אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
חופש - יומן אירועים - דת ומדינה
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > יומן חדשות  לגירסת הדפסה     

"חופש" - יומן אירועים - דת ומדינה

מס' 127: ינואר-פברואר 2013

כתבות הצבועות באדום הן כתבות הקוראות לא להיכנע לחרדים ולגחמותיהם
כתבות הצבועות עם רקע אפור הן כתבות בעלות חשיבות מיוחדת

מבית היוצר של אנשי המוסר האלוהי המוחלט

סקס: רומן בין הרב לשכנתו היפה או מעשים מגונים בכפייה?

שקרים: האונס במודיעין עילית: העדה המרכזית הודתה ששיקרה

ופדופיליה: הרב לא הטריד אלא בירך ברכה 'לביטול הבתולין'

ופדופיליה: מדריך תקף מינית בפנימייה: "מטפחים דור של אנסים"

ופדופיליה: "חרדי ביצע מעשה סדום בבן 14 בשירותים בבית כנסת"

ופדופיליה: בנימין שץ, תושב ירושלים, הורשע בתקיפה מינית של ילדים בני 7

ופדופיליה: מאסר עולם מרובע לחסיד סאטמר מניו יורק שהתעלל מינית בקטינה במשך שלוש שנים

ופדופיליה (עם גילוי עריות): חשד: אב ל-7 תקף מינית 17 נערות

ופדופיליה: לונדון, ילדים עברו התעללות. הרבנים השתיקו

ופדופיליה: מורה ביישוב חרדי חשוד בביצוע עבירות מין בכ-80 תלמידים (בשל השקר דלעיל)

ופדופיליה: אישום: אב לשבעה מיישוב ליד י-ם ביצע מעשים מגונים בחמש ילדות

ופדופיליה: 13 שנות מאסר לאנס של ילדה בת 8, ש"הלכה לזרוק זבל"

ועוד קצת גועל נפש מבית היוצר של קהילת "אנשי המוסר האלוהי": מזעזע: הילדות טוענת כי נאנסו ע"י האב, הרשויות מסייעות דווקא לו

ובת יענה לסיום: ח"כ אייכלר: "אנשים מקנאים באורח החיים החרדי והם רוצים להאמין שבאמת שם גם לא בסדר כמו אצלנו"

יומן חופש


כפייה וחקיקה דתית

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

22.01.13

ynet,‏ nrg

לוועדת הבחירות המרכזית הגיעה תלונה לפיה חברות הקלפי בשכונה הדתית בית וגן בירושלים הגיעו לבושות "לבוש לא הולם". כלומר, במכנסיים והדבר הפריע לבחירות.

הסטייה המינית של החרדים מגיעה למצבים מגוחכים. אבל הם אינם מצחיקים אף אחד.

24.01.13

כלכליסט

מאז כניסתו של אלי ישי לתפקיד שר הפנים באפריל 2009, שולש תקציב התמיכות המיוחד ברשויות מוניציפאליות חרדיות, לפי בדיקת כלכליסט.

כשנותנים לחתול לשמור על השמנת...

11.02.13

קשת

אורחים בבית-המלון דניאל בים המלח נאלצו לעבור לבתי-מלון אחרים בסביבה, כי לבית המלון הגיעה קבוצת נשים חרדיות, ליום עיון בנושא דת ויהדות.

ומה היה קורה לו המצב היה הפוך? "אנטישמיות" היו צועקות הכותרות.

17.02.13

קשת

נצר שמיר, בן 69, חקלאי מזה 30 שנה התלונן כי "בשנה האחרונה החליט הממסד החרדי כי על כל פרדס מניב יש לשים משגיח כשרות, אבל לא אחד אלא שלושה!" בנוסף משגיחי הכשרות פסלו 10 טון של לימונים כי הם "עורלה". האבסורד גדל כאשר הרבנות הראשית אישרה את התוצרת ופסקה שאין בה "עורלה".. בעדה החרדית הגיבו לדברים, ובין היתר אמרו שעל המתלונן להפסיק לירוק לבאר ממנה הוא שותה, כי הוא מתפרנס מהם.

לא! מי שמתפרנס הם משגיחי הכשרות וזאת בצורה סחטנית. כיצד יכול להיות שהרבנות הראשית מאשרת, ומצד שני, "משגיחי כשרות פרטיים" פוסלים?

26.02.13

דה-מרקר

משרד החינוך האריך תוקף הקריטריונים הבלתי חוקיים להעברתן של הקצבות לתלמידי ישיבות. זאת, למרות ביטול חוק טל, ולמרות העתירה לבג"ץ נגד הקריטריונים העמותות חדו"ש לחופש דת ושוויון, ישראל חופשית, הפורום לשוויון בנטל וח"כ לשעבר רוני בריזון (שינוי), באמצעות עו"ד גלעד ברנע. העותרים דורשים לעצור את ההקצבות ל-54 אלף תלמידי ישיבות ואברכים, מתוך כ-110 אלף סך הכל.

 

26.02.13

נענע10

מרים פומפינסקי ז"ל תרמה את גופתה למדע, אך כאשר הרב דב מחברת קדישא בנתניה שמע על כך, הוא סירב לקבור את גופתה של מרים בסמוך לבעלה בחלקה של לוחמי האצ"ל, למרות שקיים אישור לכך. לאחר התערבות ערוץ 10, חלה התפתחות חיובית בפרשה.

 

28.02.13

הארץ

אורלי וילנאי וגיא מרוז חזרו למשפחתו של אבי כהן שנפטר לאחר תאונת דרכים קשה לפני שנתיים. הם הלכו בעקבות הגורמים שהניאו את המשפחה מתרומת האברים של אבי, למרות שאבי היה חתום על כרטיס אד"י. למרות הסיפור הטראגי, מספר תרומת האברים באותה השנה גדל כי הציבור הבין שמוות מוחי הוא מוות.

 


מצוקת הדיור

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

06.02.13

גלובס

אריאל אטיאס פועל ליצור העדפה ברורה למגזר החרדי במתן סיוע בדיור הציבורי. פנייה ממשרד השיכון ל"וועדה הציבורית לחריגים" יצרה מצב שבו זוג עם שישה ילדים שמנצל רק 50% מכושר ההשתכרות שלו זכאי לדיור ציבורי. הפיכת המיון המשני של מספר ילדים למיון הקובע, משמעותה תור נפרד למשפחות מרובות ילדים.

דמוקרטים יקרים, בחרתם מה שבחרתם בבחירות, עכשיו תאכלו את בחירתכם!


גיוס חרדים

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

25.01.13

קשת

רינה מצליח מדווחת, כי החרדים מאיימים באינתיפאדה של העולם התורני בארץ ובעולם ובהנהגת הרבנים אם יגויסו חרדים לצבא.

להילחם הם יודעים! השאלה היא רק נגד מי ונגד מה. אח"כ הם עוד שואלים "למה שונאים חרדים?". נזכיר כי, בנושא זה, עובדיה יוסף איים כי החרדים יעזבו את הארץ!!! נבהלתם? אנחנו לא!!! וכי באיזה מקום אחר בעולם יזכו בכל כך הרבה הטבות כמו כאן??? אנחנו רק נרוויח מזה!

31.01.13

nrg, ynet

הרב עובדיה יוסף, הזהיר את הנשיא פרס כי אם יוחלט לחייב בחוק את כל תלמידי הישיבות לשרת בצה"ל, עלול הדבר להוביל לקרע בעם ולמלחמת אחים.

