוגמה, נציג המועצה הדתית בית שמש אמר: 'גויים אצלנו לא עובדים במטבח החם. אין בישול עכו"ם (עובדי כוכבים ומזלות). אתה יודע, עובד גוי על בשרים ממול זה מרתיע, זה דוחה קליינטים.'

 

30.12.13

mynet

11 רבנים מהעדה החרדית פתחו במאבק נגד התוכנית של המרכז הרפואי הדסה להקים מעונות סטודנטים ברחוב שטראוס. הרבנים טוענים שהקמת מעונות הסטודנטים תפגע ברגשות החרדים הגרים באזור ותשפיע באופן שלילי על איכות חייהם. בפנייה להנהגה החרדית דרשו מהם הרבנים להביא לאלתר לביטול התוכנית ולייעד את השטח לדיור לחרדים בלבד.

כפייה דתית - הגיע הזמן שנעצור את זה כתבו על כך בפייסבוק: "פוגע ברגשותיהם לראות סטודנטים ליד שכונותיהם. מה ששלהם שלהם ומה ששלך גם שלהם (או לפחות בפיקוח שלהם)."

31.12.13

נענע10

חרדי תושב בית שמש צילם סרטון בעיר, שבו מופיעות ילדות קטנות לבושות בכיסויים שחורים המכסים את כל גופן ואת פניהן לצורך שמירה על צניעות.

מפחיד שיש גברים שמתגרים מילדות.


גזענות, שנאת והפליית האישה, הגר, השונה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

02.11.13

הארץ

בית ספר אחד, "דרכי נעם" אולץ בעבר לקבל ילדים אתיופיים לשורותיו, לאחר שסירב לעשות כן בטענה של "רמה רוחנית ירודה". לאחר שקיבל בית הספר לשורותיו אתיופים באופן מאולץ, הוא נוהג להפריד אותם בעת מבחנים משאר האוכלוסייה ועולי אתיופיה מקבלים ציונים שכלל אינם משקפים את ידיעותיהם, וכך נוצר מצב שבו בתי ספר אחרים אינם רוצים לקבל אותם כי ציוניהם אינם רלוונטיים.

 

09.11.13

ynet
הארץ

ערוץ 10 פרסם ראיון עם משה אבוטבול, ראש עיריית בית שמש שנבחר, על פי החשד לאחר שחרדים הטו את הבחירות. במהלך הריאיון הוא נשאל על קהילת הלהט"ב וענה שמשרד הבריאות והמשטרה צריכים לטפל בהומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים. המראיין שי שטרן שאל אותו אם יש הומואים ולסביות בעיר, ואבוטבול ענה: "אין לנו דברים כאלה. אם אתה מתכוון למה שאני חושב שאתה מתכוון - אז לא. ברוך השם העיר הזאת קדושה וטהורה."

לאחר הדברים, תוכננה הפגנה גדולה נגד אותו משה אבוטבול בבית שמש. כנראה שהוא נחרד מההפגנה והסכים להכניס פעילות להט"בית לעיר. למרות ההסכם, פעילים להט"בים החליטו להגיע לבית שמש, להפגין נגד הדברים החשוכים ולתמוך במאבק התושבים למען בחירות חוזרות (ynet,‏ mako, הארץ). מדהים כיצד קהילת הלהט"ב הקטנה יחסית, מצליחה היכן שקבוצה חילונית נכשלת ובגדול.

12.11.13

וואלה!

אמנון יצחק, אמר בקריית שמואל שלנשים אסור לנהוג ברכב והדבר דומה לאישה שנוהגת בעגלה. לטענתו "אין דעת חכמים נוחה מנהיגת נשים כלל וכלל" אמר אמנון. אישה שהקשתה ושאלה האם מותר לנהוג ברכב על מנת לעשות חסד ותשובתו הייתה כי הדבר דומה למקרה ש"אדם שגונב על מנת לחלק צדקה." ד"ר עליזה לביא קראה לאמנון להחליף את מכוניתו בעגלה.

נשים, הנה הצצה לעתיד שלכן, אם תשתלט גם אצלנו "רוח ההלכה": "מחאה מתגלגלת בסעודיה: עוד נשים נוהגות נעצרו" (ynet).

19.11.13

וואלה!

