אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
חופש - יומן אירועים - דת ומדינה
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > עוד  לגירסת הדפסה     

קהל - קבוצת הורים לילדים לא נימולים


(טקסט זה נשלח אלינו מ"קהל")


קבוצת קה"ל קמה ביוני 2000 על ידי הורים לבנים שהחליטו לא למול את בניהם. בזמן הקצר שהקבוצה קיימת הצטרפו אליה עשרות הורים (והורים לעתיד) שהחליטו לא להכנע למוסכמה החברתית השלטת בארץ ולחסוך מבניהם את הכאב, הסבל, הסיכון והנזקים הנגרמים והעלולים להגרם מברית-המילה - פעולה הנחשבת 'קלה' ומקובלת בחברה הישראלית.

מטרות הקמת הקבוצה הן לשמש מסגרת חברתית נוספת לילדים לא נימולים והוריהם שבה יפגשו הורים עם הורים אחרים וכן הקמת מרכז הסברה ומידע לציבור הרחב שבו יוכלו הורים לעתיד, המתלבטים בקשר לברית-המילה, למצוא מידע בנושא. מרכז המידע קיבל עד כה פניות רבות ממגוון רחב של אנשים.

בקבוצה אנשים המעורים היטב בחברה, משכילים, חילוניים ברובם (אך ישנם המגדירים עצמם מסורתיים או אף דתיים) בטווח נרחב של מקצועות ודעות פוליטיות ואחרות. בשל אופיה הסובלני של פעילותה, אין הקבוצה עוסקת בהטפה 'מסיונרית' כנגד ברית-המילה וכמובן אין לה כל אופי 'אנטי-יהודי' או 'אנטי-דתי' (החברים בה רובם ככולם יהודים וישראלים, אם כי אין כל סינון לגבי מגזרים אחרים). אין כל כוונה להחזיר-בשאלה יהודים דתיים או לפנות בהסברה כלשהי לחלק הדתי-חרדי של העם מתוך הנחה כי רוב רובם של הרואים בברית-המילה מצוות אלוהים אינם יכולים (גם לו רצו) להפר אותה ומתוך כבוד לאמונתם.

מתוך אותה סובלנות שמות החברים בקבוצה חסויים ואינם מפורסמים בתקשורת או בכל צורה אחרת, למעט חברים שהחליטו, באופן אישי, להתראיין או לקחת חלק בפעולות ציבוריות. חסיון זה, לא נעשה, כמובן, מתוך בושה, אלא בעיקר מפני שחלק מהקבוצה כולל ילדים ותינוקות שזכותם לפרטיות מובנת.

הקבוצה פועלת נגד הבורות בנושא ברית המילה. שנים של חינוך מטעה והסתרת מידע הובילו אנשים רבים (ובכללם גם אנו) לחשוב שמדובר בחיתוך פשוט, חסר סיכונים ו'בעל תועלת רפואית' של 'חתיכת עור מיותרת', ושהתינוק אינו חש בו כמעט. אמירה מקובלת זו רצופה שגיאות! מידע רב התומך בהתנגדותנו לברית המילה נמצא באתרי אינטרנט, מאמרים מדעיים, חוויות של הורים אחרים, קטעי עיתונות וטלויזיה וכו' - השכילו לפני שתשלחו ידכם אל התינוק!פניותיכם אלינו תתקבלנה בברכה,

קבוצת קה"ל.לראש הדףחברים ב- עוצב על ידי