אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
חופש - יומן אירועים - דת ומדינה
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > השתלטות חרדית  לגירסת הדפסה     

גבעתיים


מרכז חב"ד ברח' כצנלסון פועל בניגוד לחוק

מתוך מכתב שנשלח לחברי עמותת "עם חופשי" בגבעתיים:

מזה כשלושה חודשים מתנהל ברח' כצנלסון 104, מרכז חב"ד העירוני - בית כנסת וכולל של תנועת חב"ד. המרכז פועל בימי חול מ - 5:30 בבוקר ועד שעה 23:00 בלילה וכמובן בסופי שבוע.

הפעלת המרכז הינה הפרה בוטה של החוק שכן הבניין ברח' כצנלסון 104 מיועד למגורים בלבד. המרכז מהווה מטרד בלתי נסבל לדיירים באזור.

בין באי מרכז חב"ד, ישנם משתמשים רבים אשר מגיעים מחוץ לגבעתיים. יש לציין, שמטרים ספורים מהבניין ניצב בית הכנסת הגדול של גבעתיים, ברח' שינקין 43, אשר ריק, כמעט לגמרי, ממתפללים ומשתמשים.

מר אפי שטנצלר, ראש העירייה, מסרב להפעיל את סמכותו, ולהוציא צו סגירה למרכז חב"ד. ראש העירייה החליט לתבוע את בעלי הנכס, המשכירים, בבית המשפט המקומי, בהליך משפטי ארוך שעלול להימשך שנים, אולם הוא מסרב לבקש מבית המשפט שיוציא צו סגירה מיידי למקום עד לתום הבירור המשפטי, כמקובל.

עיריית גבעתיים אף החליטה שלא להעמיד לדין את תנועת חב"ד, אשר מבצעת בפועל את העבירה. צעד זה אף הפתיע את השופט בבית המשפט המקומי, שהביע את תמיהתו על כך בדיון הראשון שהתקיים בנושא.

עמותת "עם חופשי" התגייסה לסייע לדיירים משפטית, ציבורית ותקשורתית. אנו בטוחים שחברי העמותה בגבעתיים יתגייסו אף הם ויסייעו למאבק.

נשמח לקבל את עזרתכם בחלוקת עלונים בכל תיבות הדואר בעיר, השתתפות במשמרות מחאה במקום ובתחומים נוספים.

המעוניינים לסייע יפנו לענת ישראל, רכזת הפעילות של העמותה: 052-633945, 03-6359019.

בברכה,
ארנן יקותיאלי
יו"ר עמותת "עם חופשי"

(20.2.00)חברים ב- עוצב על ידי