לנשים אין זכות מוסרית לשלוט. זוהי דעתו של הרב דב הלברטל והוא מפרסם אותה כתגובה לעתירתה של רות קוליאן, אישה חרדית מפ"ת, שמבקשת לשלול מימון ממפלגות המונעות מנשים להתמודד בשורותיהן. הוא מצדיק את דעתו בכך שנשים אינו עובדות בכל העבודות שגברים עובדים בהן ואינן מסכנות את חייהן.

אותו הלברטל לא רוצה שתדעו שהדבר שממנו אכפת לו הוא מה ההלכה אומרת, והיא אומרת שנשים לא יכולות לשלוט: 'אין מעמידין אישה במלכות - שנאמר "מלך" (דברים יז, טו), ולא מלכה; וכן כל משימות שבישראל, אין ממנים בהם אלא איש.' אבל המציאות חזקה בהרבה מההלכה. קראו על השוטרת הדתייה (mako) ושמעו כיצד הגיבה רות קוליאן, שהגישה את העתירה המדוברת בתכניתו של גיא זהר (103FM).

26.11.13

נענע10
nrg

חבר הכנסת שמעון סולומון ממפלגת "יש עתיד" פרסם בדף הפייסבוק שלו, כי הותקף מילולית בלילה על ידי חרדים שגידפו אותו בקללות גזעניות - זאת על רקע פעולותיה של המפלגה, כביכול, נגד הציבור החרדי. לטענתו, חרדי אחד איחל לו: "שסופך יהיה כמו סופו של אביו של הבוס שלך (טומי לפיד), יא עבד כושי, תחזור לאפריקה."

וכי יש עוד מישהו שמתפלא על גזענותם של אנשים חרדיים? אותו חרדי הרי הסתמך על הכינוי המקראי: "עבד מלך הכושי" (ירמיהו ז'/10, 12, ובהתפלפלות הפרשנית על כך בסדר מועד/מועד קטן דף ט"ז בגמרא). ואם במקורותינו כך - מדוע לא להמשיך זאת גם בימינו?

02.12.13

נענע10

אוניברסיטת בן גוריון תומכת בסילוקן של נשים מטקסי הדלקת נרות חנוכה. בטקס הרשמי של המוסד האקדמי, כך נאמר לסטודנטיות: רק גברים יכולים להדליק את הנרות ולשיר את שירי החנוכה על פי הוראת "רב הקמפוס". בעקבות התנגדות נשים לגזרה הזו הוחלט שבשנה הבאה גם נשים ידליקו נרות אך הן לא יוכלו לשיר בטקס הרשמי.

והתופעה הזו של הדרת נשים נמשכת גם בטקס רשמי בטכניון שנערך לכבוד הרב זייני (פייסבוק). אם נשות האוניברסיטה - מרצות, עובדות וסטודנטיות כאחת - לא תגבנה על כך נמרצות - אז מגיע להן! כמאמר חז"ל: רב שמחל על כבודו - אין כבודו מחול. ועל כן: אישה שמוחלת על כבודה - אין כבודה מחול!

12.12.13

mynet

יעקב אריאל, הרב הראשי של רמת גן טוען כי לאישה אסור להתגייס לצבא ומצטרף בכל לדבריהם של רבנים רבים. לדעתו "אצל נשים שרירי הרחם חזקים יותר, שרירי הרגליים פחות," תפקידן של הנשים הוא להביא ילדים.

ומכאן - מה פלא שמקומן של הנשים אינו בצבא אלא במיטה, לדעתם של רבנים? ואולי כדאי שהרב ילמד, ששרירי הרגליים יתחזקו אצל הנשים דווקא אם הן תרבינה להשתמש בהן (בשירות צבאי, למשל) כפי ששרירי הרחם שלהן התחזקו בשל השימוש האבולוציוני בהם של נשים לדורותיהן? אולי כדאי שילמדו להבדיל בין סיבה למסובב?


