אודות צור קשר קישורים מדריך חוברות פעילות הכותבים תרומה English
האם כשרות טובה
מאמרים וספרים לחיות חופשי יומן חדשות החזרה בתשובה יוצאים בשאלה השתלטות חרדית עיתונות חרדית במות חופש עוד
     ראשי > לחיות חופשי  לגירסת הדפסה     

  • עלי שלכת מאפשרת לאדם את החופש לבחור ולתכנן את דרכו האחרונה, באופן מכובד ועל פי השקפת עולמו האישית.

  • עלי שלכת מפריטה את תחום הקבורה ומפרידה דת ממדינה הלכה למעשה.

  • עלי שלכת מובילה מהפך תרבותי, תפיסתי וחברתי במדינה, תוך קידום ענף הקבורה וקביעת סטנדרטים חדשים וגבוהים.

  • עלי שלכת מוכיחה כי ניתן להיקבר בכבוד גם אם אינך מה"עשירון העליון".

www.aleyshalechet.co.il

אודות עלי שלכת

עלי שלכת הינה בית לוויות במובן התפיסתי והרחב של המילה. אנו מספקים מגוון שירותים רחב בתחום סידורי לוויה וקבורה, אבלות ומפעלי הנצחה, תוך טיפול קפדני בכל מכלול ההיבטים הקשורים לנושאים אלו עד הפרט האחרון.

החברה קמה מתוך ראייה כי קיים צורך אמיתי בשירותים בתחום הקבורה, אשר יהיו ברמה גבוהה כמקובל בשאר מדינות העולם המתקדות. זהו המקום לציין, כי בעלי החברה נושאים שני כובעים - האחד הינו עסקי והשני אידאולוגי. במישור העסקי הוקמה עלי שלכת למטרות רווח, כאשר איננו נתמכים או נשענים על כל סיוע ממשלתי אלא מספקים את שירותינו ברמתם הגבוהה על פי מודלים עסקיים.

במישור האידאולוגי אנו נושאים דגל של עשייה חברתית, של קידום תחום הקבורה בישראל לרווחתנו ולרווחת הדורות הבאים, מבצעים הלכה למעשה הפרטה והפרדה של דת ומדינה ומובילים מהפכה אמיתית בתחום. לעניות דעתנו, שילוב זה בין שני המישורים האמורים הינו המפתח להצלחה, ואנו מתקשים להאמין שניתן לנהל חברה למטרות רווח בתחום רגיש זה ללא אידאולוגיה וערכים ברורים.

שירותי עלי שלכת

עלי שלכת מציעה מגוון רחב של שירותים אשר מאוגדים יחדיו כחבילות אותם אנו מספקים. חבילות אלו כוללות את כל המרכיבים הטכניים והתוכניים הנדרשים: מקום הקבורה, מצבה, ארון קבורה, עורך טקסים הנפגש עם המשפחה ומסייע בתכנון ובכתיבת הטקס, טיפול בירוקרטי, שירותי אמבולנס וקירור, ליווי צמוד של חובש לכל מהלך האירוע, חומרי דפוס, מפות והנחיות הגעה לבית העלמין, מערכת הגברה, כסאות ישיבה, מים מינרליים וממחטות ומרכיבים נוספים.

אדם או משפחה הרוכשים חבילה כזו זוכים לשקט נפשי ומפיגים את חוסר הוודאות המאפיינת את התקופה הקשה של האבל, ומתאפשר להם להתמקד בצד התוכני של הדברים ולא בצד הטכני. נסיוננו מוכיח כי היפרדות באופן זה מאפשרת למשפחות לקצר את משך זמן האבל שלהן, מעניקה להם חווית פרידה ותחושה של סגירת מעגל בצורה מכובדת ואישית.

ראוי לציין כי כל מרכיבי החבילה מותאמים אישית לאדם ולמשפחתו ונבנים בשיתוף מלא איתם, עובדה היוצרת תחושת שותפות ובמה נאותה לביטוי רגשותיהם העמוקים בעת קשה זו. ההתאמה האישית היא לב ליבה של ייחודיות הגישה של עלי שלכת, והיא מוכיחה עצמה בתגובות החמות של לקוחותינו.

מישורי פעילות עלי שלכת

פעילותנו בתחום הקבורה, הלוויה והאבלות אינה מסתכמת בכך שאנו מקיימים קבורות ולוויות כבר היום לפי רצון והעדפת האדם. אנו פועלים במגוון רחב של מישורים נוספים וביניהם:

  • פעילות חוקתית - פעילות יחצנית ולוביסטית לקידום חוקים, להפרטת תחום הקבורה ולמלחמה בעוולות הקיימות ומונעות מאזרחי המדינה שירותי קבורה ברמה נאותה.

  • פעילות תרבותית וחברתית - אנו פעילים במספר מסגרות ומקיימים שיתופי פעולה עם עמותות התומכות בחופש ובפלורליזם. בין השאר אנו בקשרים עם עמותת "חופש", מכון הטקסים החילוני, המרכז ליהדות מתקדמת, עמותת עתים, פנים (עמותה להתחדשות ישראלית) ועוד.

  • פעילות תדמיתית - אנו משקיעים מאמצים רבים במישור היחצני / תדמיתי על מנת להעלות את הנושא למודעות ולסדר היום הציבורי, תוך שבירת תפיסות מוטעות של הציבור בנוגע לאפשרויות הבחירה הקיימות בפניו וקידום מהפך תפיסתי בנושא ההכנה למוות ותכנון מקדים של כל נושאי הקבורה, צוואות וכד'.

... לא רק לוויות וקבורה!

מלבד התחומים המפורטים לעיל, יופתעו המבקרים באתרנו לגלות כי אנו עוסקים במגוון תחומים רחב נוסף ומרתק. אחד התחומים לדוגמא הינו תחום מפעלי ההנצחה שלנו, המאגד תחתיו נושאים כגון כתיבת ספרים ביוגרפיים אישיים, עריכה והפקה של סרטים ביוגרפיים אישיים, הקמת אתרי אינטרנט לזכר יקירכם ועוד.

חומר קריאה מומלץ

"שירותי קבורה בישראל" - מחקר של המכון ללימודים אסטרטגיים ופוליטיים מתקדמים, פברואר 1999.


עלי שלכת בע"מ
אתר אינטרנט: www.aleyshalechet.co.il
דואר אלקטרוני: info@aleyshalechet.co.il
טלפון: 1-800-333-188 (מחו"ל: +972-3-642-3548)חברים ב- עוצב על ידי