אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
תרמו לעמותת חופש
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > החזרה בתשובה  לגירסת הדפסה     

"שפן כשר וחכם בלילה"

עוד טיפה על דילוגי אותיות בתורה

מאת ניצן

רבות כבר דובר על הטכניקה המסתורית בה בחר אלוהינו כביכול כדי להצפין את מסריו הסמויים בטקסט התורני. לחדשים בתחום זה נקדים הסבר קצרצר: אנו סורקים את הטקסט בתורה ומאתרים צירופי אותיות בעלי מרחק קבוע ביניהן, אשר מכילים משמעות כלשהי. באותה עת (וזהו החלק הערמומי) אנו מכוונים את מוחנו להאמין שזה לא יכול להיות מקרי. הדבר חייב להיות איזשהו מסר סודי שהוצפן בתוך הטקסט על ידי הכל-יכול - אחרת איך הוא הגיע לשם?

"המהדרין" מצאו שיטות להאדרת האפקט. נניח למשל שמצאנו בשיטה האמורה מסר כלשהו, ובסמוך לו או לאחד מחלקיו מצאנו טקסט מקראי העוסק באותו הנושא... עכשיו כבר "ברור" כי יד מכוונת היתה בדבר!

חמושים בתוכנת מחשב פשוטה שניתן לעצב ולכתוב במשך כשעה-שעתיים, יצאנו לסייר בנבכי הדילוגים ולשאול את אדוננו מספר שאלות רלוונטיות בענייני דיומא. תשובותיו הפתיעו אפילו אותנו.

"הבי לנו דילוג כלשהו, ארוך, מסקרן וטפשי," ביקשנו מהתוכנה החרוצה והמסורה. "בבקשה," ענתה זו, ובדילוג של 3628 שלחה אותנו לנופש בדרום הארץ:

ביי באיי אילת - רק אל ארץ בני עמון לא קרבת (דברים ב' ל"ז)
באותיות ללא רשי - וכתבת על האבנים את כל דברי התורה הזאת באר היטב (דברים כ"ז ח')

אם כך חושבים הדילוגים על רש"י - גדול המפרשים והמבארים - מה הם חושבים על דבר ה' עצמו? את המענה לכך מצאנו בדילוג בן 2827 אותיות:

דבר יהוה - הבל הבלים (במדבר כ"ג י"ז)

ואכן, איך יכולים דברי ה' בתורה לתאר את השפן כמעלה גרה בשעה שאינו כזה? גם תכנת הדילוגים שלנו סוברת כך, בדילוג מאד ייחודי בגודל 2999:

"ואת השפן כי מעלה גרה המה" - איך אלוהים הוא? (דברים י"ד ז')

"אוכלי שפנים וחזירים" כנה הרב שך ז"ל את הקיבוצניקים. רובם של אלה התחילו בינתיים להתחנף לשקל הדתי "ולהכשיר" את מקומותיהם לביקורים מזדמנים של תומכי ספר דברים. אבל דווקא הדילוגים שלנו סוברים שוב אחרת - איכלו שפנים טעימים, כאוות נפשכם, ובכל צורת בישול שהיא (דילוג בן 4 אותיות בסך הכל):

שפן כשר וחכם בלילה - אשר תאפה בתנור וכל נעשה במרחשת ועל מחבת (ויקרא ז' ט')

תהינו מה יש לדילוגים הקדושים להגיד על האבולוציה של בעלי החיים, אשר כידוע הינה קנוניה חילונית על פי ההשקפה הדתית. והנה בדילוג של 2402:

אבולוציה - אפרוחים או ביצים, והאם רובצת על-האפרוחים או על-הביצים (דברים כ"ב ו')

לא נרחיב את הדיבור על מה בדיוק עושים חרדים מסוימים עם מצוות תקמ"ד ותקמ"ה (מתוך תרי"ג), הקשורות באפרוחים ובביצים הנ"ל. במצווה הס"ב ("לא להחיות מכשפה"), לעומת זאת, דנו כבר בעבר במאמרים קודמים. אז מה בדיוק חושבים השמיים על הופעותיו של אורי גלר, למשל? הנה בדילוג מעניין במרחקים של 1653:

אורי גלר - לא ימצא בך מעביר בנו ובתו באש, קוסם קסמים, מעונן ומנחש ומכשף, וחובר חבר, ושואל אוב וידעוני, ודורש אל המתים (דברים י"ח י'-י"א)

שמו של אורי גלר יוצר בדילוג זה צלב מושלם עם המצוה העתיקה. לאוהבים הבלים מורכבים מעט, נציין ש-1653 בגימטריה יוצא: "ישו נולד בבית לחם ו/או בנצרת". תופעת אורי גלר, בדומה לישו, נבראה מקהל היעד שלה. כך גם חושב מחשב הדילוגים שלנו (7316):

קהל חץ רק ברא אורי גלר מרעש

אז מהי הדת המועדפת על בורא הדילוגים? האם היהדות או הנצרות? ואולי האיסלם? הטקסט התורני העכשווי עונה לנו על כך בדילוג גדול של 9701 אותיות:

דת? רק חילוני!

"חילוני?! והרי דרושים שני עדים שומרי מצוות כדי שיקום דבר!" הקשינו, אבל הדילוגים בשלהם (והפעם בדילוג של 13, למזל טוב):

הב חילוני לראיה!

"ומה דעתך על אתר 'חופש'?" שאלנו את האורקל שלנו, האם כדאי לשים אותו על מסך המחשב? תשובתו לא אחרה לבוא, בדילוג של 1413:

אתר חופש נשים!

נסיים באיזכור העובדה ההיסטורית, על פיה הטקסט התורני עצמו עבר לא מעט שינויים ותהפוכות במשך השנים. הנושא הוזכר כבר בעבר במספר מחקרים ומאמרים, כולל באתר 'דעת אמת' וגם באתר 'חופש'. עדכון הטקסט פירושו הפשוט כמובן שהדילוגים בני ימינו אינם בהכרח גם הדילוגים של תמול-שלשום, היות שהטקסט המקורי ואיתו גם חשבון הדילוגים השייך דווקא לו, אבדו עם השנים. עם זאת, ארגונים שונים - למשל ארגון 'הידברות' - ממשיכים להפיץ את "בשורת הדילוגים" כאילו בדברי אלוהים חיים מדובר.

שאלנו את תוכנת המחשב שלנו מה דעתה על חשבונות הדילוגים שמופצים על-ידי 'הידברות'. אלוהינו המעודכן ענה בדילוג מפתיע של 1781 אותיות:

הידברות בהבל - אבד חשבון (במדבר כ"א ל')

ועכשיו עם מעט רצינות: כל אחד ואחת יכולים לשחק במשחק הטפשי הזה, ולמצוא דילוגים שיתאימו לבחירתם והעדפותיהם, בעד או נגד, לטוב ולרע, לכיוון זה או לכיוון ההפוך. נושא הדילוגים כבר נלעס לעייפה, ואפילו - ישמור האל המקראי - לאקדמיה הצליח לחדור (ראו גם מאמרו של פרופ' אומן, זוכה פרס נובל לכלכלה, נגד דילוגי אותיות).

מוחנו, שמאוהב עד כלות בקונספירציות שונות, החל בדילוגי אותיות ובמעמדי הר סיני, וכלה ברוחות רפאים ובחטיפות על-ידי חייזרים, מסרב להיפרד מגירוי פסבדו-אינטלקטואלי זה. על כן אנו מאחלים לכם דילוגים נעימים וחג שמח, ולוואי ויגיע סוף סוף קצת גשם.


דצמבר 2006חברים ב- עוצב על ידי