אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
תרמו לעמותת חופש
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > יומן חדשות  לגירסת הדפסה     

עבריינות, אלימות, פשיעה
וחשדות לפשיעה ואלימות בעולם הדתי והחרדי

מרץ - אפריל 2003
ראה הקדמה כמו ביומנים הקודמים

פשיעה בעולם הדתי והחרדי

עבירות מין

14.3 (חדשות וואלה): תושב יבנה, החשוד כי אנס וניסה לרצוח תושבת העיר, טען: קיבלתי אות משמים. ידעתי כי אם אעקוד אותה תבוא הגאולה".

26.3 (י, מ): מפקח בכיר במינהל החינוך הממלכתי דתי, נעצר בחשד שאנס חמש נערות דתיות בנות 18-15 בדירת מיסתור ברמת-גן.

31.3 (ה): אישה שהתלוננה נגד הרב אבינר על הטרדה מינית תובעת אותו לדין, וטוענת שמתנהל מסע להשתקתה. אבינר הוא הרב של בית אל א'.

15.4 (ערוץ 2), 16.4 (ה, י): רפי גינת בתכניתו כלבוטק הציג צילומים במצלמה נסתרת של רופא אורטופד מנהריה, שמיזמז שדיים של נשים צעירות שבאו לבדיקה אורטופדית.
על ראשו של הרופא כיפה.

18.4 (ה): רב באוניברסיטת בר-אילן, לשעבר ראש המדרשה לבנות, פוטר עקב תלונות על הטרדה מינית. 20.4 (י): "אנשי ציבור דתיים ניסו להשתיק את פרשת המרצה המטריד". 18.4 (7 ימים ידיעות אחרונות): המפקח - כתבה מאת יובל קרני על ד"ר שמעון אביגל, שהיה מפקח בכיר בחינוך הממלכתי-דתי במשרד החינוך, והנאשם בבעילת נערה בת 15. "הוא בטוח שעשה רק טוב לעם ישראל, והוא לא מבין באיזו זכות מתעניינים ביחסים שקיים עם נערות פנימייה דתיות".

פשיעה בעולם הדתי והחרדי

חיתון קטינים בידי חסידי ברסלב ביבנאל

23.3 (י): הרב משה זילבר, בן 31, נעצר בידי המשטרה כחשוד עיקרי באירגון ובניהול טקסי נישואים של קטינים במושבה יבנאל. 25.3 (ה, מ): חשד: בקהילת ברסלב ביבנאל חיתנו עשרות קטינים.

28.3 (י): חקירת משטרה במשטרת העמקים: כעשרים עדויות של קטינים תושבי יבנאל ילדים וילדות בגילאי 16-12 אולצו להתחתן תחת לחץ ואיומים של רבנים בקהילת ברסלב ביבנאל.

30.3 (י): חסידי ברסלב "הוציאו חוזה" על הרב פרנקל, הרב של יבנאל. המשטרה חושדת כי החסידים התכוונו לחסל את פרנקל, שמתנגד למינהגם לחתן ילדים בני 16-12. 11.4 (סופשבוע מעריב): "הרבי אמר צריך להתחתן" - כתבה מאת שרי מקובר על הרב שיק, שביצע עשרות נישואי קטינים במושבה יבנאל.

פשיעה בעולם הדתי והחרדי

שונות

5.3 (י): שר המשפטים לפיד (שינוי) יוזם הפסקת שידורי הרדיו הפיראטיים.

12.3 (י): המשטרה פשטה אתמול על משרדי תחנות רדיו לא חוקיות של ש"ס.

12.3 (מ): יונתן יוסף, נכדו של עובדיה יוסף, שנעצר לפני 3 שנים בחשד להחזקת אמצעי לחימה ותקיפת שוטרים הודה באשמה, אבל ההרשעה בוטלה במסגרת עיסקת טיעון, ועל יונתן יוסף הוטלו 200 שעות של שירות לטובת הציבור. השופטת פרימן-פלדמן ביטלה ההרשעה בהסבר שהיא תפגע בעתידו באופן ממשי.

