אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
חופש - יומן אירועים - דת ומדינה
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > מאמרים וספרים  לגירסת הדפסה     

הדת קמה על יוצריה - הגרסה האנגלית

ספר מתורגם מאת ירון ידען

בשנת 2007 יצא לאור ספרו של ירון ידען "הדת קמה על יוצריה" (בהוצאת גוונים). לאחרונה תורגם ספר זה לאנגלית, וזמין לקנייה באתר "אמזון" בגרסה מודפסת או בגרסת "קינדל" אלקטרונית.

הספר זכה לשם המתורגם "Religion Caught in Its Own Net". בתרגום מילולי, אם תרצו, "הדת נתפסה ברשת של עצמה", אך התרגום של משמעות הביטוי נאמנה למקור.

הספר באתר "אמזון": https://www.amazon.com/dp/B08N5751X7 - שלחו את הקישור לקרוביכם ומכריכם דוברי האנגלית.

להלן תרגום תיאור הספר המופיע באתר "אמזון":

תיאורו המרתק של רב לשעבר על השפעתם של חוקים דתיים קדומים על התרבות המודרנית

בעידן המודרני, כאשר שוויון, חופש ואושר הם הערכים החשובים ביותר של האדם, הניגוד הקשה עם העולם העתיק של חוקים דתיים מחמירים של היהדות שנוצרו לפני 1,500 שנה - בלתי ניתן להכחשה.

ספר זה הוא ספר חובה לכל מי שרוצה להבין את המושגים הדתיים השולטים כיום בחייהם של יהודים אורתודוקסים, ובמובנים מסוימים גם בחייהם של יהודים חילוניים. בין שהם מכבדים את הדת, שונאים אותה או מפחדים ממנה, יהודים חילוניים לעיתים קרובות אינם מודעים לכך שהבעיה נעוצה בתפיסת העולם הדתית ככזאת, ולא באופיים או בהרגלים של האנשים החיים אותה.

מספר דוגמאות ניתן למצוא בחוקים הדתיים המיושנים-כיום שמוכוונים אל כל מי שאינו שומר מצוות: אישור להרוג יהודי חילוני, איסור להציל חיים של לא-יהודי, חוק הרואה בכל מי שאינו יהודי - שקרן בלתי מהימן, ועוד רבים.

ירון ידען הוא אדם מיוחד. הוא מומחה ליהדות, לאחר שכיהן כרב וראש כולל דתי יהודי, וכיום הוא יהודי חילוני שממשיך ללמוד ולחקור את העולם שהשאיר מאחריו. באמצעות ספר ייחודי זה, ידען פותח בפני קוראיו מבט אל השפה ותפיסת העולם הדתיים, ומספק בסיס ידע לכל מי שמוטרד משאלות של זהות, דת ולאום.

 


ינואר 2021חברים ב- עוצב על ידי