הנכם צופים בגירסת הדפסה של הדף/מאמר הנוכחי.
לחצו כאן לגירסה המקורית

חברה קדישא חילקה 1,500,000 ש"ח לאברכים תמורת "התחייבות מעורפלת ללמוד משניות לעילוי נשמות המתים"מתוך מוסף שבת "מעריב" 25.4.03


למערכת האתר הגיע המכתב הבא, שנשלח היום אל ראש עיריית תל-אביב יפו:

27.4.2003

לכבוד מר רון חולדאי
ראש עיריית תל-אביב-יפו


מר חולדאי הנכבד,

"מעריב" במוסף השבת שלשום, 25.4.2003, פרסם כתבה, לפיה חברה קדישא בתל-אביב חילקה בערב החג מיליון וחצי שקלים ל-3000 אברכי-ישיבות, תמורת "התחייבות מעורפלת ללמוד משניות לעילוי נשמות המתים".

אנחנו מודעים לעובדה, שחברה קדישא בתל-אביב היא גוף עצמאי, אבל היא מתוקצבת בידי המועצה הדתית בתל-אביב, וזו חיה בין, היתר, על חשבון משלם המסים התל-אביבי-יפואי.

כתושבי תל-אביב-יפו ומשלמי מסים לקופתה איננו מוכנים שמישהו במועצה הדתית ו/או בחברה קדישא ישתמש בכספינו למטרות שאינן חוקיות, בייחוד כשמדובר כאן בתמיכה כלכלית פרופר באנשים שאינם עובדים, שאינם משרתים את המדינה, בלא שום זיקה וקשר לקריטריון ציבורי/חוקי כלשהו של חלוקת תמיכות. שלא לדבר על כך, שמצבה הכלכלי של העירייה הוא בכי-רע, ועובדי עירייה רבים מפוטרים בשל חוסר תקציב. התירוץ שנשמע מפי חברה קדישא, ש"זהו חלק מתפקידנו הרוחני" הוא כל כך מגוחך, שמוטב ולא נגיב עליו כלל.

כאזרחי תל-אביב משלמי-מסים אנחנו פונים אליך בדרישה לנכות מיד, וללא כל דיחוי, מיליון וחצי שקלים מהכספים שעיריית תל-אביב יפו אמורה לשלם השנה למועצה הדתית. מימון מעשים בלתי חוקיים או הבלותיים לא ייעשה ע"ח קופת העירייה וציבור משלמי המסים שלה.

נודה לך אם תשלח לנו תשובה על ביצוע מיידי של בקשתנו זו.


בכבוד רב ובתודה,


ד"ר צופיה ופרופ' דן מלר


העתקים: עו"ד אחז בן-ארי, היועץ המשפטי של עיריית תל-אביב
גב' חיה הורוביץ, מבקר העירייה
מר אברהם פורז, שר הפניםקישורים רלוונטיים:
אתר עיריית תל-אביב יפו
אפריל 2003