פינת הפשיעה והפינה האפלה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

10.11.13

nrg

שני דיינים בכירים, הרב דב דומב והרב משה אוחנונה נחקרו באזהרה, לאחר שניסו לבטל תלונה על התעללות מינית ואונס בילדה בת 13 במשך ארבע שנים. זוג חרדים ביקש להתגרש, ומשה אוחנונה היה אב בית הדין שדן בתיק הגירושין הזה. החרדי הנשוי שעמד מול משה אוחנונה בהליך הגירושין היה בן משפחה קרוב של הרב דב דומב. במהלך הגירושין ניגשה אחותה של האישה והתלוננה במשטרה כי גיסה (החרדי המתגרש) אנס אותה מגיל 13 במשך ארבע שנים. אותו גבר נעצר, ולאחר מכן, הדיין משה אוחנונה הפעיל לחצים על המשפחה של המתלוננת לבטל את החתונה ואף איים כי החרדי המתגרש לא ייתן גט במצב זה. המשפחה הנפגעת לא הסכימה לבטל את התלונה, ואז - כדי להגן על קרובו שנאסר - נכנס לתמונה הרב דב דומב, למרות שכלל אין לו חלק בהליך הגירושין, ודרש מהנאנסת להצהיר שלא היו דברים מעולם. כאמור, הדיינים נחקרו במשטרה באזהרה ויצאו לחופשה.

אם הנאנסת היא אישה חרדית, אולי הגיע הזמן לשאול אותה - ונשים נוספות כמותה - מתי תלמדנה הנשים הדתיות היכן נעוץ הקיפוח האישי שלהן?

10.11.13

News1

הרב נסים בן-שמעון, ראש הרכב בבית הדין הרבני בתל אביב, שימש כ"בורר" בין פדופיל לקורבנו, שנאנסה במשך 6 וחצי שנים. האנס והקורבן הם בני-דודים מהמגזר החרדי. ה"בוררות" הניבה הסכם לפיו הפדופיל ישלם 220 אלפי ש"ח לנאנסת בתנאי שהיא לא תגיש תלונה למשטרה ולא תפנה לערכאות, ולמעשה תקבור את הפרשה. הפרשה התפוצצה בכל זאת, לאחר שהפדופיל חזר להטריד את הנאנסת וזו פנתה לערכאות כדי להגיש תביעת נזיקין נגד האנס. השופטת דליה גנות, שדנה בתיק, אומרת שהיא נאלצה בלב כבד לדחות את תביעת הנאנסת כי גם היא הפרה את ההסכם. עוד הוסיפה שההתחייבות שלא לפנות למשטרה היא מנוגדת לדין וחסרת תוקף חוקי.

מזעזע!!! בגלל שהקורבן כיבסה את הכביסה המלוכלכת בבית, בהשראת אותו רב (שכנראה לא רצה שהקורבן תפנה לערכאות, כי זה נוגד את ההלכה), מכונת הכביסה התפוצצה לה בפרצוף. עצת הרב ניסים בן שמעון. לא הייתה, אפוא, אלא עצת אחיתופל. וכמו לגבי הידיעה הקודמת - נשים דתיות וחרדיות צריכות להיות מודעות למחירים שעליהן לשלם, כנשים, על אמונתן!!!

10.11.13

mako
ynet
ynet

יורם אברג'ל הוא רב שחשוד במעורבות בפרשת הסחיטה באיומים בבחירות לראשות נתיבות, שבוצעה ע"י העבריין הבכיר שלום דומרני. מטרת הסחיטה הייתה פגיעה בהליך הדמוקרטי בנתיבות והטיית בחירות.

באתר ynet ניתן לצפות בכתבה, המתארת את המתחים בין אותו רב, יורם אברג'יל לבין איפרגן, שכותרתה "כשהרב מסתכל עליך ממרצדס". ראש עיריית נתיבות אמר על הפרשה: "אצלנו הרבנים הם משפחות הפשע" (nrg), האם יש צורך להוסיף?

11.11.13

וואלה!
ynet
נענע10
nrg
mako
ynet
ישראל היום
ynet
וואלה!

מורה חרדי בבני ברק חשוד שביצע מעשי סדום בילדים, חלקם בני 12-8, במשך תקופה ממושכת בזמן שהיו בישיבה. בישיבה החליטו להשעות אותו. לטענת החוקרים קשר עצמו החשוד למיוחס לו. החקירה נמצאת בראשיתה, וחלק מהקורבנות הצעירים טרם נחקרו על ידי חוקר ילדים.

 

11.11.13

ynet

עקיבא היימן ווינשטיין (43), תושב ביתר עילית החרדית, נקנס ב-3,000 ש"ח ונגזר עליו גם מאסר על תנאי, כיוון שהצביע בבחירות הארציות לכנסת בעזרת תעודת זהות של אדם אחר. ווינשטיין הודה בעבירה והסביר: "אני מתחרט על מה שעשיתי, לא ידעתי את חומרת העניין. הייתי בכולל ואנשים ככה אמרו. לא ידעתי שזה אסור." השופט קנס אותו בשלושת אלפי ש"ח בגלל מצבו הכספי של הנאשם.

