אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
הספר: ויברא האדם את אלוהים בצלמו
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > לחיות חופשי  לגירסת הדפסה     

חתונה בפראג

מנסיונם של מתחתנים טריים

ראו גם: ארגון עצמי של חתונה בקפריסין

פראג היא אופציה מעט יותר יקרה מאשר קפריסין. עם זאת, לא מעט ישראלים בוחרים לערוך את נישואיהם בעיר מופלאה זאת, בירת הרפובליקה הצ'כית. נחיתה מקרית בשדה התעופה עשויה להפגיש אתכם עם שלטי "חתונה" שונים בעברית, של מדריכים מקומיים המצפים לבוא זוגות טריים מישראל, איתם תיאמו את ההליך מבעוד מועד.

יתרונה הגדול של פראג הוא ביופיה המדהים ובאפשרויות הרבות לתיור וטיול (וגם לסעודה...) שהיא מעמידה בפני מבקריה, ועל כן מומלץ בהחלט לתכנן חופשה בת מספר ימים, אם אתם כבר שם, אתם יודעים...

את ארגון הטיסות והמלונות קל לבצע באופן עצמאי, באמצעות רכישת "חבילה" מאחד מאתרי התיירות הידועים באינטרנט הישראלי. טקס הנישואין עצמו נערך בדרך כלל באחת הטירות המקומיות או במשרד כלשהו הקשור לעיריית פראג, ויש לתאמו מראש בעזרת מדריכים מקומיים העוסקים בנושא, ובתשלום.

חופש

מבין האפשרויות השונות, אנו נתקלנו בקמילה, שדוברת צ'כית, אנגלית ועברית, ועוסקת בארגון כל הכרוך בחתונה בפראג. העסק עולה מספר מאות יורו, תלוי בכל מיני אופציות שלא נפרטן כאן - הסעות למשל, או מיקום הטקס. וזה כמובן לא כולל את הטיסות והמלון. את כל השאר תארגן לכם קמילה, תדריך אתכם מראש, כולל בהכנת ההמסמכים הנדרשים מבעוד מועד. אנו מניחים שגם המארגנים האחרים פועלים באופן דומה. נשמח לפרסם גם מנסיונם של אחרים.

ואם כבר אתם באים לפראג עם עוד בני משפחה, ישמשו אלה כ"עדים" שיחתמו על הניירת הדרושה במקום עצמו. הטקס עצמו יפה ומרגש, מלווה במוסיקה מתאימה. הטקסטים הרלוונטיים מוקראים בצ'כית ובעברית (באמצעות מתורגמנית מקומית). מספר שבועות לאחר החזרה לארץ מגיעה התעודה הצ'כית הרשמית, איתה ניתן לגשת למשרד הפנים על מנת להירשם כזוג נשוי לכל דבר ועניין.

 

חתונה בפראג, ופראג עצמה

אם כבר מטיילים, אזי אפשרות פופולרית היא גם לצאת לסיור אל מחוץ לפראג, לעיר התיור והמעיינות החמים קרלובי וארי (בגרמנית: קרלסבאד). מן הסתם תיתקלו כבר בהצעות לסיורים מאורגנים, אפילו בעברית.


דצמבר 2014חברים ב- עוצב על ידי