הקרע בעם כבר קיים. רק עז עיוורת לא יכולה לראות זאת. דווקא גיוס אמיתי של חרדים, יכול לתקן את המצב.

27.02.13

ynet, NEWS1

ח"כ פרוש וקבוצת רבנים מאיימים כי אם יגויסו חרדים אז החרדים יעזבו את הארץ.

ביי ביי.


השתלטות/התחרדות/מיסיונריות

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

17.01.13

כלכליסט, דה-מרקר

12 עמותות חרדיות שניגשו למכרזים בעיר חריש נפסלו, כי העמותות החרדיות הללו היו מאוגדות בניגוד לחוק. למרות זאת אטיאס הצהיר כי "יותר מ-80% מהקרקעות נרכשו ע"י עמותות או יזמים, שמאחוריהם עומדות קבוצות חרדים". לפיכך, אמר אטיאס - "איך שאתה לא הופך את המפה - חריש תהיה עיר חרדית" (ynet).

 

04.02.13

וואלה!

תנועת "התעוררות" מוחה על החלטת עיריית ירושלים לבנות מבני ציבור לחרדים בלבד, במקום לחלק את הנכס לשנים שבו יהיה מקום גם למתנ"ס חילוני. "אנו רוצים להביא לידיעת הציבור שישנה אפשרות להגיע לפשרה", אומרים בתנועה.

נראה כי המאבק נשא פרי (וואלה!).

06.02.13

ynet, כלכליסט, דה-מרקר

עמותת חדו"ש חושפת, כי יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני מיהדות התורה העביר 1.5 מיליארד שקלים לצורכי דת, לעיתים בניסוחי תקציב מעורפלים. בנוסף, הסכומים המועברים למשרד לשירותי דת מוועדת הכספים, מתגמדים לעומת סכומי העתק המועברים במהלך השנה למטרות חינוך ותרבות חרדיים באמצעות משרד החינוך.

תם, מה הוא שואל? האם זו אינה גניבה?

22.02.13

וואלה!

"באר מרים" בירושלים, הוגדרה כ-"כת" לאחר שבנות שהגיעו אליה הופרדו מהוריהן. ואם הן כן זכו להגיע לבית הוריהן, הן התנו זאת בדרישות צניעות מופרזות.

נשמע מוכר מאוד, בייחוד העניין על ההפרדה בין ההורים לילדיהם.

24.02.13

הארץ

שדרות ח”ן ברחובות ניצחו את המועצה הדתית ברחובות במשפט שבו הוחלט, שלא להקים מקווה בשכונתם. בית המשפט קיבל את טענות התושבים, והשופטת ארבל ציינה כי לא היה במקרה זה הליך מסודר ותקין לברר אם קיים צורך במקווה בשכונה זו.

 


גזענות, שנאה והפלייה - הדרת נשים

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

04.02.13

ynet, nrg

מערכת עיתון "המודיע", מהביטאונים הרשמיים של "יהדות התורה", החליטה "להעלים" נעלי נשים מתוך תמונת מגירת נעליים שפורסמה בידיעה חדשותית בעיתון, בגלל "בעיית צניעות". רשף משנה אסף אברס, צילם תמונה המכילה נעלי נשים, והתמונה הופצה לכלי התקשורת. אלא שבעיתון החרדי היא פורסמה רק לאחר שבמחלקה הגרפית מחקו ממנה זוג נעלי נשים שהיו בתוך המגירה. בעיתון החרדי אישרו את ה-"צנזור".

מזל את התינוק בתמונה הם השאירו. כנראה ביררו מקודם ווידאו שהתינוק היה ממין זכר! אם הם מתגרים מנעליים, מה היינו חושבים לו היו מוחקים תינוקות וילדות? רגע, כמה חרדים כבר עשו גם את זה (דה-מרקר).

14.02.13

קשת

שירה גרינבוים בת ה-10, הספורטאית הצעירה מקבוצת הקט-סל של מכבי אלפי מנשה, הייתה במרכזה של סערה ציבורית לאחר שקבוצתה הפסידה ליריבתה, אליצור רעננה שהיא קבוצה עם ילדים דתיים. הסיבה - אליצור לא הסכימה ששירה תעלה למגרש כי היא ילדה. כעת, שוב אליצור רעננה מסרבת ששירה תשתתף במשחק.

 

17.02.13

ynet

בעלי חנויות בניו-יורק מואשמים באפליה, לאחר שתלו "שלטי צניעות" המבקשים שלא להיכנס לחנויות בחולצות חסרות שרוול או מחשוף עמוק. זאת - בשל חוק נגד אפליה על בסיס דת ומין, שהיא עבירה על החוק העירוני. ארגון זכויות האדם עומד מאחורי התביעה, ואנשיו מסבירים, כי "אין שום דבר פסול בקוד לבוש כשלעצמו, אבל אסור שאדם יכפה את האמונות הדתיות שלו על אנשים אחרים".

 

17.02.13

nrg, וואלה!, ynet

נועה קנטמן (22) הוטרדה באוטובוס מס' 985, מצפת לאשדוד, ע"י חרדים כי ישבה בקדמת האוטובוס. בעזרת אחותה, היא קראה למשטרה שגבתה עדויות. נועה, אישה דתית, טוענת כי "אין מצווה כזאת, וכל ההתנהלות שלהם ממש לא קשורה לדת. הדת שואפת לדברים הפוכים. להדגיש את הכבוד של האנשים וללמד דרך ארץ".

האומנם נועה? האומנם? הרי כל פעם שאת מראה את אצבעך הקטנה, החרדים הללו עלולים לראות דרכה את איבר מינך. זה לפי ההלכה שגם את מאמינה בה. והאם שאר הגזירות האורתודוקסיות המדירות נשים מהציבור הגברי מקובלות עליך? האם לכל השאר יש קשר לאמונה הדתית? לכבוד האדם ול"דרך ארץ"?

19.02.13

ynet

חנויות צעצועים שמשווקות תחפושות לפורים בקרב החברה החרדית נמנעה מלהציג ילדות. זאת - לאחר שבשנה שעברה הן טושטשו.

מקומם. חנויות מוכרות תחפושות עבור ילדים וילדות אך מצנזרות ילדות לחלוטין עקב בעיות מיניות שיש לחרדים עם ילדות קטנות. לירוק לבאר שממנה שותים זו הצהרה לא מספיקה.


פינת הפשיעה והפינה האפלה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

02.01.13

ynet

נערה צעירה מגיל 18 נרגמה באבנים ע"י בחורי ישיבה בגלל שערה הקצר. בחורי הישיבה צעקו לעברה 'לסבית'. תלונה הוגשה למשטרה.

כיצד הייתה החברה החרדית מגיבה, לו השליכו נערים "חילונים" אבנים על צעיר בלבוש חרדי וקוראים לעברו: זה ישראלי או קריקטורה? לא קשה לנחש...

02.01.13

קשת

רב חרדי הואשם ע"י שכנתו החרדית במעשים מגונים, לאחר שבעלה של השכנה חשד שהיא בוגדת בו. היא הגישה נגד הרב תלונה במשטרה, אך נמצא, כי השכנה שקרה ואכן היה רומן בין השניים.

עסיסי. חומר מצוין לטלנובלה.

