אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
חופש - יומן אירועים - דת ומדינה
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > מאמרים וספרים  לגירסת הדפסה     

ט"ז אב תשנ"ח

רוצה בן זכר? אכול סטייק בחמאה! ואלוהים איתך

מאת אלכסנדר פז, תל אביב

רבים מאיתנו הינם שומרי כשרות ואפילו אם לא מדקדקים הרי על נושא עירוב בשר וחלב משתדלים להקפיד. זוהי זכותם המלאה ואולם דבר אחד רצוי שידעו, איסור זה אין מקורו בתורה ונהפוך הוא. תורת ישראל רואה בעין יפה אכילת סטייק בחמאה, מלאכי ה' מלקקים שפתיהם בעונג והפרס מיידי: בן זכר לעקרה. נשמע דמיוני? לא למי שמכיר את תורתנו הקדושה:

וכך מתואר בבראשית י"ח ז' כיצד אבי האומה, אברהם אבינו, מסביר פנים לשלשת מלאכי ה' שבאים אליו לאלוני ממרא להודיע לו על הולדת בנו יצחק:

" . . . ואל הבקר רץ אברהם ויקח בן בקר רך וטוב ויתן אל הנער וימהר לעשות אותו: ויקח חמאה וחלב ובן הבקר אשר עשה ויתן לפניהם והוא עומד עליהם תחת העץ ויאכלו".

בקיצור, אברהם מכין מתכון שאהרוני טרם למד והמלאכים, אוכלים, אשכרא אוכלים ונהנים ובסוף גם מברכים "הנה בן לשרה אשתך" (שם, י), ומכאן שאכילת בשר בקר עשוי בחמאה ובחלב הינה סגולה לבן בכור לנשים עקרות לאחר גיל הבלות.

זה מה שאומרת תורת ישראל, קצר ברור ופשוט, שהרי דברי אלוהים נועדו גם לפשוטים שבאנשים ולא רק לקומץ רבנים..

ולכן אחי שומרי הכשרות אם חפצים אתם לוותר על תענוגות החיים שצווינו עליהם על ידי אלוהים, ניחא. אם סבורים אתם שמים "קדושים" פרי המצאת בני אדם, הינם טובים יותר לעקרות מאשר בשר בחלב, כפי שסבורים אלוהים ומלאכיו, גם אז ניחא. אבל לטעון שזהו איסור מהתורה, הרי זה חילול הקודש ממש.

להתראות במחלקה לחקר הפוריות על צ'יזבורגר וקולה.

מקדונלד'ס


ספטמבר 1998חברים ב- עוצב על ידי