אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
חופש - יומן אירועים - דת ומדינה
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > החזרה בתשובה  לגירסת הדפסה     

תשובה קצרה מאבא בנושא אמנון יצחק

מאת: רפי קישון

הסיכום שלהלן נשלח כתשובה לשאלה של הבן שלי לגבי קטע מהופעה של אמנון יצחק:

אמנון יצחק הזה הוא מרצה מוכשר ומשעשע היודע לעשות מניפולציות מחוכמות על קהל לא ביקורתי, חסר ידע והבנה אשר אינו שואל שאלות ולא מעמיד את דבריו בספק, ובטח שלא מצליח לעלות על הדברים החשובים שלא נאמרים על ידו.

לא לשווא הוא נקרא אמנון יצחק - בדבריו יש הרבה אמונה וצחוק אבל אמינות אין בהם וצחוק ניתן לעשות ממנו עצמו, לא פחות.

הוא משתמש בחצאי-אמיתות וטעויות נפוצות ומציג דברים בצורה מגוחכת ומעוותת הגורמת לקהל לצחוק - ככה הוא קונה את ליבם, אבל כשנשאלות השאלות הנוקבות חזרה אז הוא יוצא ערום ועריה ומתגלה במלוא בורותו.

אם אני הייתי עולה לנאום אחריו הייתי עושה ממנו צחוק.

למשל :

הוא טוען שהמדע אומר שאבותינו הם קופים - זה לא נכון - המדע אומר שלאדם ולקוף יש אב קדמון משותף קרוב יחסית - ההתפצלות קרתה לפני 5-7 מליוני שנים. גם לאדם ולצנונית יש אב קדמון משותף במקרה זה ההתפצלות הייתה לפני מיליארד שנים בשלב החד-תאי כשעולם החי התפצל מעולם הצומח. לכל החיות בעולם ולכל הצמחים בעולם יש אינפורמציה גנטית הכתובה עם אותן 4 אותיות בדיוק = 4 חומצות הגרעין. זו עובדה מדעית מוגמרת ומוכחת שאין עלייה כל חילוקי דעות בכל עולם המדע - די בה כדי להוכיח שכל היצורים החיים כולל הצומחים התפתחו מאותו המקור.

מאז שהמדע למד לזהות את הגנים ולקרוא את האותיות, זו פריצת דרך משמעותית ומכריעה בחקר הטבע והאבולוציה ומכה ניצחת לכל הנבערים החושבים שהדת היא סמכות מדעית.

אנשי הדת מונעים על ידי הצורך הכפייתי לשמר את הקיים ולהגן על האמת הישנה והעתיקה שלהם, מפני כל ביקורת או שינוי. זה כולל כמובן איומים בעונשים רבים בעודנו בחיים ובמיוחד (אחרי שראו שזה לא פועל) אחרי המוות.

לעומת זאת עולם המדע הוא עולם פתוח ודינאמי שכל הזמן מונע על ידי הצורך לחפש את האמת הטהורה והמושלמת - זה לא אומר שכל מה שאיש מדע אומר בכל רגע נתון הוא האמת המוחלטת - אבל המוטיבציה של עולם המדע היא לחתור קדימה ולחפש את האמת ולא לחשוש להעמיד כל דבר בספק!

עוד כמה דוגמאות של אמנון יצחק שאפשר בנקל לסובב ולהפעיל נגדו:

הוא מאוד אוהב להשתמש במשל-השעון (מי הרכיב את השעון המסובך הזה - מה, הוא נוצר מפיצוץ של חומרים? חה.. חה.. חה ...)

אמנון יצחק טוען שהמורה לטבע אומר שאבותינו היו קופים - כבר הסברתי מקודם שזה מינוח לא מדויק. אני הייתי מציג לפני אמנון יצחק 5000 תכונות ויותר, במבנה הגוף של השימפנזה למשל שנמצאות זהות בדיוק גם בגוף של אמנון יצחק - אז אם השעון הזה מורכב בדיוק כמו השעון ההוא - אז כנראה שמוצאם מאותו מקור לא כן?