16.3 (י, מ): זאב אסמן בן 34 מיבנה: לפני 15 שנה בוטל כנגדו אישום ברצח בשל אי-כשירותו לעמוד לדין. הוא השתחרר, "חזר בתשובה", וכעת נעצר שוב כחשוד באונס ובניסיון לרצח "בגלל אות משמים".
בתמונה לראשו - כיפה.
חזר בתשובה? חזר מהיכן? ותשובה - על איזו שאלה?

25.3 (ה): רשם העמותות מינה חוקר לבדיקת אי-סדרים בעמותת הרב משה יוסף, בנו של עובדיה.

14.4 (י): המשטרה בודקת אי סדרים כספיים במוסד של הרב יוסף, ומדוע העביר בית המדרש "יחווה דעת" שבראשו עומד דוד יוסף מאות אלפי שקלים לעובדיה יוסף, שהוא במקרה אביו של דוד יוסף, ולאנשים נוספים בצמרת ש"ס.
בסוף יגידו "לאלוהים הפתרונים", ואיש אינו יודע מחשבותיו, ויסגרו את התיק וכל החשודים יזכו בתפקידי כהונה עד סוף כל הדורות.

4.4 (מ): "הייתי מתנה לשר בניזרי" - כתבה מאת עמי בן-דוד, מרב דוד ודוד ברון על עובדת זרה שתבעה את השר בניזרי בבית הדין לעבודה: הועסקתי בביתו של בניזרי ולא קיבלתי שכר. האיש ששלח אותה לבית השר לשעבר חשוד במתן שוחד לבניזרי בפרשות אחרות.
להזכיר למי ששכח: בניזרי היה שר העבודה בממשלה הקודמת

18.4 (אינטרנט הארץ): מנכ"ל ישיבת "תורת החיים" בגוש קטיף חשוד שהונה את המדינה במיליון שקלים. 28.4 (י): המשטרה פותחת בחקירת פרשיות מירמה בישיבת "תורת החיים", בין היתר - משיכת מאות-אלפי שקלים במירמה ממשרד הדתות. בנו של סגן שר הדתות הוצג כנזקק, בורר האורז במטבח הוצג כמורה לארכיאולוגיה, והגנן כמורה לעבודה סוציאלית. 28.4 (י): הישיבה ניסתה להוציא כספים גם מקרן הכנסת לנזקקים. חתימות של תלמידים ממשפחות אמידות שהוצגו כנזקקים - זויפו.
איזו סמליות בשם "תורת החיים". תורתם אומנותם...

21.4 (י): חשד שמנהל בית ספר ממלכתי-דתי בגוש דן התעלל במשך שנים באשתו.

23.4 (אינטרנט הארץ): חרדי בן 38 חשוד בהתעללות באשתו וב-8 ילדיהם, ובשריפת חיית המחמד שלהם.

פשיעה בעולם הדתי והחרדי

ה"משיח" הגיע

29.4 (מ, י, ה): עוד בית כנסת הוצת בידי ה"משיח" - ברחוב עקיבא בבני ברק. כתובות שנמצאו במקום אומרות: "בגלל הפאות - המשיח", ו-"הסירו את הפאות. המשיח".

30.4 (ה): נתפס אופיר בן-הרוש (בן-ארוש), חרדי בן 30 מבני-ברק ששרף שלושה בתי כנסת בחתימה של "משיח". בן-הרוש הודה בחקירתו במעשיו. (י): "בן ארוש: אגאל את עם ישראל בתוך חודש. אבל עוד לפני הגאולה צריכים להחיות את זוהר ארגוב ועפרה חזה". (מ): בן-ארוש, חוזר בתשובה: "רציתי שהרבנים יאסרו על הנשים האשכנזיות להסתובב עם פאות לראשן"...חברים ב- עוצב על ידי