 

12.11.13

ynet

גבר בן 40 מבני ברק החרדית, המשמש כגבאי בבית כנסת, נעצר על ידי שוטרי מרחב דן בחשד לביצוע מעשים מגונים בנער בן 15.

 

12.11.13

נענע10
נענע10

הקבליסט ינון עמראני בחשד לביצוע פעולות הונאה. עמראני נעצר בעקבות פרומו לתחקיר של התכנית כלבוטק, שמשודרת בערוץ 10. על פי התחקיר, ינון עמראני נטל מאב, שבנו נפל מחלון והפך לצמח, 750 אלפי ש"ח בתמורה לכך שבנו יבריא ממצבו, אולם שום דבר לא קרה.

מה ההבדל בין אותו ינון שמבטיח הבטחות לבין רבנים שעושים אותו דבר?

12.11.13

נענע10

שמעון גלינסקי, תושב בני ברק החרדית, בן 56 הואשם כי ביצע שורה של עבירות מין ומעשים מגונים בילד בן 14 תושב העיר. גלינסקי חשוד כי לקח את הילד למקומות מבודדים במספר מקרים שונים. בין החודשים יוני לספטמבר 2013 ביצע גלינסקי מעשים מגונים בקטין, למרות התנגדותו.

כדאי לספור את המקרים בהם נעשים מעשים מגונים בנערים צעירים על-ידי גברים חרדיים, כדי להשיב לראש עיריית בית שמש, אבוטבול, בדבר טענתו כי בחברה החרדית לא קיימת תופעה של הומואים ולסביות! האם נטעה אם נטען כי היא קיימת במגזר החרדי לא פחות מאשר במגזר החילוני??? !!!

12.11.13

וואלה!

גבר חרדי מבוגר הטריד נערה חרדית בת 13 מבני ברק. הוא נהג לעקוב אחריה ואף פרץ לביתה של הנערה ודרש מהורים שלה שיתנו לו אותה. פעילי ארגון השומרים - ארגון שיטור קהילתי הפעיל בקהילות חרדיות - הצליח לתפוס אותו ולהעבירו לידי קצין המשטרה.

 

18.11.13

mako
דה-מרקר
mako
הארץ

הרב יונה מצגר, נעצר בחשד לקבלת שוחד במשך העשור בו כיהן כרב הראשי לישראל. מצגר חשוד בביצוע עבירות שוחד, הלבנת הון, הדחה בחקירה, קבלת דבר במרמה, הטרדת עד ושיבוש הליכי משפט. ממצאי החקירה העלו, שהרב קיבל מיליוני ש"ח עבור הפעלת סמכותו כרב הראשי לישראל, במגוון אירועים שונים, כולם בזיקה ברורה לתפקידו הציבורי.

"אם בארזים נפלה שלהבת - מה יגידו אזובי הקיר?" אוי לארזים שכאלה ואוי לאזובי הקיר ההולכים בעקבותיהם! וכמה רבים הם ההולכים בעקבות אלה-כן אלה.

19.11.13

הארץ
נענע10

רב תושב הדרום, אחיו של רב מפורסם, הואשם בהתעללות מזוויעה באשתו ובילדיו. על פי כתב האישום, באחד המקרים הטיל הרב את מימיו על אשתו והכריח אותה לשתות מהם ואף התעלל בה באמצעות גפרור בוער. הרב נהג להכות גם את ילדיו, בני שנתיים וחמש, ולהתעלל בהם במשך תקופה ממושכת.

מעניין באיזה מקום בהלכה הוא מצא היתר לנהוג כך בבני משפחתו... וכן - כיצד היה פוסק כלפי מקרה דומה, אילו הובא לשיפוט בפניו.

20.11.13

נענע10

יצחק שפיר, גבאי בית כנסת בן 40 מבני ברק, הואשם שביצע מעשים מגונים בנער בן 14. המעשים בוצעו גם בבית הכנסת. הנאשם מכחיש כל קשר לפרשה.

