אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
כל מה שרציתם לדעת על ברית מילה או שהעדפתם לא לדעת
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > יוצאים בשאלה  לגירסת הדפסה     

לאט לאט התחלתי לפקפק, התחלתי להתעניין

סיפורו של גיל

גיל (שם בדוי) הוא נער שכתב אלינו את סיפורו האישי. אמו מביאים כאן את הסיפור הפשוט - אך כה נפוץ - כלשונו, בעריכה מינימלית.

חופש

אני לא בטוח אם הסיפור הזה מתאים בתור "סיפור של חוזר בשאלה" אבל זה נתון לשיקולכם. קצת רקע על עצמי: קוראים לי גיל. אני גדלתי בבית חילוני-מסורתי, ההורים שלי מאמינים ביהדות, אך הם אינם מקיימים את כל המצוות, "יעני" משהו בין חילוניים לחובשי כיפות.

הסיפור מתחיל בטקס בר-המצווה שלי. זה דבר שמאוד קשה לתאר אותו, כמה לחץ מופעל על ילד בין 13 מהמתפללים, ומהרב.

אני זוכר שהייתי הולך לבית כנסת בימי שישי, למשך תקופה של מספר חודשים לאחר בר-המצווה שלי. במשך תקופה זו, התיידדתי עם מתפלל ששמו היה דוד. דוד הזמין אותי באופן בלתי פוסק להתארח בביתו, שם הוא דאג לספק לי חומר בשפע על יהדות, חזרה בתשובה, ובמיוחד ספר שאני זוכר טוב מאוד, מלא בטיעונים שנועדו לתפוס את החילוני הממוצע.

כשאני לווה ממנו ספר, אני נאלץ להחזיר אותו, ולאחר מכן הוא משכנע אותי לקחת עוד אחד, ועוד אחד - דבר שמחייב אותי לחזור ולשמוע את ההרצאות שלו.

בביתו של דוד קיבלתי תחושה מאוד נוחה, בה הציגו לי (עכשיו, כשאני מסתכל על זה בדיעבד, לאחר שיש לי את כל העובדות בידיים) חצאי אמיתות ושקרים מוחלטים. טיעונים בשקל נגד האבולוציה (שוב, מסתמכים על כך שאני לא אלך ואבדוק מה זה באמת האבולוציה), והתחלתי לחשוב ברצינות על חזרה בתשובה, במיוחד כשהציגו בפני את הטיעון המשכנע למדי של הצופן התנ"כי. אתם צריכים להכנס למוחו של נער תמים בן 13, שאין לו מושג קלוש בסטטיסטיקה, וקל לו מאוד לבלוע את הטיעונים האלה.

חופש

אפשר לומר שהייתי בתהליכים ראשוניים של חזרה בתשובה - רציתי לחזור בתשובה אבל רציתי לקחת את זה בהדרגתיות.

השינוי התחיל תודות לתלמיד בכיתה שלי שהיה אתאיסט. התעניינתי איך הוא יכול להאמין בדבר כל כך מטופש - חוסר קיום של אלוהים?!? אחרי כל ההוכחות שנתנו לי!!!!

הוא ביקש ממנו לקרוא באתר חופש, ולהחליט בעצמי.

במבט ראשון אתר חופש נראה לי כאתר בוטה, אנטישמי, ושונא יהודים, עם פסלים של אנשים ערומים בעמוד הראשי "דווקא" כדי לעצבן (;

אבל לאט לאט, שראיתי שכל הטיעונים שנתנו לי בבית כנסת התנפצו, התחלתי לפקפק, התחלתי להתעניין, התחלתי לקרוא מה אומרים בשני הצדדים - השוויתי טיעונים של מחזירים בתשובה מול טיעונים של אתאיסטים, ובסופו של דבר הגעתי למסקנה שאתאיזם היא הדרך, ושהדת, למרות היתרונות שהיא אולי מספקת, אין לה שום תוקף אלוהי, לכן אין שום סיבה לציית לחוקים שנקבעו לפני אלפי שנים ע"י אנשים כמוני וכמוכם!

זה סוף הסיפור שלי, סיפור של איש שהיה בתהליכים של חזרה בתשובה... אבל... איך אומרים את זה... "ראה את האור"?


ינואר 2008חברים ב- עוצב על ידי