06.01.13

ynet

חייל בן 20 נעצר בחשד שאנס והתעלל מינית בנערה בת 14 בבית כנסת בביתר עילית ביום שישי האחרון, ואף תקף אותה פעמים נוספות בעבר. בחקירתו הכחיש הצעיר את המיוחס לו. בית משפט השלום בירושלים האריך את מעצרו בחמישה ימים.

 

07.01.13

וואלה!, קשת

האו"ם פרסם בשנתון הסטטיסטי של המועצה לשלום הילד מחקר ולפיו כ-15% מכלל הכלות בישראל - גילן הוא לכל היותר 19. הדבר מציב את ישראל במקום שלישי בנישואי נערות למטה מגיל 19. הבעיה קיימת בעיקר בחברה המוסלמית והיהודית-אורתודוקסית. בשנת 2010 נישאו בישראל 3,690 צעירות עד גיל 19, מהן 2,651 מוסלמיות, לצד 1,139 יהודיות, 143 דרוזיות ו-27 נוצריות.

נזכיר כי לפי ההלכה הגיליםשש-עשרה ושבע-עשרה נחשבים מאוחרים לנישואים: הלכות אישות, טו', ב': “האיש, מצווה על פרייה ורבייה; אבל לא האישה. ומאימתיי יתחייב האיש במצוה זו, מבן שש עשרה שנה או מבן שבע עשרה שנה. וכיון שעברו עשרים שנה ולא נשא אישה--הרי זה עובר, ומבטל מצות עשה; ואם היה עוסק בתורה, וטרוד בה, והיה מתיירא מלישא אישה, כדי שלא יטרח במזונות וייבטל מן התורה--הרי זה מותר להתאחר: שהעוסק במצוה, פטור מן המצוה; וכל שכן, בתלמוד תורה.”

07.01.13

mynet, וואלה!

הרב שמואל נחימובסקי, ששימש כשליח של תנועת חב"ד באחת השכונות בבאר שבע, הורשע ביום שלישי בבית משפט השלום בעיר בעבירות של מעשה מגונה, הטרדה מינית ונהיגה בשכרות. לפי כתב האישום הוא פנה לנער באמרות מיניות כגון "תשים את התחת שלך פה", "מה אורך איבר המין שלך", "למה אתה מסתובב רק עם בנות”. כאשר נציגי חב"ד באו לביתו של הנער בניסיון לסגור את הפרשה, נאמר לו על ידם, בין השאר, כי מדובר היה ב"ברכה לביטול הבתולין".

לא ידענו שלנערים יש בתולין. פעילי חב"ד סמכו על כך שגם הנער לא ידע...

14.01.13

נענע10, הארץ, וואלה!

בן ,24 שעבד כמדריך לילה בפנימייה דתית בצפון הורשע, במסגרת הסדר טיעון, בסדרת מעשי סדום בנסיבות מחמירות, תוך גרימת חבלה והתעללות, במעשים מגונים בנסיבות אינוס, בתקיפת קטין על ידי אחראי, ובעבירות של תקיפה ואיומים. הוא נדון לשמונה שנות מאסר.

 

14.01.13

נענע10

הרב יוחנן חיות, רבה של חברת התעופה הלאומית אל-על, חשוד כי ביצע מעשים מגונים בעובדת אל-על. העובדת התלוננה בפני מנהליה כי לפני מספר שבועות, במהלך פגישת עבודה עם הרב, הוא שלח ידיים למקומות אינטימיים בגופה, חיבק ונישק אותה למרות שניסתה להדוף אותו.

אותו רב סיפק הסבר משלו למקרה. לטענתו, עקב מחלת הסוכרת, ממנה הוא סובל, הוא התנדנד ולכן נוצר מגע פיזי תמים בינו לבין המתלוננת... (נענע10). אכן הסבר משכנע. ראינו הרבה גברים שחולים בסוכרת שנופלים על נשים, ככה, מתוך תמימות.

14.01.13

וואלה!

דניאל כהן, חרדי בן 39 מהבירה, חשוד שאיים וביצע מעשים מגונים ומעשה סדום, בנער בן 14 בארבעה מקרים שונים, שהתרחשו בשירותים של בית כנסת. בפעם הרביעית תועדו המעשים במצלמות האבטחה של בית הכנסת.

 

15.01.13

ynet

בן 33 מהיישוב אלעד שעבד בסניף בנק בבני ברק, נעצר בחשד שגנב מלקוחותיו בחודשים האחרונים סכום מצטבר של כ-400 אלף שקלים. מחקירת המשטרה עולה, שהוא הוציא, לכאורה, קבלות מזויפות על הפקדות שבוטלו. הוא הובא הבוקר להארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב.

 

23.01.13

ynet

בנימין שץ הורשע במעשי סדום ומעשים מגונים שביצע בכמה ילדים חרדים, שהצעירים שבהם היו בני שבע בעת המעשים, בין השנים 2009-2010. הוא הורשע בכך שנהג להזמין לביתו ילדים שהתגוררו בסביבתו, בשכונה חרדית במרכז ירושלים, שם תקף אותם וביצע בהם את זממו. שץ גם איים על חלקם שלא יספרו על המעשים.

 

23.01.13

הארץ

נחמיה וברמן, בן 54 מחסידות סאטמר נדון ל-103 שנות מאסר, לאחר שהורשע בתקיפה מינית של צעירה שבאה אליו ליעוץ. הוא הורשע בדצמבר ב-59 סעיפי אישום, כולל התעללות מינית ממושכת בקטין, וסיכון בריאותו של קטין.

 

28.01.13

קשת

משטרת מחוז ש"י עצרה גבר חרדי, אב לשבעה ילדים, בחשד כי תקף מינית 17 נערות, בהן בנותיו. החשוד ביצע עבירות מין ובהן אונס, מעשי סדום ומעשים מגונים בשתיים מבנותיו בנות ה-7 ו-8 וכן בחברותיהן, באופן סדרתי - במשך כשנתיים.

 

30.01.13

ynet

תחקיר בריטי חושף כי פדופיל בקהילה החרדית תוקף ילדים, ולכאורה ממשיך לבוא במגע עם ילדים נוספים, אך ראשי הקהילה החרדית ובראשם הרב פדווא מבקשים למנוע עירוב של משטרה.

מדוע על המשטרה למנוע מעשי פדופיליה בקהילה חרדית? וכי אין להם זכות לפרש את ההלכה כראות עיניהם??? וכי לא הותרו מעשים כאלה בהלכה באופן מפורש?

01.02.13

nrg

בעדה החרדית פרסמו בשכונת מאה שערים כרוזים, הקוראים לציבור החרדי להודיע היכן נמצאת המשפחה שתינוקה נפטר ביום חמישי שעבר, כי יש חשש שיש ילד נוסף "שלא מרגיש טוב". התינוק נמצא ללא רוח חיים וללא השגחה, וכאשר הופיעה אמו, אישה מכת השאלים, היא טענה שמעולם לא חיסנה את בנה כי היא לא מאמינה בחיסונים.

חיסונים, הם כמו התורה. אין צורך להאמין בהם. חיסונים עובדים גם ללא אמונה בהם, והתורה לא עובדת בשם מקרה....