 

23.11.13

nrg

הקהילה החרדית הקיצונית "לב טהור" נטשה השבוע את מקום מגוריה במחוז קוויבק שבקנדה ומתכננת להגר לאיראן, כי שם הם לא יוסגרו לקנדה, כך מדווח אתר החדשות הישראלי באנגלית 'טיימס אוף ישראל'. עוד דווח, כי ביום שלישי האחרון עזבו המשפחות את קוויבק בשל החשש שרשויות הרווחה הקנדיות ייקחו מהם את ילדיהם בעקבות האשמות של התעללות והזנחה. העומד בראש הכת, הרב שלמה הלברנץ, מואשם בכך שהוא משתמש באלימות קשה כלפי חברי קהילתו וכי הוא משתמש בטכניקות של היפנוזה.

לא לחינם הלך הזרזיר אצל העורב.

30.11.13

נענע10
הארץ
נענע10

סיפור חטיפתו וכליאתו של הרב ברלנד ע"י בנו הביא לפתיחת תיבת שרצים גדולה הכורכת את חסידות ברסלב, "שובו בנים", שהקים, עם מעורבות עבריינית ופושעים, ועם חשד לגניבת תרומות בהיקף של מיליוני ש"ח, שהגיעו לרבנית ברלנד וכן חשדות להטרדה מינית.

תן חיוך, הכול לטובה (פייסבוק).

02.12.13

נענע10

רב פקד אסף ולפיש, חובש כיפה, הוא חוקר מרכזי בחקירת הרב יאשיהו פינטו, שנחשד בשנה שעברה בניסיון שוחד ובהלבנת הון. ולפיש הוא גם חוקר בחקירת הרב מצגר. רב הפקד קיבל איומים על חייו, לכאורה, כתוצאה מהמעורבות שלו בחקירת הרב יאשיהו פינטו.

מזכיר לנו התנהלות של ארגוני פשע. נזכיר כי ראש עיריית נתיבות אמר "אצלנו הרבנים הם משפחות הפשע" (nrg).

04.12.13

וואלה!

בני 19, 20 ו-21 חשודים שניצלו את מצבן הכלכלי הקשה של כמה נערות מסורתיות, דתיות וחרדיות, בנות 14 עד 16, המתגוררות באחת הערים בצפון, סרסרו בהן, ואף הדיחו אותן לשימוש בסמים ובאלכוהול.

איך זה יכול להיות?! הרי זנות, אלכוהול וסמים יש רק אצל החילונים המופקרים.

06.12.13

News1

אבי זרקי מתל אביב, נתבע לפצות את הוריו של תינוק בן שנתיים בסכום של למעלה מ-2.5 מיליון ש"ח, לאחר שגרם נזק קשה לאיבר מינו של התינוק. לטענת ההורים, אבי זרקי הציג עצמו כרב מוהל רפואי כירורגי, פיאר ורומם את עצמו. ההורים סיפרו למוהל הזה שבנם נולד עם עורלה חלקית, והוא הסכים לבצע את ההליך הכירורגי הזה. במהלך הטקס עצמו התברר, כי הוא בעצם חתך חלק מאיבר המין. כתוצאה מהפעילות הרשלנית שביצע הנתבע בקטין, נגרמה עוגמת נפש קיצונית למוזמנים לטקס, ונזק נפשי ניכר להורים ולמשפחה שהייתה עדה לאירוע. בנוסף - ובעיקר - נגרם לקטין נזק גופני באיבר המין בכך שהוא מטיל שתן בצורה עקומה, כך טוענים ההורים.

 

08.12.13

נענע10

נחום פצ'ניק, לוחם בסיירת מטכ"ל לשעבר שמתגורר כעת עם משפחתו בקרוואן זעיר על ראש גבעה חשופה בגוש עציון, הותקף מינית לפני 18 שנה ע"י רב שאותו העריץ.

 

10.12.13

וואלה!
וואלה!

במחוזי בירושלים נפתח דיון בערעור על תוצאות הבחירות לראשות העיר בית שמש, עליו החליט היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין. עו"ד ליאורה חביליו, שמייצגת את המערערים, הסבירה כי: "המטרה הייתה להשיג 2,080 קולות שיעניקו שני מנדטים נוספים ל'מפלגת כוח', כאשר התקיימה הצבעה באמצעות התחזות למי שלא מעוניין או יכול להגיע לקלפי, תוך שימוש בתעודות הזהות שלהם."

 

10.12.13

nrg

רב ואיש חינוך בכיר במועצה האזורית בנימין נעצר בחשד שביצע עבירות מין בארבע נשים הכפופות לו ובקטין אותו הכיר.

