אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
חופש - יומן אירועים - דת ומדינה
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > מאמרים וספרים  לגירסת הדפסה     

חז"ל בראי אחר

ספר חדש מאת ירון ידען

חז"ל תחת אש! כך ניתן להגדיר את ספרו החדש של ירון ידען, אשר מותח ביקורת וחושף בעיות קשות בכתבי חז"ל שנתפסים כבלתי ניתנים לערעור. בקרוב בחנויות ובאינטרנט.

ארבע מאות (!) עמודי הביקורת בספר 'חז"ל בראי אחר' מעלים ספקות קשים באשר לאיכות המידע והרעיונות אחריהם הולך העם היהודי במאות השנים האחרונות. טעויות, שגיאות, העתקה מתרבויות אחרות, שיבושים בהבנה ובעיקר התעלמות מן המציאות ההולכת ונגלית למין האנושי לאורך השנים ובאמצעים ההולכים ומשתכללים - אלו הם חלק מהדברים הנפרשים בספרו של ידען. ללא כל צנזורה ופחד חושף המחבר אילו ערכים מוזרים מציעים חז"ל במסגרת מרכולתם העתיקה - אשר נלמדים מבוקר עד ערב בישיבות ובכוללים במימון המדינה במסגרת "תורתו אומנותו".

ידען, אדם שנוי במחלוקת בציבור החרדי, אשר רבנים אסרו לקרוא את כתביו, את הקלטותיו נאסר לשמוע, ושיח עימו נאסר גם הוא עקב הפחד שישפיע על הצעירים המאמינים. ואכן, לא פעם עוזבים הצעירים את האמונה לאחר שקראו תכני ביקורת וחשיבה באתר הארגון "דעת אמת" אשר נחסם גם הוא באינטרנט ה"כשר".

ירון ידען הוא חרדי לשעבר, מומחה לפסקי הלכה שכיהן כרב בכולל רכסים ובטבריה עד 1994, עת עזב את העולם החרדי לאחר שגילה סתירות שלא ניתנות ליישוב, הן באמונה והן בכתובים. אב לשמונה ילדים, כיום מורה להיסטוריה, בעל תואר שני בחינוך. את ספריו ניתן לרכוש בחנויות הספרים ובאתרי האינטרנט. קריאה מהנה.

   

חז"ל בראי אחר - 400 עמודים, 98 ש"ח, מודפס ודיגיטל. ניתן להזמנה מוקדמת בטלפון 050-5615661.
אתר: http://daatemet.org.il

 


מרץ 2022חברים ב- עוצב על ידי