03.02.13

ynet, דה-מרקר

הרב רפאל פנחסי הורשע בעבירה של שימוש ללא היתר על פי חוק התכנון והבנייה. פנחסי, המכהן כמזכיר מועצת חכמי התורה של ש"ס, ביקש מהשופט שלא להרשיע אותו, וטען כי ההרשעה תכתים את שמו ותפגע בסיכוייו לקבל תפקידים ציבוריים. השופט ציין כי "עבירות על חוקי התכנון והבנייה הוכרו פעמים רבות בבית המשפט העליון כמכת מדינה שיש להילחם בה, ובמיוחד נכון הדבר כאשר מדובר בעבירה כלכלית באופייה, שנועדה להשיא רווחים לנאשם כתוצאה מהשכרת יחידת הדיור".

אוח, ש"ס ש"ס ש"ס.

04.02.13

ynet, וואלה!, נענע10, קשת

משטרת מחוז ש"י חושדת, כי ילדה כבת חמש נאנסה במודיעין עילית על ידי גבר. המקרה אירע, ככל הנראה, בשבוע שעבר במחסן של בית כנסת שהיה פתוח, שם אנס אותה. בעקבות המקרה, שפורסם לראשונה בגלי צה"ל, נזקקה הילדה לאשפוז של מספר ימים.

ספויילר: יש התפתחויות מרעישות בפרשה שמצד אחת עלולה להתגלות כשקרית, אבל מבוססת על סיפורים אמתיים שקרו בחברה החרדית.

04.02.13

וואלה!, ynet

המשטרה ממשיכה לחקור את האונס, לכאורה, של ילדה בת חמש ע"י גבר במחסן של בית כנסת במודיעין עילית, ונתקלת בחומות של שתיקה בקרב חברי הקהילה החרדית. עלה החשד כי קשר השתיקה הוא בהוראת הרבנים.

נזכיר כי ייתכן והסיפור הספציפי הזה שקרי אך אם לא היה אונס, מדוע לשתוק?

04.02.13

קשת, nrg

קשר השתיקה בנושא פדופיליה: על רקע האונס של ילדה בת חמש במודיעין עילית, עולה חשד כי מקרים של תקיפות מיניות מושתקים, ככל הנראה על ידי רבנים. התושבים שותקים, אחרת הם חשופים לנידוי ולהתנכלות, אך הורים רבים במודיעין עילית מודאגים. אם, שהתראיינה לחדשות ערוץ 2, מאשרת את ההשתקה הזו ומספרת, כי מי שיתלונן - יתנכלו לו.

הילדים נאנסים ע"י פדופילים ותושבי מודיעין עילית נאנסים ע"י הרבנים. קראו עוד בכתבה בוואלה!: "קשר השתיקה שממוטט את המשפחה החרדית".

05.02.13

וואלה!, ynet

פדופיל מורשע מבאר שבע, שוחרר לפני כשמונה חודשים מהכלא. זאת - לאחר שסיים לרצות עשר שנות מאסר שהוטלו עליו בגין עבירות מין בקטינים העבריין המשוחרר נסע לחגיגה בכותל המערבי, ללא ידיעת משפחתו, ויצר קשר עם ילד בן 3. עקב הסכנה הנשקפת מהאיש, עקבו אחריו שוטרים ועצרו אותו במקום.

האיש מופיע בכתבה הזו, בדיווחו של משה נוסבאום (קשת).

05.02.13

ynet, נענע10

במשטרת מחוז ש"י מעריכים, כי האונס של בת החמש במודיעין עלית במחסן בית כנסת, אכן התרחש. המשטרה ממשיכה לחקור.

 

05.02.13

ynet

ש', פדופיל לשעבר מהמגזר החרדי, מספר ל-ynet בגילוי לב על הפדופיליות שלו. הוא סבור שבעייתו נובעת מכך שאנסו אותו כשהיה ילד, אך הוריו לא האמינו לו.

למה שילד קטן ימציא שאונסים אותו? מהיכן הוא יודע לתאר את הדברים הללו? הדבר תמוה בעיקר בשל ההתרחשות בחברה סגורה כמו החברה החרדית. אולי ההורים פשוט לא רצו להאמין לו, כשם שהם רוצים להאמין בהבלים. אם דבריו נכונים, זוהי הוכחה לכך שתופעת הפדופיליה בחברה החרדית נמשכת כבר דורות...

05.02.13

קשת

מורה ביישוב חרדי חשוד כי התעלל מינית בכ-80 מתלמידיו. הפרשה התפוצצה לאחר שילד בן 11 סיפר על כך לאביו, והוא החליט להתלונן. "סיפור זה מאפיין חברות סגורות כמו אלה שבמגזר החרדי, בהן בולט חוסר מודעות מצד הורים וילדים, השתקה, הסתרה", אמר בתגובה מנכ"ל המועצה לשלום הילד, ד"ר יצחק קדמן.

 

05.02.13

ynet, וואלה!, ynet

אשת חינוך, רכזת הגנים בעיר החרדית מודיעין עילית, נחקרה במשטרה בקשר לאונס של הילדה בת החמש, אך היא מסרבת לשתף פעולה, כי, לדבריה, היא "נדרה נדר שלא לחשוף את הידוע" לה. בתחילה נתקלה המשטרה גם בקושי משפטי באיסוף הנתונים הרפואיים, אך גם באפיק הזה חלה התקדמות. "התסכול גדול, ויש תחושה שנחצו קווים אדומים בכל הנוגע להשתקה והסתרה", אמר גורם המקורב לחקירה.

שקט, כאן אונסים.

06.02.13

קשת

ילדה נוספת נאנסה, לכאורה, במודיעין עילית. קרובת משפחה ספרה, שמשפחת הילדה נתקלה בהתנהגות מזלזלת ומתנשאת, ובתחושה של חוסר אמון בדברים שהם סיפרו. רב העיר אמר להם שהוא יטפל במקרה הזה, אך לא נראה שקרה משהו, כי אותו תוקף ממשיך להסתובב במוסד החינוכי, ומוסיף לקבל גיבוי מלא. ביישוב קיימת אווירה של טרור, ושל תחושות שמאפיה איטלקית יכולה ללמוד מהם כמה דברים. אנשים מפוחדים מאוד, גם מהתגובה של הרב, גם מתגובת רב השכונה, וגם מהקהילה עצמה של ברסלב, שהם פשוט מתעללים".

 

06.02.13

ynet, קשת, נענע10, nrg, וואלה!, הארץ

אשת החינוך במודיעין עילית מסרה כי בדתה מליבה את סיפור האונס של ילדה בת חמש במחסן בית כנסת. לדבריה, מעשיה נועדו להעלות את נושא התקיפה המינית נגד ילדים לסדר היום. עוד הוסיפה הרכזת, כי היא עצמה עברה תקיפה מינית בגיל 16 - דבר שפגע בה קשות והשפיע עליה. המשטרה חושבת שיש סיכוי שהיא משקרת ומחפה על מעשה האונס.

אז לא היה אונס של ילדה בת חמש? לא ברור. מה שברור הוא, שמשהו מאוד מסריח במודיעין עילית החרדית, ושאשת חינוך שם היא שקרנית, או שהיא מחפה על מעשה אונס של ילדה. כך או כך - אשת חינוך אינו הכינוי לו היא ראויה. ואולי בחברה החרדית דווקא כן???