כאשר בדקו והשוו את הגנים, שהם הבסיס לקיום החיים, נמצא שיש זהות של 96% באותיות המרכיבות את הגנים של השימפנזה והגנים של אמנון יצחק, אשר כבר לא יצחק.

 

הוא צוחק על המורה לטבע שאמר שאבותיו הם קופים. אני מניח שהמורה לטבע גם אמר שמה שכתוב בתורה ובכתבי הקודש היהודים (וכתבי הקודש של כל העולם העתיק), שהשמש שוקעת וזורחת זה לא נכון, המורה לטבע טוען שהשמש עומדת במקומה ומי שמסתובב בעצם זה כדור הארץ - הוא מסתובב סביב עצמו וסביב השמש. כאשר איש המדע גלילאו גליליי אמר זאת בפעם הראשונה, אז חכמי הדת דוגמת אמנון יצחק המלומד צחקו עליו בפה מלא ואף הכריחו אותו לחזור בו מדבריו פן יומת - אז למה אתה לא צוחק היום על דבריי הכפירה האלה העומדים בניגוד גמור לעולם התורה, מר אמנון יצחק המבודח??!!

נעטפת בשתיקה, כי המדע הוכיח בצורה מוחלטת שאתה ואנשי הדת שלך וכל כתבי הקודש שלך, טעיתם טעות מרה ולא ידעתם את העובדה הזאת הברורה כשמש בצהריים - אז איך אתה מסביר זאת יצחק-הצוחק, שאלוהים שכביכול כתב את התורה וברא את העולם לא ידע את העובדה הפשוטה הזאת?

ועוד בהמשך למשל השעון האהוב.

בוא וניקח אותך באופן אישי מר יצחק-הצוחק - אתה בתור בן אדם יצור מורכב ביותר, לא יתכן שנוצרת סתם כך בפיצוץ - כמו השעון המורכב מישהו היה צריך להרכיב אותך חלקים חלקים בצורה מאוד מדויקת - לכן כנראה צודק המורה לתנ"ך האומר שאלוהים נכנס לבטן של אימא שלך ובמשך 9 חודשים ארוכים עבד שם קשה עם כלי המלאכה הקטנים שלו והרכיב רגליים וידיים, כבד וכליות, ותקע עיניים בגולגולת וכו'. ובטח שלא נאמין לשטויות של המורה לטבע הטוען שאתה אמנון היית באופן אישי חד-תא קטן - זרעון קטן בגודל מיקרוסקופי אשר נכנס לתוך ביצית קטנה ברחם של אימא שלך, והתאים התחילו להתחלק מעצמם לפי ההוראות של הקוד הגנטי שלך שנוצר במשך אלפיי-מליוניי שנות אבולוציה וככה גם אתה נוצרת בתחילה כחד-תא ובהמשך רב-תא שהפך למין תולעת ולמין עובר הזהה לעוברים של חיות אחרות ורק בהמשך קיבל עיצוב סופי של בן אדם.

אתה היית צוחק מאוד על השטות הזאת של המורה לטבע - אבל לצערך הכל מוכח ומצולם.

וכך אפשר להמשיך ולחבוט באמנון-יצחק-הצוחק, שהוא אמנם מצחיק אך לא אמין, ולהראות לו שאלוהים היהודי שכתב את התורה לא ידע אפילו לחשב את השנה בצורה נכונה, ובאופן מוטעה חישב אותה לפי הירח ולא לפי השמש, ורק תיקונים מאוחרים הכניסו את חודש התיקון אדר ב', וכך מקרטעת לה השנה היהודית בצורה לא מדויקת שבועיים קדימה ושבועיים אחורה, כמו שיכור-מבולבל שלא מבין מה קורה סביבו.


יולי 2011חברים ב- עוצב על ידי