 

16.12.13

ynet

מסעדת "ריאמה" בקדימה הוצתה, כנראה, מפני שהיא פתוחה בשבת. חן מאירי, עורכת הדין של בעל המסעדה, אמרה: "העברנו למשטרה את צילומי מצלמות האבטחה. ללא ספק מדובר בהסלמה ביחסים בין חרדים לחילונים ביישוב." המשטרה פתחה בחקירה.

 

18.12.13

ynet
נענע10

מנשה גפני, בן 55 מרחובות הציג עצמו כרב מטפל בעל כוחות ריפוי, ואנס אישה שהלינה בפניו כי היא מדוכדכת לאחר שנפרדה מבן זוגה.

 

18.12.13

הארץ

הרב מוטי אלון, שהורשע בשני מקרים של ביצוע מעשה מגונה בכוח, ירצה שישה חודשי עבודות שרות. בנוסף, נגזרו עליו גם 15 חודשי מאסר על תנאי וקנס של 10,000 ש"ח שישולמו למתלונן. הרב אלון הגיב על עונשו ואמר "את הענישה של עבודות שירות - אני מקבל בשמחה," ציין, "אני בעבודות שירות כבר 40 שנה, ואני אשמח לעשות עבודות שירות עד 120."

אורית נבון הגיבה לדברים במאמרה "יאללה, לך הביתה מוטי" (mako): 'יש כאלה שאומרים שצריך להפסיק לכנות את מוטי אלון "רב". אני אומרת - להפך, דווקא בגלל המעשים המיוחסים לו, חובה עלינו לזכור: הרב מוטי אלון, כן, הרב, הורשע בביצוע שתי עבירות של מעשה מגונה בכוח בתלמידו הקטין. מה אתם יודעים, מסתבר שרבנים הם לא מלאכים שירדו מהשמיים להפסקת צהריים בפקודת היושב במרומים; הם בסך הכול בני אדם, בדיוק כמונו, ולפעמים גם פחות מאתנו. חלקם יפים וטובים, חלקם כעורים ומקולקלים, וכולם בשר ודם.'

19.12.13

נענע10

אישה שסבלה מאלימות מצד בעלה, הוכרזה כשקרנית בבית הדין הרבני, בעת בקשתה להתגרש, ונשללה זכותה לדמי הכתובה ולמזונות מיום הפירוד. כמו כן, נקבע כי עליה לשלם לבעלה שכר דירה. המומה מההחלטה, פנתה האישה לבית הדין הרבני הגדול, אך שם, ערעורה נדחה והיא הוכרזה כאישה מורדת ו"אם פעם או פעמיים הייתה אלימות, היא הייתה צריכה לבוא לבית הדין לטעון טענותיה." חקירה העלתה שמכר של הבעל התערב והשפיע על החלטת השופטים. "אם היה לי את השכל של אז," אמרה האישה בסיום הכתבה המצולמת, "ברור שהייתי הולכת לבית משפט ומתנהלת בצורה אחרת, לא הייתי מתחילה עם המערכת של בית הדין," היא מסכמת.

נשים, אם אתן מוכנות ללמוד גם מניסיונן של אחרות - עליכן להימנע מחתונה דתית או אזרחית. יש למסד זוגיות רק ע"י ברית הזוגיות.

22.12.13

ynet

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר 42 חודשי מאסר על תושב ירושלים חרדי, סימון בניסטי, במסגרת עסקת טיעון, על כך שביצע מספר רב של מעשים מגונים בילדות. על פי גזר הדין, בניסטי ביצע את המעשים בבתים שבהם התארח ונתן שיעורי מוסיקה לקרובי משפחותיהן של הילדות.

נזכיר שהפדופיל החרדי הזה קיבל הגנה מסביבתו החרדית (כיכר השבת).

22.12.13

נענע10

אדם שהורשע במעשה סדום בהסכמה בקטין בינואר האחרון, נשלח ל-13 חודשי מאסר בלבד, לאחר שרב של אותו אנס מורשע התערב לטובתו. השופט כתב כי "מילותיו החמות של הרב יצאו מן הלב, ולפיהן שליחת הנאשם אל מאחורי סורג ובריח עלולה להרוס את משפחתו. ראיתי את אשת הנאשם מתפללת בירכתי האולם, ושיוויתי בדמיוני את ארבעת ילדיהם הקטנים, והלב נשטף בצער וברחמים."