07.02.13

נענע10

גננת במודיעין עילית שנפגשה עם תחקירנית של ערוץ 10 סיפרה לה: "היו הרבה מקרים [מקרי פדופיליה], לצערנו. להגיד לך שיש איזשהו מקום שהוא בטוח... לא מאמינה שיש דבר כזה", היא אמרה. "אני לצערי מכירה מקרה כזה מהצד של המשפחה".

אלו הם אותם אנשים הטוענים שבחברה החילונית קיימת פריצות???

07.02.13

ynet, ynet, nrg, קשת

גבר בן 48 נעצר בחשד שביצע מעשי סדום ומעשים מגונים בכמה ילדים וילדות בזמן שהתארח אצל משפחותיהם. מעשיו היו ידועים בקהילה החרדית והוא אפילו קיבל תרופות שאמורות לדכא את היצר המיני שלו, אך המקרים לא הובאו לידיעת המשטרה.

השנאה לכל מוסדות המדינה היא כה רבה אצלם, עד שהם מוכנים להפקיר את ילדיהם לפדופילים... ואולי זה אינו נחשב אצלם לעבירה מלכתחילה?

07.02.13

הארץ, נענע10, ynet

אליהו שפראן, סופר סת"ם בן 37, אב לשבעה, המתגורר ביישוב סמוך לירושלים, מואשם כי ביצע מעשים מגונים בחמש ילדות מהיישוב. לפי כתב האישום, הנאשם היה מעורב בקהילה והוא ניצל את מעורבותו בפעילות הקהילתית על מנת לבצע עבירות מין בחמש ילדות בנות היישוב במהלך שבע השנים האחרונות.

 

07.02.13

הארץ וואלה!, קשת, ynet, וואלה!, ynet

סימון בניסטי הוא הגבר החרדי מירושלים שחשוד בעשרות מקרי תקיפה מינית של ילדות וילדים, וקיבל טיפול לדיכוי היצר המיני תוך ניסיון השתקה של מעשיו מצד רבנים בקהילה החרדית. נציג משטרה אמר "המשיב הודה בחקירתו בביצוע שורה ארוכה של עבירות מין מסוגים שונים במספר רב של קטינות במשך תקופה ארוכה". כעת מתגלה כי גם האינטרפול מעורב בפרשה. רבנים מהעדה החרדית בירושלים עשויים גם להיחקר בפרשת הטיוח.

עדכון: החרדי הזה הואשם בבית משפט (nrg). וכאן (נענע10) ניתן למצוא את תמונתו של הנאשם.

07.02.13

נענע10

ערוץ 10 ראיין מספר חרדים הזועמים על פרשת האונס של הילדה בת החמש, שלכאורה, התברר כשקרי. בין המרואיינים היה ח"כ אייכלר שטען כי מי שתוקף את הציבור החרדי מקנא בו.

כמה מסומא ומדושן היבריס אדם יכול להיות אם רואה את החולות הרעות בחברה בה הוא חי, חברה צדקנית ומתנשאת? כמה סיפורי אונס הועלו לאחרונה שהתגלו כשקריים (לכאורה)? אחד! השאר התגלו כאמתיים לעתים לפי הודאה של הפושע.

08.02.13

וואלה!, ynet, ynet

דיין בכיר בבית הדין בירושלים, שנחשב לשם דבר ברבנות ובעולם החרדי, נעצר ושוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים, לאחר שנחקר תחת אזהרה בחשד לעבירות של מרמה, הפרת אמונים ושימוש לרעה בכוח המשרה. הדיין החשוד ניהל, לכאורה, תיקי גירושים בהם היו מעורבים מקורביו, שייצגו חלק מהלקוחות. החוקרים סבורים כי הוא היטה פסקי דין שלו משיקולים פסולים.

 

08.02.13

נענע10, נענע10, nrg

סימון בניסטי, החרדי בן ה-48 שעבר טיפול תרופתי לדיכוי היצר המיני, הוגדר באתר הרשמי של מדינת ניו יורק כ-"עבריין מין אלים". למרות עברו המאוד מפוקפק, בקהילה החרדית הניחו לו לעבוד עם ילדים.

אלה שהניחו לו לבוא במגע עם ילדים, מטורפים לא פחות מהפדופיל הזה.

09.02.13

נענע10

חרדי אנס את שני בנותיו. כאשר הן הועברו לבית אומנה והורי האומנה גילו את דבר ההתעללות, הם פנו לשירותי הרווחה. לאחר מכן, סבלו הורי האומנה מהתעללויות ואיומים מצד אנשים מתוך הקהילה החרדית של האב הפדופיל, המונה כ-200 משפחות. עוד עולה, כי אותו אב פדופיל אנס כבר בעבר ילד אחר, וכרגע הוא עצור על אונס של ילד בן שלוש. התחקיר מעלה אוזלת יד מצד שרותי הרווחה ושלטונות החוק לצד הדלפות מכוונות למשפחתו של האב האנס.

 

14.02.13

וואלה!, קשת, ynet, nrg, נענע10

המשטרה החליטה שפרשת אונס הילדה בת החמש במודיעין עילית לא התרחש, לאחר שמפקחת על הגנים ביישוב הודתה כי ברשותה מידע על אירוע האונס.

איזה מזל שלא ניתן לאנוס ילדה שלא קיימת, אבל הוצפנו במספר מקרי פדופיליה מחרידים בתקופה של כשבועיים מאז התפוצצה הפרשה השקרית. אז אולי בפרשה אחת יש שקר אבל בהרבה אחרות יש הרבה אמת. קראו, בהקשר זה את הפוסט של הדס שטייף בפייסבוק.

17.02.13

וואלה!

צעיר בן 24, בן למשפחה מסורתית מבית שמש, חשוד כי במשך שנים אנס את שלוש אחיותיו, בנות 9, 15 ו-22, וביצע בהן מעשים מגונים. על פי החשד, האחות הצעירה ביותר סבלה ממעשיו הנפשעים לרוב. כל המעשים בוצעו בבית המשפחה בבית שמש. ההורים ידעו על הפשעים אך רצו להגן על בנם עד שלא יכלו לשאת זאת יותר.

אנו מקווים שגם ההורים יישפטו. הפושע/פדופיל לכאורה מוגבל בשכלו, אך לעומתו - להורים יש אחריות מלאה על מעשיהם, ועל ילדיהם.

17.02.13

נענע10

תושבים מהעיר החרדית בית"ר עילית, בהם: מנהל בית ספר, אישה שהינה אם לשבעה ילדים, וגם סופר סת"ם ועוד ארבעה עשר מתושבי העיר, חשודים בסחר ענק של סמים. בחקירתם קשרו עצמם חלק מהחשודים לפרשייה ואף הודו כי רכשו סמים מהסוחרים העצורים.

 

18.02.13

ynet, וואלה!, קשת, נענע10

שני גברים מהעיר החרדית ביתר עילית נעצרו הבוקר בחשד שלקחו חלק בפעולות אלימות של "משמרת הצניעות" בעיר. על פי החשד, הפעילות האלימה מקורה בעיריית ביתר עילית. רוב הנחקרים, וגם שני העצורים, הם עובדי עירייה, שעל פי החשד קשורים לפרשה. אחד העצורים היה אחראי על תיק הנוער בעירייה.

 

19.02.13

ynet, הארץ, וואלה!

"משמרות הצניעות" האלימות בעיר ביתר עילית מסבכות את ראש עיריית ביתר עילית, מאיר רובינשטיין. הוא נחקר באזהרה בחשד לשיבוש הליכי חקירה במרמה והפרת אמונים במסגרת החשדות לאלימות של "משמרת הצניעות" בעיר.

