אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
חופש - יומן אירועים - דת ומדינה
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > השתלטות חרדית  לגירסת הדפסה     

צבי בר - ראש עיריית רמת-גן -
אל תמכור את ילדינו לש"ס!!!
מאת אודי, כתב חופש ברמת-גן
אוגוסט 2000

שלטים רבים בנוסח זה ובדומים לו נישאו בידי מאות מתושבי שכונת מרום-נווה ברמת-גן. סטיקרים הנושאים את השם "חופש" נראו בכל מקום, על בגדי המפגינים ועל חלק מהשלטים.

הסיבה להפגנה - עיריית רמת-גן עומדת להקים בית ספר חרדי בלב השכונה החילונית. תושבי השכונה החילונית זועמים על ראש העירייה שלהם, כשלטענתם הוא הפר הבטחה קודמת שלא להקים מוסד חרדי בשכונתם. התושבים יודעים שבשכונתם לא גרים אנשים חרדים, והם יודעים מניסיון יישובים אחרים (ראה נווה-רותם, צורן ועוד), שמדובר בשיטה לפיה מקימים מוסד חרדי בלב יישוב חילוני, מסיעים מרחוק תלמידים לאייש את המוסד, העסקנים החרדיים, המורים וחלק מה"תלמידים" עוסקים, כבדרך אגב, בהטפות לדת, בחלוקת קלטות וחומר הסברה חרדי, בשידול ילדים וצעירים ללכת אתם לדת, ועושים כל מאמץ להמיר את דתם ודעתם ("החזרה בתשובה").

ח"כ יוסי פריצקי, שנכח בהפגנה טוען, שהקמת בית הספר החרדי במקום הוא מעשה בלתי חוקי, וכי הוא ינקוט בכל ההליכים המשפטיים שבידיו לבטל את החלטת ראש העירייה. נציגי השכונה הודיעו, שההפגנה היום היא רק צעד ראשון, והם ימשיכו במאבקם ולא יתנו להקים מוסד חרדי בשכונתם. הם פונים בבקשה נרגשת לכל תושבי המדינה, בייחוד לתושבי הערים בגוש דן לבוא ולהשתתף במאבקם.


תמונות מההפגנה:

Marom Nave - 15.8.00 Marom Nave - 15.8.00

Marom Nave - 15.8.00

Marom Nave - 15.8.00

חברים ב- עוצב על ידי