ואם האנס היה תוקף את בנו של השופט? האם לגבי כל פושע קיימת התחשבות במשפחתו, או רק לגבי פושע חרדי, או כזה שרב מבקש עליו? האם גם לבו של הנאשם "נשטף בצער וברחמים" לנוכח הנזק הכבד שגרם לילד?

26.12.13

ynet
ynet

הרב יעקב ליצמן טען כי החלטת בית משפט המחוזי בירושלים לבטל את תוצאות הבחירות בבית שמש עקב פרשת זיופים נרחבת היא פגיעה בדמוקרטיה: "הדמוקרטיה הישראלית חטפה היום מכה אנושה ותקדימית. מצער שמערכת המשפט בישראל ב-2013 פועלת לפי לחץ תקשורתי." ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) תקף גם הוא את ההחלטה ואמר "זה רק מוכיח שאין הבדל בין הדיקטטורה המשפטית במצרים לדיקטטורה המשפטית בישראל. יבוא יום והמשטר החילוני יוציא את החרדים מחוץ לחוק כמו שנעשה במצרים. ננצח גם בבחירות החוזרות."

לא שמענו אותם אומרים דברים בגנות הזיופים עצמם גם לא על "פגיעה בדמוקרטיה" השוללת שוויון זכויות ממיעוטים ומנשים, כמקובל במערכות המשפט החרדיות.

27.12.13

ynet

חתנו של אמנון יצחק אלחנן מאמו (29), תושב בני ברק בעל עבר פלילי, מואשם בתקרית אלימה שהתרחשה באוקטובר האחרון בסמוך למשרדים של אמנון יצחק. אותו חתן נכנס למשרדי אמנון יצחק, יצא עם אקדח וירה לעבר האדם שאתו התקוטט. באילו נסיבות נמצא האקדח במשרד? מקורביו של הרב סירבו להגיב והשופט בתיק ציין שאין קשר בין התקרית האלימה לאמנון יצחק.

 

27.12.13

רשת

תחקיר ערוץ 2 מביא את היחס המחפיר שלו זוכים נוצרים בירושלים מהתושבים המקומיים. היחס כולל יריקות, קללות ואף מעשי ונדליזם. מעשי אלימות אלה גורמים נזקים דיפלומטיים לישראל.

 

29.12.13

נענע10

הרב מנחם אדרי, ייכלא לחמש שנים כעונש על כך שירה שני כדורים ברגלו של תלמידו, אליהו ליברטי בשנת 2010. הרקע למעשה - סכסוך בין שני תלמידיו של הרב, שכיהן כראש ישיבת "איש בן חי" בירושלים. על יצחק זוהר, שסייע לרב, נגזרו 4.5 שנות מאסר.

כמו הרב האלים, כך תלמידיו. הכינוי "רב" כנראה מתאים לו!

29.12.13

News1

ח"כ מאיר פרוש התערב בדיון של בית משפט העליון לטובת פדופיל מורשע שיושב כרגע בכלא על מנת להעניק לו רשות לצאת לבת המצווה של בתו. בית המשפט העליון דחה את הבקשה.

 

31.12.13

ynet

הרב מרדכי רוזנברג הואשם ע"י הורים לתינוק שעבר אצלו ברית מילה כי כרת את איבר מינו של תינוק במהלך הברית, ככל הנראה בעקבות "תאונה".

לדעתנו, ההורים צריכים לתת את הדין אף הם.

31.12.13

נענע10

אב בית הדין הרבני הרב חיים יהודה רבינוביץ' ובני משפחתו נחקרו ע"י יחידת להב 433 של המשטרה. הם חשודים במעורבות פסולה בתיקי גירושין, בהפרת אמונים ושימוש לרעה בכוח במשרה. בעניין בני משפחתו - העבירות המיוחסות להם הן גניבה בידי מורשה, זיוף בנסיבות מחמירות, הלבנת הון, שיבוש מהלכי משפט ועבירות נוספות.

 


איוולת

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

20.11.13

mynet

ממערה בבית הקברות הישן בצפת, סמוך לקבר האר"י הקדוש בקעו קולות "לא אנושיים" והמתפללים במקום חשבו שמדובר בקולות של רוח הקודש. הווטרינר, ד"ר דוידסון, שהגיע למקום ידע מיד שמדובר בגורי כלבים.

בואו נשתעשע ברעיון שאלוהים קיים. בואו נמציא עולם שלו יש אלוהים. כעת יש לשאול את השאלה, אם אותו אלוהים, שכרגע המצאנו לנו, היה שבע נחת מהכסילים שמתפללים אליו?