חילונים, אל תאמרו שזו לא הבעיה שלנו. זו הבעיה של כולנו. בריונים פנאטיים לא יבחינו בין דתי לחילוני כאשר הרב שלהם יורה להם לתקוף.

19.02.13

וואלה!, קשת, ynet, נענע10

מורה בן 26 מביתר עילית, נעצר בחשד שהטריד מינית עשרות קטינים בני 10-12 בשנים האחרונות. המעצר התרחש לאחר שאחד הקרבנות הציג למשטרה קלטת, ובה נשמע המורה אומר בברור: "זה החיים, כל השאר סתם. כמה שאני לוקח ילדים - אני רוצה עוד. שבעה מהילדים סובבים אותי. אני רוצה עוד ועוד". בחקירתו הוא הודה חלקית בחשדות המיוחסים לו, והוא יובא היום לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בירושלים.

 

21.02.13

וואלה!, קשת

רב חרדי חשוד כי הטריד מינית חוזרת בתשובה צעירה שהייתה מעריצה גדולה שלו, תוך כדי ניצול מרותו כלפיה. לוואלה! חדשות דווח, כי הרב החשוד טס למיאמי למרות זאת. הפרשה התפוצצה לאחר שחסיד של הרב שכנע את הצעירה להתלונן, אך מספר חסידים אחרים תקפו אותו.

 

22.02.13

הארץ, ynet

הרב חיים הלפרן, ראש קהילה בשכונת גולדרס גרין בצפון לונדון ודיין בבית הדין הרבני חשוד, כי תקף מינית נשים שפנו אליו לייעוץ זוגי, כמו כן, ישנם רבנים נוספים החשודים שניסו לטייח את עבירות מין והסתרתן מהמשטרה. בחודש שעבר פרסם ערוץ 4 הבריטי תחקיר על השתקת מקרים של התעללות מינית בילדים בחברה החרדית. בתוכנית נראה הרב פדווה כשהוא ממליץ לאדם, שלכאורה עבר התעללות, שלא לעשות כל דבר העשוי להוביל לחקירת משטרה.

מי שרוצה לראות את התחקיר בו הרב פדווה/פדווא מורה לצעיר שעבר התעללות מינית לא לדווח כי זו "מסירה" יכול לראות זאת ב-ynet.

22.02.13

nrg

על הרב נחום כהן, יקיר העיר ירושלים, ומרבניה החשובים, נאסר להימצא בסביבת נשים, מאחר ששמו נקשר במעשי הטרדה מינית של נשים. על פי כתב האישום עולה כי הנאשם נהג "להגיע לנשים בשעות מאוחרות של הלילה, להתיישב על מיטותיהן ולנסות לפתותן תוך כדי חיבוקים. רק בגלל סירוב של הנשים הדברים לא התפתחו לכדי מעשים חמורים יותר."

אם הוא כל כך יקר לירושלים אז שלא יצא ממנה.

25.02.13

קשת

היחידה הארצית לחקירות הונאה פתחה בחקירה נגד חבר הכנסת ניסן סלומיאנסקי, המוצב שלישי ברשימת "הבית היהודי", בחשד ששילם כסף מזומן כדי לזכות בקולות.

 

26.02.13

nrg

צעירות דתיות תקפו אישה ערבייה ליד תחנת הרכבת בירושלים. עדת ראייה שחלפה במקום ואף צילמה את הנעשה סיפרה ל-nrgמעריב: "היו שם בערך 100 חרדים ובחורי ישיבה שיצאו מהרכבת הקלה וראו אישה ערבייה עם גבר מבוגר, התפתח שם ויכוח וצעקות, ואני לא יודעת מה היה תוכן הדברים כולם התנפלו עליה".

עובדים קשה על ההסברה הבין לאומית, וקומץ חמומי מוח הורסים זאת במחי יד (או מכת יד). ראו בפייסבוק.

26.02.13

נענע10

סגן ראש עיריית אלעד, ישראל פרוש, מצא על מפתן דלתו נחש מת ומבותר באורך של כ-2 מטרים. הנחש הונח כשהוא בתוך קופסה הדומה לאריזת פיצה. פרוש אמר שלא ברור לו אם מישהו מנסה לשלוח מסר של איום בדרך זו, או שסתם מדובר בכעס של מאן דהוא.

קצת מזכיר סרטים של מאפיה.

27.02.13

ynet

13 שנות מאסר נגזרו על שמחה קאיקוב (44), חרדי ואב לחמישה מירושלים, שאנס בשנת 2008 ילדה בת 8. הוא הורשע לאחר שפגש את הילדה שיצאה מביתה על-מנת לזרוק את הזבל. הוא הוביל אותה למקלט שם הוא הפשיט אותה ואנס אותה. בהרשעה גם נקבע שקאיקוב לא הפסיק ממעשיו גם כשהילדה ביקשה שיניח לה ואמרה לו שכואב לה. הוא אף איים עליה שאם היא לא תציית לו הוא ישאיר אותה במקלט למשך כל חייה. השופטים מתחו ביקורת על תושבי השכונה שבה מתגוררת הנאנסת כי סברו בחלקם שהמשפחה לא הייתה צריכה כלל לפנות למשטרה ושהיה ראוי "לסגור" את המקרה בתוך הקהילה החרדית.

 


איוולת

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

07.01.13

קשת, הארץ

הרב עובדיה יוסף, מנהיגה הרוחני של ש"ס, מאיים כי אם תתקבל לאחר הבחירות החלטה על גיוס בחורי הישיבות, יגיבו החרדים בירידה מהארץ. "נצטרך חס ושלום לעזוב את ארץ ישראל, לנסוע לחוץ לארץ", אמר יוסף ביום שישי האחרון והוסיף: "(אנחנו) מוקפים שונאים, מוקפים אויבים, והרשעים האלה שונאי התורה, כל זה לא אכפת להם, רוצים לגזור גזירות עלינו, גזירות קשות ורעות. בצרה גדולה אנחנו".

זוהר ישראל צוחק בבלוג שלו על דברי ההבל של עובדיה יוסף אך מציין את ההסתה בדבריו של עובדיה: "כשהוא אומר "מוקפים שונאים ואויבים" הוא לא מתכוון למדינות ערב שסובבות אותנו, אלא לחילונים” (קשת).

09.01.13

ynet

הרב יצחק בצרי, בנו של המקובל הרב דוד בצרי, מסר בשם אביו כי השלג בישראל הוא "סימן טוב שנשלח מבורא העולם" שמוחל על חטאים מיניים.

יש!!! אנחנו רוצים לראות רבנים מתגלגלים בשלג ערומים (nrg). צריך לצלם.

10.01.13

הארץ, קשת

ש"ס חויבה להסיר קטעים מתשדירי הבחירות בהם מוצגת אישה שנטען כי היא ערירית ונזקקת לסיוע של המפלגה. בפועל האישה זוכה לטיפול מבני משפחתה (לא מש"ס כפי שהם רוצים שבוחריהם יחשבו).

וזו לא התלונה הראשונה נגד ש"ס באותו נושא (דה-מרקר). בתכנית הסאטירה "ארץ נהדרת" סגרו חשבון.

