אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
האם כשרות טובה
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > השתלטות חרדית  לגירסת הדפסה     

בשל איסור על הופעת נשים בוטל המופע המתוכנן של להקת "מארש דונדורמה"

בזיון גשר המיתרים חוזר

מארש דונדרומה הם תזמורת רחוב ירושלמית שמונה 16 נגנים, הם עושים שמח ובאופן כללי הם מקסימים. למי שלא היה בהופעה - מומלץ באופן מיידי כדי להתגבר על אפרוריות הסתיו :)

להלן מכתב גלוי מאת נגני מארש דונדורמה:

בימים אלה אנחנו, נגני מארש דונדורמה, נמצאים במאבק על מראה פני תרבות עירינו היקרה והאהובה ירושלים או במילים אחרות... לפני מספר חדשים הוזמנו להופיע בפסטיבל "לילות סתיו בעתיקה" , פסטיבל שבו הופענו גם לפני שנה אך כחודש לפני ההופעה המתוכננת קיבלנו פניה מהמארגנים שבו הם מבקשים שיופיעו גברים בלבד וללא שתי הנגניות. מובן מאליו שדחינו את הבקשה ובתגובה הם החליטו על ביטול ההופעה.

ראוי לציין שהמארגנים ונותני החסות לפסטיבל זה הם עיריית ירושלים וממשלת ישראל - משרד התיירות והפסטיבל פתוח לקהל הרחב ומן הראוי שבמעמד כזה לא יהיו הגבלות ואיסורים אשר מאפיינים את הציבור החרדי. נודה לכם מאוד על תמיכתכם. אנא הפיצו מידע זה בקרב חבריכם. אולי קולינו עוד ישמע...

עד כאן לשון ההודעה. הגיע הזמן למחאה.

איך? פשוט. נא העבירו את הידיעה הזאת לחברים/ות אחרים שלכם שעשוי להיות להם איכפת כדי שנוכל יחד להפעיל לחץ מתון על עיריית ירושלים לא להיכנע לתכתיבים מגוחכים כאלה... ואם קשרים לכם בצמרת עירנו או מדינתנו - זה הזמן להעמיד אנשים על חומרת הבזיון וההתרפסות והפגיעה בתרבות, בחופש ובצביון.

יצויין שבחלק מה"טוקבקים" באתרי האינטרנט השונים מוזכרת העובדה שהמחאה הועילה וההופעה כן תתקיים בסופו של דבר ב-1/10. איננו יודעים אם הדבר נכון או לא. כך או אחרת מדובר בבזיון, ובאם המופע אכן מתקיים בהרכבה המלא של הלהקה - אנו מאיצים בכם להשתתף בו, גם כסוג של הפגנת הזדהות.


ספטמבר 2009חברים ב- עוצב על ידי