אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
חופש - יומן אירועים - דת ומדינה
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > החזרה בתשובה  לגירסת הדפסה     

פעילות מיסיונרית בלתי-חוקית של חב"ד בנמל התעופה בן-גוריון

ערכה את הדף: שירה

בנמל התעופה בן-גוריון, באולם היוצאים לחו"ל, מיד לאחר דלפקי ביקורת הגבולות, קיים חדר פעילות הטפה לדת של חב"ד. לא אחת ביקשנו מכל פעיל ותומך של "חופש" בכל יציאה לחו"ל לבדוק באותו חדר מהם החומרים המופצים, לקחת דוגמאות ולשלוח אלינו, וכן לרשום פרטים - שמות ותאריכים במקרה שמטיף כלשהו יוצא מהחדר לביצוע שידול מיסיונרי על העוברים והשבים.

והנה, עירנות של אזרח הביאה להישג הבא:

שלילת הרישיון בוצעה על בסיס החלטת בג"צ מלפני כעשר שנים, שאסרה על חב"ד לעסוק בשידול (הטפה מיסיונרית דתית) מחוץ לאותו חדר ("דלפק"). החלטת בג"צ זו באה לאור עתירה שהגישו התנועה הרפורמית ועמותת חופש (אז ע.ל.ה.).

על העתירה ומה שבא בעקבותיה - קראו כאן.

אמנם מדובר, לצערנו, רק בשלילת רישיון של מטיף חרדי אחד, ולא של החדר כולו, אבל בנסיבות בהן אנו חיים גם זה נחשב הישג רציני. מטיפים כאלו לא חסרים, ואת מקום הנשלל ממלא מיד, מן הסתם, מיסיונר אחר, "במצוות האלוקים". לכן אנו חוזרים ומבקשים מכל אזרח, שוחר החופש, וכל ידי ופעיל "חופש" - ביציאתכם את הארץ דרך נמל התעופה בן-גוריון - אנא בקרו בחדר חב"ד, ראו מה נעשה שם, רישמו כל אירוע חריג, בייחוד שידול אנשים מחוץ לאותו חדר, רישמו שמות ותאריכים, איספו דוגמאות של חומר הטפה דתי שקיים באותו חדר - ושילחו אלינו.

חשוב: נדרשים סרטונים שמתעדים את נציגי חב"ד יוצאים מתחומי הדוכן ופונים מיוזמתם לאנשים עם הצעות שונות, כגון להניח תפילין. רצוי מאוד סרטונים ארוכים המתעדים התנהגות חוזרת ונשנית ולא מקרה בודד.

שימו לב: כל הפרה של התנאים המצויינים בפסיקת בג"צ על ידי אנשי חב"ד מהווה עילה לתביעה על-ידי עמותת חופש, שיש לה סיכויים גבוהים להתקבל.

זה יכול להיות מסובך, אבל - אם נרצה - גם מאד פשוט: רק עירנות של כל אחד ואחת מאיתנו תתרום לחיסול הפעילות המיסיונרית של חב"ד בנתב"ג!

 


פורסם לראשונה: ספטמבר 2001
עודכן: ספטמבר 2023חברים ב- עוצב על ידי