14.01.13

קשת, ynet, הארץ, נענע10

חסידי עובדיה יוסף ומפלגת ש"ס פזרו גז מדמיע לפני הרצאה של אמנון יצחק, בגלל דברים שאמר יצחק בגנותם של מנהיגי ש"ס.

 

22.01.13

ynet

כמה עשרות חרדים קיימו בכיכר השבת שבירושלים ובבית שמש צעדת מחאה נגד קיום הבחירות לאחר האירועים הללו, הם עזבו את המקום ללא אירועים חריגים.

האם הם יודעים שהדמוקרטיה שהם כל כך שונאים שומרת על זכותם להפגין? וכי כיצד עליהם לדעת זאת אם אינם לומדים לימודי אזרחות?

22.01.13

ynet

גבר חרדי הפך שולחן הקלפי בבית שמש. כוח משטרה שהיה במקום עצר אותו לחקירה, וההצבעה בקלפי חודשה ונמשכה כסדרה. הגבר סירב להזדהות ונלקח להמשך חקירה בתחנת בית שמש.

דמוקרטיה אמתית כדרך חיים.

13.02.13

הארץ

יהודית איילון, ממייסדות קיבוץ מעגן מיכאל קבלה פנייה מהשירות הבולאי של מדינת ישראל בה הם בקשו תמונה עבור יצירת בול לכבוד "100 שנים לתעשיות בישראל". לאחר ששלחה להם את התמונה, היא קיבלה תגובה "אולי יש באפשרותכם למצוא תמונות עם פחות רגליים חשופות של בחורות?". ירון רצון, מנהל השירות הבולאי מסר בתגובה לכתבה, כי הבולים נמכרים בכל הארץ ולכן "...אנו מקפידים כי הנושאים, האיורים והתמונות, לא יפגעו ברגשות אוכלוסייה זו או אחרת".

אכן, זה עלול פגוע בחרדים אם ידעו שנשים עזרו רבות בהקמת הארץ ובמימוש הרעיון הציוני. המרגיז בכתבה הוא שכנראה חילונים הם אלה שפסלו את התמונה. ובהמשך לכתבה, להלן תגובה באתר הארץ (אזהרה: הכתבה מכילה "פורנוגרפיה" במרכאות כפולות)

החרדים היו נפגעים גם לו פורסמה תמונה ובה נשים סתם, ברגליים שאינן חשופות. עצם נוכחותן של נשים בפרסום כלשהו מעצבן אותם ופוגע בהם. השאלה לאותם חילונים המקפידים כל כך לבל יפגעו רגשות אוכלוסייה זו או אחרת היא, ומה על רגשותיה של אוכלוסיית הנשים, שהודרה מכל בול שנמכר בישראל, על אף תרומתן???

13.02.13

ynet

רבי מאיר רוזנבוים, מן הבולטים בעולם החרדי וראש החסידות בבני ברק טען ש-"עמי ארצות" הם הגורמים למצב הביטחוני, ולכן עליהם לשרת בצבא. "סכנות ביטחוניות אלו בשלהם, בגלל הימנעותם מלימוד תורה".

ומה לגבי "בורים" סתם? והרי לפי אי-ההיגיון הזה ניתן לומר שהחרדים מועלים ב"תפקידם".

21.02.13

ynet

הרב שמואל אליהו נשאל שאלה על מחלת האלצהיימר והשיב כי מי שחולה באלצהיימר חייב במצווה לזכור את "עמלק", ועליו להקפיד להאזין לאותה הפרשה.

מי ששואל שאלות מטומטמות, שלא יתפלא אם הוא מקבל תשובות מטומטמות. הבעיה היא כאן, שמי שעונה אינו מודע לטמטום בשני הצדדים.


ניסים ואסונות

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

10.01.13

נענע10

נגר בן 19 מארגנטינה נפצע, כאשר מסמר ננעץ בליבו עקב תאונת עבודה. מנהל בית החולים, ארנלדו מדינה, סיפר כי זו הפעם הרביעית בלבד שבה מצליחים רופאים בעולם להציל אדם מפגיעה שכזו. לדבריו, "במקרים כאלה, הניסיון המקצועי של הרופאים והצוות הרפואי הוא חשוב ביותר".

לו קרה הדבר ליהודי בארץ היו ודאי נמצאים אנשים דתיים שהיו מייחסים את ההצלחה לנס שנעשה ע"י הקב"ה, ולא ע"י הרופאים...

23.01.13

נענע10

תינוקת בת שנה נזרקה לכביש ממכונית פרטית בעת תאונה עם משאית במערב רוסיה. התינוקת פגעה בכביש ושניות מועטות לאחר מכן התקרבה אליה משאית. למרבה המזל התינוקת יצאה בחיים מהתאונה.

אנחנו קוראים לזה מזל, החרדים היו טוענים שזה נס לו הייתה זו תינוקת יהודייה...

12.02.13

nrg

התכנית הפופולרית "טופ גיר" בגרסתה הדרום קוריאנית צילמה במקרה מסוק מתרסק בעת צילום אחת התכניות. לפי הדיווח, איש לא מת בהתרסקות.

מזל! לא נס!

13.02.13

וואלה!

אישה ופעוט נדרסו על ידי נהג מכונית חולפת בעיר קובנטרי שבמערב בריטניה. למרבה המזל הם נפצעו קל.

 

17.02.13

וואלה!

ג'ונתן פילדינג לקח את בנו ואת זוגתו לטיסה בשמי יוטה, אך המאייד קפא בזמן טיסתם. תוך כדי נחיתת האונס, נשמע ג'ונתן פילדינג אומר: "יש לנו תפילה בלב ואני חושב שנהיה בסדר".

למי התפלל ג'ונתן, שמן הסתם איננו יהודי?

18.02.13

נענע10

אישה בת 42 ואחיינה בן ה-3 מאנגליה נדרסו על ידי רכב באמצע הרחוב בקובנטרי, אך יצאו עם פגיעות קלות יחסית, איזה מזל! הרכב הפוגע נמלט מהמקום מבלי להושיט עזרה.

 


חינוך

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

07.01.13

דה-מרקר

מירב ארלוזורוב מגיבה על ה-"הצלחה" המפתיעה במבחן הבינלאומי במתמטיקה טימ"ס - שבו זינקה ישראל 17 מקומות, היישר למקום 7 בעולם: "מערכות החינוך הנבדלות של החרדים מדרדרות את ישראל עמוק אל תוך העולם השלישי. בקרוב אנחנו נוצא מתוך קבוצת המפותחות ונמצא עצמנו במקום שמתאים לנו - בתוך קבוצת המדינות ש-15%-20% מתלמידיהן אינם לומדים מתמטיקה, אנגלית ומדעים. כמובן שאלה הן מדינות עניות ונחשלות".

זה כנראה בזכות לימודי הקודש... שהרי לימודי ליבה אינם חלק מתוכנית הלימודים בחברה החרדית.

16.01.13

קשת, הארץ

יהדות התורה יצאה בקמפיין "כולנו חרדים". בקמפיין הם מתמקדים ב-"גזרות" שיחולו על הציבור החרדי אם יהדות התורה לא תמנע אותם. בין הגזרות: לימוד מתמטיקה, אנגלית ומדעים והגיוס לצה"ל.

והם אפילו לא מתביישים. ח"כ ניצן הורוביץ הזדעזע מהחוצפה והעלה פוסט לפייסבוק וכמו כן, הקמפיין הזה גרר תגובה נלעגת מגולשי הפייסבוק.

