אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
חופש - יומן אירועים - דת ומדינה
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > השתלטות חרדית  לגירסת הדפסה     

קרית יובל: סיפורי האוניברסיטה העברית, והכשרת עבריינות על ידי העירייה

מאבק התושבים בקרית יובל למען שמירת צביון שכונתם אינו פוסק. שני נושאים עיקריים עמדו בימים האחרונים על הפרק.

חופש

בליל 26/7/09 החליטה האוניברסיטה העברית למשוך חזרה את המיכרז למכירתם של שני הבניינים ברחוב שטרן. זהו ניצחון גדול של התושבים, שכן הוא מונע במישרין את מכירתם של 64 דירות לקבוצות רכישה חרדיות. ניתן לקרוא על כך באתר Ynet.

מאבק זה טרם תם ויש להבטיח שדירות אלה בסופו של דבר ישרתו אכן את קהל הסטודנטים, עובדי האוניברסיטה ובוגריה. התושבים ממשיכים לפעול בנושא זה ומברכים את הנהלת האוניברסיטה ואת הועד המנהל על ההחלטה שהתקבלה.

חופש

ביום 27/7/09 התקיים דיון בוועדה לבניין ערים בעיריית ירושלים, בבקשתם של החרדים להסב את המכולת ברחוב אולסוונגר 9 לבית כנסת. עוד קודם לכן החרדים הפכו כבר את המכולת לבית כנסת בניגוד לחוק, ולמעשה בקשה זו באה לאחר צו סגירה שהוצא למקום. הייתה בבקשה זו לא מעט חוצפה כאשר העבריינים בעצם מבקשים להכשיר את עבירתם. כל מי שנכח בדיון בעירייה לא יכול היה שלא לשאול את עצמו האם כך מתנהלת עיריית ירושלים. במקום שהוועדה תדון בנושא זה ובהתנגדויות בצורה עניינית ומקצועית, הדיון היה פוליטי לחלוטין והטיעונים שהושמעו על ידי עו"ד הולצר (שייצג את הצד החרדי) היו עד כדי כך מקוממים, שהוא נאלץ לבקש סליחה ולחזור בו מדבריו הפוגעים. במקום נכחו לא מעט מתושבי השכונה, גם כאלה המתגוררים בסמוך לחנות המכולת. הדיון בהתנגדויות ובבקשה נעשו בסופו של דבר ללא נוכחות התושבים, וברוב של 6 נגד 4 (נמנע אחד) אושרה הסבתה של המכולת לבית כנסת. עתה צפוי ערר שיוגש על ידי התושבים למחוזית.

לדברי התושבים, מרגיזה במיוחד היו הצבעתם של שלושה מחברי הוועדה:

  • יו"ר הוועדה קובי כחלון - למרות שהעביר ביקורת ברורה על ההשתלטות על המכולת, ולמרות הבטחות קודמות, הוא החליט להימנע.
  • חבר המועצה אלישע פלג - חבר מועצה מטעם הליכוד ומתגורר ברחוב שמריהו לוין, דהיינו, קרוב מאד לאולסוונגר. התבטאויותיו במהלך הדיון היו מקוממות במיוחד וקשה להבין מה הניע אותו להצביע נגד התושבים.
  • חבר המועצה דודי הרשקוביץ - חבר מפלגת "ישראל ביתנו" שמורו ורבו ליברמן היה בוודאי מזדעזע על תמיכתו בהשתלטות החרדית.

תושבי קרית יובל מבקשים להדגיש כי הם סולדים מאופן הצבעתם של חברי המועצה הנ"ל וכי הם מבקשים מכל מי שיכול, להעביר לאותם חברי מועצה את דעתם בנושא. באותה נשימה הם רוצים להודות לאלה שתמכו בהם ולחזקם: פפה אללו, נעמי צור, רחל עזריה ומאיר תורג'מן. כל הכבוד!


יולי 2009חברים ב- עוצב על ידי