09.12.13

ynet

ב"יתד שלנו", מוסף לילדים של העיתון החרדי "יתד נאמן", הופיעה כתבה לילדים המתארת את צבא ההגנה לישראל כמי שהורס את הדוקטרינה החרדית שלפיה "חונכו", ממשלת ישראל היא מרושעת ומטרת לימודי הליבה הוא "לפגוע בלימודי התורה".

 

11.12.13

הארץ

הרבנות הראשית לוקחת קרדיט על הגשם בזכות התפילות לגשם. ברבנות טוענים שה'שי"ת' (=השם יתברך) שמע את תפילותיהם.

נזכיר כי התחזית לסופה הייתה ידועה כפי שפורסם זה מכבר ב-ynet בכתבה שסיפרה על כך שהרבנות הצבאית הפיצה בקשה שהחיילים יתפללו לגשם. אבל למה לבלבל את השכל בעובדות?

24.12.13

mako

הרב קנייבסקי קבע כי מי שהתחתן או התגרש בעזרת עד שברשותו אייפון אז חתונתו פסולה: 'כל מי שיש לו אייפון, אינטרנט פרוץ וכדומה פסול לעדות קידושין וגירושין, אם הנ"ל היה עד, אפילו בדיעבד, צריך לקדש אותו או לתת גט עוד פעם.' אחד הרבנים הגיב לכך ואמר שזו גזירה שהציבור אינו יכול לעמוד בה.

נניח בצד את העובדה שפסק הלכה זה מגוחך ונניח את העובדה שזה מגוחך שמתרגשים מכך, וכעת נשאל האם אותו רב אינו מודאג מההשלכה של דבריו על ריבוי ממזרים (עוד מושג של הבל) בישראל?


חינוך

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

23.12.13

mako

גננת בצהרון ערכה "טקס לעילוי נשמת" אחיה שמת. לדברי ההורים, חלק מילדיהם "חזרו להרטיב בלילה" מפחד, ואחרים חוששים ללכת לישון. ילדים אחרים גילו סימני פחד מביצוע מטלות יום-יומיות בגלל פחד מהמוות. אחד הילדים סיפר לאמו כי "הגננת סיפרה שהנשמה שלו (של אחיה) עלתה לבורא עולם שיברא אותה מחדש."

צביעות גדולה היא לתת לכל מיני גננות לשטוף את מוחם של ילדכם בסיפורים על אלוהים כאשר זה נוח לכם ומתיישב עם ה"מסורת", אך יש לכם בעיה קשה כאשר ילדיכם מפחדים מאותו מושא אמונה. הורים אחראיים אומרים די לשטיפת המוח, די לשקרים.


כלכלה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

09.11.13

nrg

הרבנים בישראל פונים לקהילה החרדית בארה"ב בבקשה לסיוע כלכלי, ומותחים ביקורת קשה על הנהגת המדינה ופעולתה. רבנים ישראליים כתבו לרבנים אמריקאים: "בארץ ישראל קמו לפגוע בתורה ורבים מתנכלים ללומדי התורה, חפצים לבזותם ופוגעים בכל הקדוש לישראל."

כיצד אותם רבנים לא פונים לעזרה לאותו יהוה שיכול הכול? בפייסבוק העלו קריקטורה מתאימה.


כללי

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

10.11.13

nrg

רב חב"דניק באוקראינה, שחווה התעללות ותקיפות על רקע אנטישמי מבקש ממדינת ישראל שתגן עליו: "אני לא מרגיש פה בטוח, אנחנו חיים פה יום יום בסכנה. אם כומר יכול ללכת ברחובות בישראל בלי שאף אחד ייתן לו מכות ויקלל אותו, למה אני לא יכול לעשות כך באוקראינה?"

אותו חב"דניק לא פנה לאלוהיו וגם לא למשיח שקבור בניו-יורק. מדוע? כמו כן, כדאי להזכיר לאותו חב"דניק, שחרדים יורקים על כמרים בישראל (הארץ).


מדע וספרים

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

17.12.13

וואלה!

תגלית של עצם של כף היד מציעה כי האדם המודרני התפתח חצי מיליון שנים מוקדם יותר משסברו. העצם, אחת מעצמות כף היד, נשתמרה במצב מצוין ומלמדת על תהליכים אנטומיים הייחודיים לאדם המודרני.

 

יומן חופשחברים ב- עוצב על ידי