28.01.13

nrg

שלוש תלמידות מבית הספר ליד"ה בירושלים, יעל הרצל, מירב רותם וסוף עמיחי, יצאו בקמפיין להחזרת תורתו של דרווין לבתי הספר. "בגלל הפחד מהדתיים לא לומדים אמיתות מדעיות. איך מצפים שתלמידים יתקדמו בלימודים?", שאלה אחת התלמידות. הן טוענות, שמשרד החינוך מעלים את תורתו של דרווין מתלמידי ישראל.

בהקשר זה כדאי להכנס לסרטון ב-youtube על "רשימה של מדענים המתנגדים לאבולוציה. באמת?" אז מיהם? ומי העניק להם את התואר "מדענים"?

11.02.13

כלכליסט

מקצועות הליב"ה שמשמשים להקנות ידע בסיסי נעלמים ממערכת החינוך לאור מספרם העולה של הילדים החרדיים במערכת החינוך. המשמעות היא, יצירת דורות שלמים של אנשים שלא יהיו מסוגלים להשתלב בשוק העבודה המודרני. מחקר של פרופ' דן בן דוד, ראש מרכז טאוב, הראה בנובמבר האחרון כי סיכוי ההשתלבות של גברים חרדים בשוק העבודה זהה לזה של גברים שאינם חרדים בעלי 0-4 שנות לימוד. זהו מצב עגום ביותר.

מדוע הם צריכים לימודי ליב"ה אם כל הידע האנושי כבר מצוי בתורה?


כלכלה

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

28.01.13

כלכליסט

אברך ביקש להעמיד את תשלומי המזונות עבור בנו על 1,400 שקל לכל היותר כי "תורתו אומנותו". השופטת ענת אלפסי מבית המשפט לענייני משפחה באשדוד חייבה את האברך לשלם 2,750 שקל בחודש מזונות לבנו והוסיפה ש"מן הראוי שהמשיב ייצא לעבודת יומו כדי לפרנס את בני משפחתו, כפי שעושים רבים וטובים. בהיותו אדם צעיר, בריא ומוכשר יוכל להשתכר לכל הפחות שכר מינימום". אגב, הגירושין היו על רקע העובדה שהאישה חשבה שהיא מתחתנת עם "עילוי" אך התגלה כעצלן.

משעשע, כיצד האברך הזה משתמש בתורה כקרדום.

07.02.13

הארץ, וואלה!, כלכליסט

בג"ץ הורה למשרד הפנים לנמק בתוך ארבעה חודשים מדוע מעונות סטודנטים מופלים לרעה לעומת ישיבות תורניות בקריטריונים לקבלת פטור מארנונה. העותרות טענו, כי הנוסח החדש נקבע מתוך שיקולים פוליטיים פסולים של שר הפנים, אלי ישי, שביקש להיטיב עם ציבור בוחריו. הן העריכו את סכומי הפטור שמקבלות הישיבות בעשרות מיליוני שקלים בשנה.

 

20.02.13

ynet, כלכליסט

1.7 מיליארד שקלים ניתנים כהנחה למגזרים חלשים בחברה הישראלית עבור מס הארנונה. בראש הרשימה, קבוצת החרדים שאינם עובדים. ההנחה ניתנת בהוראת משרד הפנים.

 


כללי

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

01.01.13

הארץ

השר לשעבר, יוסי שריד, כתב מאמר על מפלגת ש"ס שלטענתה דואגת לחלשים בקמפיין הבחירות שלה: "עכשיו, לאחר 30 שנה של יגיעה למען היגעים, ש"ס תדאג להם, סוף סוף... והיא תעשה זאת אך ורק בהנהגתו של בנימין נתניהו, שמחויבותו למוחלשים היא מן המפורסמות. כך מובטח ש"אלה שאין להם" יישארו באותו מקום שאין, וכך תוכל ש"ס להמשיך ולדאוג את דאגתם כפרנסה קבועה לראשי עסקניה".

חבל שבוחרי ש"ס לא יכולים לקרוא מאמר דעה זה, בין אם הם לא חשופים לו עקב חומות החברה החרדית, או אולי כי הם פשוט אינם יודעים לקרוא.

28.01.13

קשת, וואלה!

אישה, כנראה מקובה, צולמה מקעקעת כתובת קעקע על ידו של בנה כאשר הוא צורח מכאבים. הדבר גרר גינויים מאנשים ברשת וכן השוואה ל-"ברית המילה".

קישור מהפייסבוק.

30.01.13

nrg, דה-מרקר

נציב תלונות הציבור על שופטים, אליעזר גולדברג, קובע כי השופט ימיני התערב מעבר לסביר למען התביעה של אמנון יצחק נגד העיתון המקומי "מודיעין ניוז" במסגרת תביעה על הוצאת דיבה.

נזכיר כי אותו שופט, זכריה ימיני, הוא בעל רקע דתי.

18.02.13

ynet, כלכליסט

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מפרסמת כי אחד מכל תשעה ישראלים בוחר להתחתן בחו"ל ועוד ציינו כי מקרב הרשומים במרשם האוכלוסין שדיווחו ב-2010 כי נישאו בחו"ל, 73%הם יהודים.

האם יש מי ששואל את עצמו מדוע זה קורה??? האם זה אכפת, בכלל, למישהו מקובעי המדיניות בחברה היהודית בישראל?

25.02.13

דה-מרקר

פרופ' רונלד קרבס, מומחה לדמוקרטיות תחת איום ביטחוני טוען: החרדים מהווים איום על הדמוקרטיה.

לא צריך להיות פרופסור כדי להבין אמת פשוטה זו.


מדע וספרים

תאריך

מקור

תקציר

הערת המערכת

05.02.13

nrg

מחקר חדש של קבוצת חוקרים מאוניברסיטת אוקספורד שפורסם בכתב העת PNAS קובע, שאין קשר משפחתי בין האדם הניאנדרטלי לאבותיו של האדם המודרני. לדברי החוקרים שתי הקבוצות חיו בתקופות זמן אחרות בהיסטוריה, אך יש בהחלט אב קדמון משותף.

הניאנדרטלים כנראה אינם יודעים זאת, כי הם אינם מאמינים בתורת האבולוציה...

10.02.13

הארץ

ממחקר אמריקאי מקיף שארך שש שנים ובחן את אילן היוחסין של היונקים מעלה, כי האב הקדמון המשותף לאדם וליונקים רבים היה כנראה יצור בגודל עכברוש שהחל להתפתח לפני כ-66 מיליון שנה, שקל כ-200 גרם, ניזון מחרקים והיה בעל זנב שעיר וארוך.

אמנון יצחק, לידיעתך.

28.02.13

ynet

ד"ר אביעד סטולמן, אוצר אוסף היהדות בספרייה הלאומית, ערך כנס על נושא הצנזורה ביהדות. הכנס דן בצנזורה שנערכה החל מהגמרא ע"י נוצרים ועד היום. גם כעת גורמים חרדיים מצנזרים את "גדולי הדור" שלהם. בין המילים המצונזרות: מצויות גם המילים יוונים, נוצרים, ועבודה זרה.

מעניין כיצד אפשר להזהיר מפני גורמים שאינם כלל בנמצא...

יומן חופשחברים ב- עוצב על ידי